Yamaha Referans Monitörleri Arasında Ki Farklar !

Merhaba şu sıralar yamaha referans monitörü almayı düşünüyorum fakat merak ettiğim bazı konular var internette ne kadar arasamda bir açıklamasını bulamadım.
Hs7 yada Hs8 var aklımda bunların arasında inch,güç farkı olduğunu biliyorum.
Mesela ( Hs8 - Hs80 - Hs80m ) bunlar arasında ne gibi farklar var acaba yada bu farklar ciddiye alınması gereken farklarmıdır nedir ?

Yabancı forumlarda bu konudan çokça bahsediliyor, çok detay vardır da bir ara bakmıştım, HS5-HS50 serisi arasında kontrol switcler farklıydı, bu detay HS 50 yi, yeni seriye göre daha fonksiyonel yapıyordu. Benzer durum 80 de de olmalı.

HS7 gayet güzel monitör, hs50-hs5'e göre alt frekans cevabı olarak özellikle çok fark var. odanızın boyutlarını bilmiyorum ama hs7'yi tavsiye ederim, memnun kalırsınız. alternatif olarak da jbl lsr serisine bakabilirsiniz, onlar da çok iyi, yeni jenerasyonda 6.5" modeli de var, stereo imajı ve frekans dengesi çok güzel.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
HS7 gayet güzel monitör, hs50-hs5'e göre alt frekans cevabı olarak özellikle çok fark var. odanızın boyutlarını bilmiyorum ama hs7'yi tavsiye ederim, memnun kalırsınız. alternatif olarak da jbl lsr serisine bakabilirsiniz, onlar da çok iyi, yeni jenerasyonda 6.5" modeli de var, stereo imajı ve frekans dengesi çok güzel.
tercihimi Hs7'den yana kulladım yakın zamanda aldım. Gayet memnunum şu sıralar tercihimden dolayı =)
yine de teşekkür ederim cevabınız için

Geri