Ses Kartından Monitore Çıkış

Ses kartımda Left ve Right çıkışım var. Bir adet referans monitoru kullanıyorum. Ses kartımdan sağ sol çıkış alıp monitorun inputuna girdiğimde yine tek taraftan ses gidiyor. Mesela winampta sağ sol denediğmde sol taraftan gelen sesi duyamıyorum. Kablolama da nerede yanlışım var.
Resimde paylaştığım iki türlüde denedim ama sonuç aynı. Monitor input tarafı mono mu olmalı?

Dosyalar

• IMG-20180118-WA0008.jpg
    IMG-20180118-WA0008.jpg
    130.5 KB · Gösterim: 277
  • IMG-20180118-WA0009.jpg
    IMG-20180118-WA0009.jpg
    164.9 KB · Gösterim: 207
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yukardaki sorumu biraz değiştiriyorum. Sağ sol olayında sorun yokmuş. Onu hallettim. Sorun şöyle; ikinci resimde (pedal ara kablosu 2 adet) çoklayıcılarla kullandığım iki kabloda ses daha gür daha canlı çıkarken, 1.ci resimdeki bir ucu stero diğer iki ucu monu olan (audio kablosu )kendinden kabloyu takınca ses cılızlaştı. Kablonun kalitesizliğindenmidir? Yada başka birşey mi anlamadım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar bu sorunuma halen bir çözüm bulamadım. Başka bir kablo alacağım tekrardan ama yanlış birşey almayayim diyorum.
1. resimdeki kabloda ses kartının sağ sol taraflarına girdiğim, kabloda ring ve tip yazan kısımlardan birini çıkarttığımda ses canlanıyor. Daha güçlü daha baslı yani normale dönuyor. Ama iki ucu taktığımda inanılmaz cılızlaşıyor sanki chorus eklemişim gibi garip bir hal alıyor.
Kablo problemli olsa bir kablo daha alıcam artık problem değil. Ama yanlış tipte bir kablo alıyorsam yine aynı masrafı yapmamak adına tavsiyenizi bekliyorum.

Geri