Fx Loop Olmayan Amfiye Pedal Takmak

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Berke the boss tarafından 24 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Cahilliğimi mazur görün değerli forum üyeleri. bu videodaki arkadaş blackstar id15tvp amfisine pedal takmış. Ben de yakında fx loop olmayan bir amfi alacağım ve fx loop olmamasına rağmen nasıl pedal takılacağını merak etmekteyim. Teşekkürler.
   
 2. Kötü bir olay ama takılabilir bazı pedallar.Clean kanal varsa drive pedalı ile de desteklenebilir.
   
 3. İnput a modülasyon pedalları da girilebilir bir sakınca yok elbette. ancak modülasyon için kullanacağınız pedalların amfi ya da öncesinde duyumu farklı olur. Delay - reverb için loop tercih meselesidir, burada da; kuru sesinizi hiç bozmadan üstüne efekt koyacak özellikte olanlara bakmaya çalışın . Tc. Electronic in bu özellikte pedalları vardır. Bazıları ise ana sinyali olduğu gibi işler; onlar da loop girişi için daha uygun olurlar.
  Hangi pedalları kullanmayı düşünüyorsunuz?
   
 4. Marka olarak söyleyemesem de kesinlikle reverb, boost, loop ve delay pedalı. Tarzımdan dolayı gaini artırmaya yönelik pedalları düşünmüyorum. Belki fazladan digitech trio+ alabilirim.
   
 5. EMM

  EMM

  Ben sahsen ampli almadan önce Blackstar HT1'e asagidaki pedallari input'tan giriyordum:

  - Gitar > Korg DT10 > Pigtronix Philosopher's Twin > Xotic RC Booster > Voodoo Lab Analog Chorus > Suhr Riot > Elektron Analog Drive > Eventide Modfactor > Strymon El Capistan > TC Electronic Arena > Ampli Input

  Cok da güzel ton aliyordum, simdi FX Loop'lu ampli gelince tabi bu zaman bazli efektleri (Modfactor, El Capistan, Arena) FX Loop'tan bagliyorum. Bu sayede ampli drive'i ile bu pedallari kullanabiliyorum. Bunlari input'tan girdiginiz zaman Delay ile ampli drive'i olmuyor mesela. O tarz dezavantajlari var. Bir de FX Loop üzerinden bagli efektler, özellikle Modfactor gibi, daha iyi tinliyor, direkt input'tan girdiginiz zamana göre.

  Sorunuzun cevabi "evet kullanilir" ama örnegin ampli drive'i ile input'tan girdiginiz delay'i kullanamazsiniz.
   
  bravenewworld ve Berke the boss bunu beğendi.
 6. Anladım,teşekkürler.
  .
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş