Satılık Yamaha Thr10x

'Elektro Gitar Amplileri' forumunda Perfectionist tarafından 29 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Bursa
    Fiyat:
    1500TL
    Takasa:
    kapalı
    Yamaha THR10X model amfim satılıktır. Başka bir ekipmanı almak için satışa koyuyorum. Eğer onu alamazsam satıştan çekeceğim. Çünkü ev ortamında, düşük seste, 3-4 katı fiyatları göze almadan bu cihazın üzerinde ton almak gerçekten zor. O yüzden lütfen takas teklif etmeyiniz.

TL;DR; evde pratik yapmak ve kayıt için gerçekten çok çok iyi bir amfi. Tonlarını ve dinamik tepkisini sevmeyen görmedim.

Hi-gain modelini seçmemdeki temel sebep özellikle Brown preset'lerinin diğer modellere kıyasla daha iyi olması. Ayrıca clean preset'i bildiğiniz blackface Fender clean gibi. Chorus ile şahane oluyor. Diğer preset'lerde de gain kısık çaldığınızda çok güzel tonlar alabilirsiniz.

Tüm preset'lerini beğenmekle birlikte, ben ağırlıklı olarak Brown I, Brown II ve Clean modlarını kullandım. Önüne de Maxon OD808 koyduğumda aldığım tonlar gerçekten tatmin edici. (pedallarla iyi anlaşıyor) Deneyen bir çok kişiyi şaşırtan bir amfi.

Volume potansına ve çalım dinamiklerine oldukça duyarlı. Higain bir preset ile çalarken, parmak ile yumuşak tuşe çaldığınızda epey clean bir ton alabilirsiniz. Veya sert penaladığınızda daha yüksek gainli tonlar alabilirsiniz.

Önce çıkan özellikleri :
    • Üzerinde Flat modu var. Başka processor, preamp bağlayarak kullanabilirsiniz. Hatta müzik dinlemek için kullanabilirsiniz.
    • Aux-in girişi mevcut ve ayrı ses ayarı var. Buradan telefon, tablet vs. bağlayarak birşeylerin üzerine çalabilirsiniz. (Karşınıza bir tablet koyup, yanınıza da THR'ı aldığınızda çok pratik bir şekilde gitar çalışabiliyorsunuz.)
    • USB interface var. PC'ye bağlayarak ses kartı gibi kullanabilirsiniz. (Yanında Cubase geliyor. Kullanmadım hiç. Alan kişiye vereceğim. )
    • Headphone çıkışı var. Geç saatlerde çalışırken pratik oluyor.
    • Üzerinde entegre tuner mevcut.
    • Bas gitar için ayrı modu var. Bağlayıp çalarbilirsiniz. USB üzerinden kayıt için kullanabilirsiniz.
    • 5 preset için memory var.
    • PC'ler için ayrı bir yazılımı var. Bununla tonları çok daha detaylı ayarlamak mümkün. Örneğin compressor efektini kullanmak için bu arayüzden giriş yapmak gerekiyor. Amfi ve cab parametreleri ile ilgili detaylar da bu şekilde değiştiriliyor.
    • Üzerinde delay, reverb, chorus, flanger, phaser gibi popüler efekt'ler mevcut. 2 knob ile istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
    • Boyutuna aldanmamak gerek, sesi açarsanız komşuları rahatsız edecek kadar ses çıkartabilirsiniz. (Sonuçta 10w gücünde bir amfi) Ama grupla prova vs için yetersiz kalabilir.
    İşlevsel olarak 10/10. Kozmetik olarak 9,5/10. Önünde fotoğraflarda görebileceğiniz ufak bir çizik var.

Amfiyi sıfır aldım. İlk sahibiyim. Garantisi devam ediyor mu emin değilim. Kontrol etmem gerek. Orjinal kutusu durmuyor ama yanında gelen Cubase CD'si, usb ve aux-in için kablosu, adaptörü mevcut. Satın alacak kişiye, şehirdışında ise güzelce kutulayıp kargolarım.

Fotoğraflar :

SilverSky ve EMM bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş