Axe Fx 3 Duyuruldu.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda BULUTBEY tarafından 30 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Axe fx 2 kullanıcısı olarak Fractalın sitesini günlük takip ediyorum. Bir süredir sitelerinde bakım vardı demek sebebi buymuş. Şimdilik sıcağı sıcağına paylaşıyorum. Göz gezdirdiğim kadarıyla cpu olarak aşmış bir cihaz olacak. Bu da birden fazla enstrümanın aynı anda farklı amfi ve setup kullanabilmesini sağlayacak. Yani grup arkadaşlarıyla tek bir Axe fx kullanarak performans gösterilebilecek. Önsipariş ücreti ise Usa ve Kanada için 2500$ .Halihazırda Axe fx 2 bile gayet yeterliyken( ve pahalıyken) bu cihaz neler yapacak merak ediyorum doğrusu.

  Sizlerin de yorum ve görüşlerini bekliyorum.

  Introducing The Axe-Fx III - Preamp - Effects Processor - Fractal Audio
  Axe-Fx III preamp effects processor - Axe-Fx II Wiki
   

  Ekli dosyalar:

  Son düzenleme: 31 Ocak 2018
  The_Nebula bunu beğendi.
 2. dokunmatik ekran kablosuz bağlantı daha efektif kullanıcı dostu bir kontrol pedalı eklenebilir aynı yanal genişlikte exp pedalları vs. sound zaten güzeldi fx 2 in.mevcut axe fx2 hala revaçta gayet başarılı ve yeterli kapasiteye sahip...
   
  BULUTBEY bunu beğendi.
 3. İncelediğim kadarıyla Axe fx 3 3U yer kaplayan fakat Axe fx 2 den daha kısa bir cihaz olacak. Amfi ve drive pedalı sayısında değişiklik yok. Fakat kabin sayısı 2000 küsür olmuş. Bu da Axe fx 2 ye sahip birisi için çok yeterli bir gelişme değil açıkçası. Söylediğiniz gibi dokunmatik ekran olabilirdi. Hatta power katı eklenebilirdi Kemper gibi. Zaten Axe fx 2 fazlasıyla yeterli ve kaliteli bir cihaz. Bana şimdilik sadece satışlar düştü yeni alet çıkaralımdan hareketle çıkarılmış bir cihaz gibi geldi.
   
 4. Bence modelleme piyasası da cep telefonları gibi inovasyondan uzaklaşmaya başladı geçtiğimiz sene itibarı ile.

  Form factor değişikliklerinden öteye gidemiyor kimse sanki...
   
  1nsanetr bunu beğendi.
 5. Kapitalist dünya. Her alanda böyle. Sahip olduğunuz teknoloji kısa sürede çöp olabiliyor.
   
  forbidden_city bunu beğendi.
 6. Ben beğendim. İhtiyaçların ötesinde bir ekipman. Fractal Audio'yu işletme olarak da beğeniyorum. Ürünü satıp geri çekilmiyorlar, updateler uzun süre devam ediyor. Bir güzelliği de kullanan topluluk paylaşmayı seven, tartışmayı seven bir topluluk.

  vidyo:
   
  BULUTBEY bunu beğendi.
 7. Yanlış hatırlamıyorsam, Axe-II'nin kullandığı çiplerin ömrü dolmuştu (Tiger sharc?) ve artık üretilmeyeceklerdi. O nedenle de, farklı bir çipi temel alan yeni bir cihaz gerekli hale geldi sanırım.
   
  BULUTBEY bunu beğendi.
 8. Bu arada, tonal anlamda aslında bir önceki cihaza kıyasla ne gibi bir iyileşme beklenebileceği çok net değil gibi. Farklı olacağı kesin, çünkü farklı bir mimari var, bu da herhalde bazı şeylerin sıfırdan yapılmasını gerektirdi. Ancak çok daha fazla seçenek ve işlemci gücü (nicelik...) ile nitelik arasında çok doğrudan bir bağ olmayabilir gibi geliyor bana. Axe-II halen kendi kulvarında endüstri standardı iken acaba Axe III ile hedeflenen alıcılar kimler, merak ediyorum. Öyle sanıyorum ki Axe III, yeni işlemcileri kullanan ilk kuşak cihaz olarak epeyce bir güncelleme ve gelişmeye açık olacak. Ama Axe-II'den memnun insanların durduk yerde bu cihaz geçiş yapması için pek bir sebep gözükmüyor.
   
  melancholic_black_star, BULUTBEY ve cato bunu beğendi.
 9. Umarım Axe fx 2’ye olan yazılım desteği bitmez. Eğer Fractal, kullanıcıları yeni ürüne yönlendirmek için böyle bir hata yaparsa kendi ayağına sıkar. Fractal’a olan güven sarsılır diye düşünüyorum.
   
  mastercihan bunu beğendi.
 10. +1
   

Bu Sayfayı Paylaş