Amfiden Kurtulmak Ve Digital Ortama Geçiş

Dostlar merhabalar, asıl derdim tasam başlıkta yazıyor.
Başta söylemem gerekirki sahne gibi bir derdim tasam yok ev çalıcısıyım.
kendime evde ufak çaplı bir stüdyo ortamı kurmak istiyorum, ihtiyaç listesi ve bağlantı konusunda bilgisel sıkıntılar yaşıyorum. Bir not daha kayıt almayı da düşünüyorum ama kendi çapımda paylaşıyım vs dertlerim pek yok (en azından şuanlık)

gelelim listeye ;

Tabiki en başta PC (macOS olması şartmı ? + sı - si nedir bilmiyorum?)
ses kartı (enstrüman olarak midi klavye ve elektrik gitar kullanılacak)
hoparlör ( referans monitör şart mı yoksa kaliteli bir 5+1 vs kullansak olmaz mı ?)
daw(cubase düşünüyorum (?) )
Bias amp programını düşünüyorum ( gitarla pcyi nasıl sağlıklı evlendirebilirim cahilliğim var bu noktada da)
midi klavye

bilgi ve fikirlerinize açığım hatta ve hatta ihtiyacım var.

ayrıyetten bilmiyorum bir kıstas mı bir farklılık yaratır mı fakat hi-gain ton almak çalmak yapmaktan hoşlanıyorum.

Aleti amfi olarak düşünmeyin,ses kartı ve hoparlör olarak da kullanabilirsiniz bias için.Ara sıra da pc den uzakta takılabilirsiniz aynı zamanda.Kendi çapımda çalacağım dediğiniz için söylüyorum.Şu kur oranında daha pratik olabilir yinede siz bilirsiniz.Hatta bias ile kendi amfilerini birleştirir daha dolgun tonlar elde edersiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aleti amfi olarak düşünmeyin,ses kartı ve hoparlör olarak da kullanabilirsiniz bias için.Ara sıra da pc den uzakta takılabilirsiniz aynı zamanda.Kendi çapımda çalacağım dediğiniz için söylüyorum.Şu kur oranında daha pratik olabilir yinede siz bilirsiniz.Hatta bias ile kendi amfilerini birleştirir daha dolgun tonlar elde edersiniz.
he ses kartı olarakta kullanılabiliyor yani şimdi anladım

peki normal bir ses kartı alsak gitarı direk bağlayıp bias ile monitör veya ses sisteminden sağlıklı ses alabilir miyiz ?

Alırsınız çoğu kart iş görüyor artık.Hoparlor seçimi mix yapıp dışarı sunacaksanız önemli.Evde sizin hoparlöre göre eq yapmak kolay ancak normal multimedia hoparlörler kendine gore sesi şekillendirdiğinden başkası sizin yaptığınız mixi dinlerken dengesizlikle karşılaşabilir.Seçenek çok size tavsiyem bir liste yapın ve en uygununu alın.Listeyi yaparken yurtdışı alışverişi de göz önünde bulundurun mutlaka.Buradan bir jbl aldığınız fiyata oradan çift alabiliyorsunuz mesela :)

Alırsınız çoğu kart iş görüyor artık.Hoparlor seçimi mix yapıp dışarı sunacaksanız önemli.Evde sizin hoparlöre göre eq yapmak kolay ancak normal multimedia hoparlörler kendine gore sesi şekillendirdiğinden başkası sizin yaptığınız mixi dinlerken dengesizlikle karşılaşabilir.Seçenek çok size tavsiyem bir liste yapın ve en uygununu alın.Listeyi yaparken yurtdışı alışverişi de göz önünde bulundurun mutlaka.Buradan bir jbl aldığınız fiyata oradan çift alabiliyorsunuz mesela :)
anladım durumu tamamdır ! :)
ozamansa liste başı olarak
ses kartı
ref. monitör mü diyoruz hocam :)

Geri