Adaptör Gerektiren Pedalı Pille Çalıştırmak

Bazı pedallarda pil yeri yok maalesef. Mecbur adaptör gerekiyor. Alttaki kablodan olsa adaptör gerektiren pedalı pille çalıştırabilirmiyiz ?
10132155_800.jpg

Birde alttaki pedal adaptör çoklayıcı iki kablo arasındaki farkı anlayamadım. Bir adaptörden gelen ucu iki pedala dağıtmak istiyorum. Bir tane markasız var kullandığın fakat dip ses yapıyor çoklayıcıyı taktığımda. Belki kaliteli bir çoklayıcı olursa yapmayabilir. İki kablodan hangisini almam gerekir farkı anlayamadım.

https://www.thomann.de/intl/tr/voodoo_lab_current_doubler_adapter.htm
https://www.thomann.de/intl/tr/voodoo_lab_voltage_doubler_adapter_ppay.htm

Fotoğrafdaki kablo ile pil kullanabilirsin ama çalmadığın zaman kabloyu çek, pedal üstünde unutursan pili bitirecektir. Linklerde verdiğin kablolar çoklayıcı değil. Current doubler power supplydaki iki çıkışı kullanarak çıkış amperini ikiye katlamanı sağlar, yani atıyorum elindeki power supply çıkış başı 150mA verebiliyor ama elinde 250mA gereksinimli bir pedalın var, işte o kablo ile iki çıkışı birleştirerek pedala (voltaj değişmeden) 300mA göndermen mümkün hale geliyor. Voltage doubler da adı üstünde power supply'ındaki iki çıkışı birleştirerek verdikleri voltajı ikiye katlamanı sağlar, yani elindeki power sadece 9volt verebiliyor ama elindeki bir pedalı 18v çalıştırmak istiyorsun bu durumda bu kablo ile iki çıkışı birleştirip pedalına 18 volt gönderme şansın oluyor.

senin ihtiyacın olan çoklayıcı kablo bu
https://www.do-re.com.tr/mooer-pdc-5a-pedal-kablosu

Pedalları tek powerdan daisy chain ile çokladığımızda ister istemez bir miktar dipses yapacaktır, bunun sebebi kullandığın çoklayıcı değil, setupında dijital reverb, delay veya benzeri analog olmayan pedallar varsa onları daisy chaine eklememek yerine ayrı adaptörler ile beslemek dip sesi problemini minimum seviyeye çeker

Fotoğrafdaki kablo ile pil kullanabilirsin ama çalmadığın zaman kabloyu çek, pedal üstünde unutursan pili bitirecektir. Linklerde verdiğin kablolar çoklayıcı değil. Current doubler power supplydaki iki çıkışı kullanarak çıkış amperini ikiye katlamanı sağlar, yani atıyorum elindeki power supply çıkış başı 150mA verebiliyor ama elinde 250mA gereksinimli bir pedalın var, işte o kablo ile iki çıkışı birleştirerek pedala (voltaj değişmeden) 300mA göndermen mümkün hale geliyor. Voltage doubler da adı üstünde power supply'ındaki iki çıkışı birleştirerek verdikleri voltajı ikiye katlamanı sağlar, yani elindeki power sadece 9volt verebiliyor ama elindeki bir pedalı 18v çalıştırmak istiyorsun bu durumda bu kablo ile iki çıkışı birleştirip pedalına 18 volt gönderme şansın oluyor.

senin ihtiyacın olan çoklayıcı kablo bu
Mooer PDC-5A Pedal Kablosu | doremusic

Pedalları tek powerdan daisy chain ile çokladığımızda ister istemez bir miktar dipses yapacaktır, bunun sebebi kullandığın çoklayıcı değil, setupında dijital reverb, delay veya benzeri analog olmayan pedallar varsa onları daisy chaine eklememek yerine ayrı adaptörler ile beslemek dip sesi problemini minimum seviyeye çeker

Yanlis hatirlamiyorsam bu Voltage Doubler icin cikislarin birbirinden izole olmasi gerekiyor, onu da atlamayalim.

Eger cikislar ayri bile olsa „galvanically isolated“ degillerse ise yaramiyor.

Current Doubler icin durum nedir bilemiyorum ama ayni sekilde olmasi muhtemel.

Edit: Arastirdim, Current Doubler icin de ayni mantik, birbirinden izole olmasi gerekiyormus.

Son düzenleme:
Geri