Esp Ltd Wa-600 Will Adler Signature

Bu gitarın kısaca özellikleri şu şekilde ;

• Set-thru-body neck
  • 24-3/4" scale
  • Mahogany body
  • Maple neck
  • Ebony fingerboard
  • 45mm standard nut
  • Thin U neck contour
  • Star inlays with flag at 12th fret
  • 22 extra-jumbo frets
  • Creme body, neck, and headstock binding
  • Chrome hardwire
  • ESP Locking tuners
  • TonePros Locking Tune-o-matic-style bridge and stopbar tailpiece
  • Seymour Duncan JB (bridge) and '59 (neck) humbuckers
  • Vol/Vol/Tone/Toggle

Şimdi öncelikle gitar limited edition olduğundan bulmak biraz sıkıntılı 1 tane buldum ancak 800$ gibi bir fiyatı var ve Gitar Korea yapımı herşey göz önünde bulundurulduğu taktirde gitar fiyat performans olarak pahalımı sizce verdiğin paraya değermi açıkçası ben çok beğeniyorum gitarı ve sahip olmayı istiyorum ama Korea gitarları ile ilgili hoş şeyler duymadım kimisi buna 800 $ vereceğine bir tane LTD EC1000 satın al dedi öbürü başka bişi falan filan lafı uzatmaya gerek yok nacizane fikrinizi sormaktayım, kendim almak yanlısıyım ama kardeşim bak alırsan + ları şu - leri şu olur diyecek tecrübeli bir bilir kişi yorumuna ihtiyacım var

Kullanacağım ekipmanlar;

ENGL Ironball 25 & E110 Kabin
BOSS GE-7
MXR FullBore Metal
Ibanez Ts9dx
Jim Dunlop JH1B
TC Electronics Flashback Delay
(Extra Jackson DKMG-T Gitar)

Elde etmek istediğim Grup Tonları ( Lamb Of God,Pantera,vs.)

Yeni bir gitar almaktaki amac nedir?

Bahsedilen tonlar icin elinizdeki gitar yeterli. Ayrica kagit üstü özelliklere bakip gitar almak cok yanlis.

Hani ne bileyim, bazen klasik rock calmak istiyorum, LP alayim derseniz bir mantigi olur. Siz bir kistas koymalisiniz ki size mantikli tavsiyeler gelsin.

Ha bu arada gecen aylarda 3000TL‘ye Prs S2 satildi USA üretimi, bu forumda. Bu gitarlar piyasaya böyle fiyatlara düserken, Kore yapimi siradan bir gitara 3000TL civari para vermek bana hic akil kari gelmiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkçası gitarı çok beğeniyorum ve sahip Olma istediğim var sonuçta benzer karakterli ama tamamen farklı ağaç kombinasyonları olan gitarlar maun ağacı bahsettiğim türler için daha uygun diye biliyorum yaptığım araştırmalara göre yani lafın kısası bu gitarın Korea olması kalite anlamında çokmu aşağıya çeker tüm özelliklerini sorun yaşarmıyım herhangi bir konuda.

Açıkçası gitarı çok beğeniyorum ve sahip Olma istediğim var sonuçta benzer karakterli ama tamamen farklı ağaç kombinasyonları olan gitarlar maun ağacı bahsettiğim türler için daha uygun diye biliyorum yaptığım araştırmalara göre yani lafın kısası bu gitarın Korea olması kalite anlamında çokmu aşağıya çeker tüm özelliklerini sorun yaşarmıyım herhangi bir konuda.

Tek basina bir gövdede kullanilan agac türü icin, bir müzik türüne daha uygundur demek yanlistir. Maun kasali Strat‘da olur, kavak agaci kasali Superstrat da olur.

Kore üretimi olmasi kaliteyi ne kadar asagi ceker bilemiyorum fakat Esp ve Ltd benim güvendigim markalar degil. Cokca kez Esp Horizon, Eclipse ve Ltd EC1000 alma girisimim oldu, iscilik ve konfor bazinda tatmin olamadim. Bu sebeple kisisel olarak uzak duruyorum. Zaten kalkip da 800$‘i bir LTD‘ye asla vermem. 750€‘ya bulup, almak icin denedigim bir Esp Eclipse icin bile „iste bu, aliyorum“ diyemedim.

Sadece denemeden almayin diyebilirim, gerisi sizin karariniz.

45 mm nut epey geniş bir üst eşik, belki dikkat etmemiş olabilirsiniz diye yazıyorum. Diğer herşeyi yerinde olsa bile bu eşik yüzünden rahat edemeyebilirsiniz. Denemekte yarar var.

Geri