Di Box Hakkında Acil Yardım...

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda gitardelisi tarafından 7 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Behringer Ultra G Ws Mooer Micro Di Box

1. Ultra G

0 oy
    0.0%
  2. Micro Di Box

0 oy
    0.0%
  1. Herkese merhaba Line 6 Floor Pod Plus kullanıyorum tonlarını yazıyorum çaldığım mekanlar sürekli değiştiği için tonlarda tutmuyo haliyle bunun için bi araştırma yaptım Di Box diye bi alet varmış Behringer Ultra G ve Mooer Micro Di Box arasında kaldım kullananlar bana bilgi verebilirmi haangisini tercih etmeliyim ?

2. Di-Box o işe yaramaz. Boşa masraf yaparsınız. Ayrıca zaten Prossesörünüz di-box görevi görüyor.
    Tonlarınız sabit olsun istiyorsanız; evde ve gittiğiniz her yere aynı stage monitörleri/ amfiyi taşımanız gerekir.

3. İyi bi amfim yok gittiğim yerlerdede sürekli ton yazmak zorunda kalıyorum bunun bi çözümü yokmudur?

4. Öncelikle prosesörünüzde, her yer için kullanacağınız ana tonu; amfi değil, bir Full Range Aktif FRFR12" stage monitöre girerek yaratın ve kaydedin. Gittiğiniz yerlerde de, prossesörü direk mixera girin. Eğer amfi kullanıyorsanız sahnede; mixerdan AUX kanalını, amfinizin return kanalına yönlendirin. bu şekilde mekanlardaki tonunuz daha stabil kalır.

5. Gerçekten bişey anlamadım kafam hep karıştı

6. Yolu budur.

7. Zaten gittiğim yerde amfiyi fretleyip ton yazıyorum ve kaydediyorum başka yere gittiğimde amfiyi fretlediğimde alakası bile olmuyo tonların

8. Anlattığım yöntemi uygulamanız gerek, Bir prosesörde çeşitli mekanlara taşınacak olan ton; her yerde aynı duyulması isteniyorsa, amfiye girerek yaratılmaz.

9. Sürekli amfimi taşımam lazım yani

10. Direk sisteme girerek çalarsanız, amfi taşımanız gerekmez. Önünüzde de monitör olacak.

11. Sıkıntı önümde monitör yok işte

12. Sahnelerde kendinizi nasıl duyuyorsunuz?

13. Büyük çaplı bi yer değil yan tarafımda duvarda asılı

14. ne aslı?

15. Hoparlör 2 tane aktif kolon var biri sahneye dönük

16. E tamam işte, monitörünüz o sizin.

17. Ona göre yaptım zaten bi dahaki gelmeye yine değişiyo

18. Mixer kanalınızın ayarları aynı ise, böyle birşey mümkün değil.

19. Beynim yandı yine neyse bi çözüm yolu bulmaya çalışıcam artık

20. Tabi ki, prossesörünüzü direk mixer a giriyorsanız elbette.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş