Elektro Gitar Amfisi Akustikde Kullanilir Mi

Açıklayıcı Olmayan Konu Başlığı
arkadaşlar bende steinberg ur12 ses kartı var guitarrig üzerinden reaper programıyla elektro gitarla kayıt alıyorum,bu aralar elektro akustik almayı düşünüyorum bu ses kartı ve programı elekro akustik tede kullanabilirmiyim ? ve amfim blackstar id core 10 elektro gitar amfisi olarak geçiyor elektro akustik te kullanabilirmi ? yoksa ayrı bir amfimi almam lazım şimdiden teşekkürler.

Yeni alacağın elektro akustik gitarla da aynı sistemi kullanarak kayıt alabilirsin. Amfi konusunda da aynı şekilde akustik gitarını bağlayabilirsin sesini yükseltmek için .

arkadaşlar bende steinberg ur12 ses kartı var guitarrig üzerinden reaper programıyla elektro gitarla kayıt alıyorum,bu aralar elektro akustik almayı düşünüyorum bu ses kartı ve programı elekro akustik tede kullanabilirmiyim ? ve amfim blackstar id core 10 elektro gitar amfisi olarak geçiyor elektro akustik te kullanabilirmi ? yoksa ayrı bir amfimi almam lazım şimdiden teşekkürler.

Tabi ki prensipte kullanılabilir ama başlangıçta iyi gelse de ileride tatmin etmeyecektir.
Yani albümde hatta daha basit şekilde akustik olarak duyduğunuz sesten farklı olacak, sebebi ise line-in yani direkt gitar üzerindeki jak girişinden ses kartına girmeniz ve bunu çözmek için bir plug-in/akustik gitar amfi simülasyonu vs. yok
Akustik gitar mikrofonla kaydedilir, yani tadı oradan gelir bence.
Mesela ben bazen aynı anda hem line hem de mikrofon kullanıyorum, line in aldığım kaydın sesini bayağı kısıyorum ama, altta kalıyor.
Bu da değişik bi yöntem
Direkt ses kartına girerek aldığınız akustik gitar soundu epey plastik, cansız ve soğuk gelecek fikrimce, duyduğunuz sadece nota olacak yani.
Aradaki farkı şu videodan anlayabilirsiniz.

Geri