Hsh Gitarlarda 2. Ve 4. Pozisyon

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda swish0726 tarafından 11 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Merhaba, HSH manyetikli gitarlarda 2. ve 4. pozisyonlar single mantığıyla mı çalışıyor ? Eğer öyleyse gerçekten aradığım kombinasyon clean tonda single manyetiklerdeki gibi temiz ritim çalmak istiyorum :)

2. evet auto split çalışırlar, wiringi değiştirerek faklı kombinasyonlar yapmak da mümkündür, bazı HH süperstratlarda da 5yol switch ile benzer autosplit çalışan modeller var
    ibanez-gio-grg170dx-bkn_02xl.jpg

swish0726 bunu beğendi.
  3. yukardaki mesaj doğruda öyle olmayanlarda var. washburnler vardı mesela aklıma gelen ilk.arada hem humbeckır hemde single birlikte çalışıyordu

4. Hagström Swede Gold Top kullanıyorum. Les Paul kasa, HH dizilimli. 2. bir switche sahip ve böylelikle humbuckerları single manyetik olarak kullanma imkanı sağlıyor. Misal vermek istedim.

5. H+S çalışan var. Bana kalsa HSH'yi en temizi 3 yol kullanmak.

6. Orta manyetik o yüzden var 3. Pozisyonda temiz sesler alınabiliyor. Ama her şekilde ayarlanabilir benimde HH gitarım 5 yollu switche sahip :) Aldıktan sonra anlayan birisine götürürsünüz ona uygun şekilde ayarlar.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş