Bir Gitarı En Güvenli Nasıl Kargolayabilirim?

Merhabalar forumdaşlar. Antalya'dan İstanbul'a elektro gitar gönderecek arkadaşım ve softcase var gitar kılıfı olarak. Gitarın zarar görmemesi için ek koruma sağlamak istiyorum, bunu yapabilecegim yollar nelerdir? Ve sizce en güvenli nasıl yollayabilirim? Kargo firmalarına güvenmiyorum bu konuda pek. Otobüsle yollama fikrindeyim.

Ben iki kat jimnastik matına koli bantları ile güzelce sarıp sarmalayarak göndermiştim bir stratı. Sanırım içine ben girseydim bile en ufak darbe alamazdım. Açması 20-30 dk sürmüştür muhtemelen. Balonlu naylonla içine karton destekler konarak iki-üç kat sarılarak paketlenebilir. Otobüs bagajında bu tip şeyler için özel yerler oluyor, oraya konduğunda bir sorun çıkmadan gider.

Bence bir muzik magazasina ugrayip elektro gitarlarin kargolandigi kutulardan rica edin. Daha sonra gitari softcase'i icinde bu kutunun icine koyup gitar kafasi etrafina ve baska birkac yerine kartonlarla destekler koyun ve gitarin kutu icinde oynamasini engelleyecek sekilde kutu icindeki gitarin etrafini paket malzemesi (ya da burusturulmus gazete kagidi, vb) ile doldurun. Kutunun disina 1-2 adet "KIRILACAK ESYA" sticker'i yapistirtip PTT kargo ya da Yurtici kargo ile kargolayin.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence bir muzik magazasina ugrayip elektro gitarlarin kargolandigi kutulardan rica edin. Daha sonra gitari softcase'i icinde bu kutunun icine koyup gitar kafasi etrafina ve baska birkac yerine kartonlarla destekler koyun ve gitarin kutu icinde oynamasini engelleyecek sekilde kutu icindeki gitarin etrafini paket malzemesi (ya da burusturulmus gazete kagidi, vb) ile doldurun. Kutunun disina 1-2 adet "KIRILACAK ESYA" sticker'i yapistirtip PTT kargo ya da Yurtici kargo ile kargolayin.
Buda mantıklı, artık birbirimizden yardım istemeye çekinir olduk. En azından bir sorayım mağaza sahibine belki yardımcı olmak isteyebilir. En uygunu müzik mağazalarının kargo için kullandığı kılıflar tabiki..

Buda mantıklı, artık birbirimizden yardım istemeye çekinir olduk. En azından bir sorayım mağaza sahibine belki yardımcı olmak isteyebilir. En uygunu müzik mağazalarının kargo için kullandığı kılıflar tabiki..
Gecen hafta bana bu sekilde bir elektro gitar geldi Antalya'dan Istanbul'a. Gonderen arkadas sanirim Bor Muzik/Antalya (kutunun uzerindeki bantlarda bu yaziliydi) diye bir dukkana girip yardim istedi; orada kendisine cok yardimci olmuslar sagolsunlar; kartondan bir Squier kutusu verip onun icine paketlemisler birkac dakika icinde. Arkadas para vermek istemis ama kabul etmemisler. Arkadas daha sonra kargoyu direkt PTT kargoya verdi ve 43tl kargo ucreti karsiligi ertesi gun benim elime ulasti gitar sorunsuz bir sekilde.

Bu da bana gelen gitar kutusunun fotograflari:
20180213_113815.jpg
20180213_113745.jpg

Geri