Nightmare On Elm Street / Elm Sokağı Kabusu

"1-2 freddy came for you
3-4 close the door
5-6 grab a crucifix
7-8 stay up late
9-10 this is the end"

nightmare-on-elm-street-freddy-headshot-small.jpg

Küçükken komaya girmemi sağlayan bir eleman idi Freddy krueger.

Daha sonra 7 filmini birden izleyip bu korkuyu yok etmiş idim.

Ekşisözlükten alıntı kısa hikayesi;

"freddy elm sokaginda yasayan bir adamdir. ama dikkatli incelediginizde dogumundan itibaren tuhaf bir gecmis oldugunu gorursunuz. herseyden once dogumu cok ilginctir. bir akil hastanesinde rahine olan annesi bir sayim sirasinda delilerin arasinda bir kac gun unutulur ve yuzlerce delinin * tecavuzune ugrar.* bu yuzden babasi belli degildir. cocukluk ve genclik yillari da cok sancili gecer pek sevilmez istenmez. kilisedeki bir rahip tarafindan sado mazo bir iliskiye zorlanir. daha sonra evlenir ve hatta bir kiz cocugu olur. ancak bir sure sonra ortaya cikar ki, freddy springwood elm street mevkinde bir cok kucuk cocugu oldurmustur. kasaba halki bu adam deli raporu ile yirtar diye dusunup freddye cezasini elleriyle vermeye kalkarlar ve onu yakarlar. ancak freddy olmeden hemen once ruya seytanlari ile anlasir ve baska bir boyutta yasamaya devam eder. elm sokaginda yasayan tum ailelerin cocuklarini oldurmek uzere yemin etmistir..."

Toplam 7 filmden oluşmuş bir seridir.

(bkz: nightmare on elm street)
(bkz: nightmare on elm street 2 freddy's revenge)
(bkz: nightmare on elm street 3 dream warriors)
(bkz: nightmare on elm street 4 the dream master)
(bkz: nightmare on elm street 5 the dream child)
(bkz: freddy's dead the final nightmare) (a.k.a. (bkz: nightmare on elm street 6))
(bkz: new nightmare) (a.k.a. (bkz: nightmare on elm street 7))

Ayrıca Jason'u darma duman ettiği bir film daha vardır ki sonunda Jason kazandı sanırken bile adamı yaran bir sahneye sahiptir.

Zaten kızlar olmasaydı Jason gittiydi ...

Neyse , çocukluğumun en korkunç kahramanı idi. Heryerde onu görürdüm geceleri. Rüyalarıma girerdi. Ayrıca 7 filmini birden izlediğim o gün , sabaha karşı saat 5 gibi ekmek almaya giderken aynalı bir asansörde 15 dakika mahsur kalışım var bi de ... Kafayı güzel yiyecektim . ALLAH korudu.

7 filmi birden izleyip , asansörde 15 dakika mahsur kalmak, hele ki sabahın 5'i falansa hiç hoş olmayacaktır. Ben gibi bir deve için bile ... :)

Var mı izleyen ? Ben 15 sayfa boyunca böyle bir başlık göremedim. (Kabul 1-2 sayfa atladım)

Böyle bir başlık açılmış ise şimdiden özür dilerim.

Freddy Krueger hakkında yorumlarınızı bekliyorum. :D

NightmareElm_Rep.jpg

Bir adet de wallpaper linki atayım;
http://www.wallpaperbase.com/wallpapers/movie/nightmareonelms/nightmare_on_elm_street_2.jpg

Geri