Gibson Markası Iflas Açıklamanın Eşiğinde

'Müzik Endüstrisi' forumunda patlakkulak tarafından 20 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Evet dostlar, epey bir aradan sonra tekrar foruma yazayım diye düşünürken, tatsız bir haber ile giriş yapmak durumundayım. Yanlış okumadınız, 116 yıllık Gibson markasının borçları nedeniyle iflas açıklayacağı söylentileri dolaşıyor. Buyrunuz haberin linki:
  Gibson markası iflas ile karşı karşıya - Uzmanpara Milliyet
   
  CrimsonKing ve AlexSkolnick bunu beğendi.
 2. Toparlarlar ya Slash satin alir olmadi :LOL:. Az bi fiyat indirsinler madem :ROFLMAO:
   
  bravenewworld ve JellybonKiller bunu beğendi.
 3. Hakikaten büyük beceri. İlginçtir ki Remington da aynı durumda.

  Amerikan ekonomisinde kartlar yeniden dağıtılıyor galiba :p
   
  EMM bunu beğendi.
 4. Yamulmuyorsam fender aynı zamanda gretsch, charvel, jackson gibi markalara da sahip, ayrıntısını bilmiyorum ama benzer durum gibson'da da vardır muhtemelen, bi yerlerden yırtarlar yaw kötüye bi şey olmaz o_O
   
 5. Amerikada vergi indirimleri oldu, trump'da sirketrokrasi bir politika izliyor. Uluslararasi bir firma, toparlar kısa sürede. Zaten haberde 7 yıllık ödeme planı olduğu yazıyor. Az indirim yapsan be abi epileri düşürse yeter.
   
 6. Dünyanın en "tok satıcı" gitar markası bu adamlar. Belki bu sayede artık tüketiciyi salak yerine koymaktan vazgeçerler.
  Hele o caz kasalara çektikleri fiyatlar yok mu... Ibanez kullanan Pat Metheny gibi adamlar zaten o gitarların "over priced" olduğunu alenen söylüyor.
   
 7. 80'lerin sonu ibanez ve fernandes markalarının çakmalarıyla ortamı kasıp kavurduğunda yine aynı şey olmuştu gibson ceo değiştirdi gibson almak prestigedir falan filan diye iki reklam yaptı gitarların fiyatlarını da 500-1000 dolar arttırdılar sonunda iflastan kurtulmuştu. Bunun daha detaylısını hatırlayanlar buraya yazar zaten. yani, bu hikaye yeni değil, yine ceo değiştirir 1000'er dolar artar fiyatları iflastan kurtulurlar. İndirim yaptıkları anda ibanez, shecter gibi opsiyonlarla yarışamaz gibson. Gibson, marka satma illuzyonudur, geçmişten beri böyle.
   
 8. O vakit, bir an önce firmayı kurtarmak için güzel kampanyalar bekliyoruz Gibson dan. "Patron çıldırdı", "Batan geminin malları", "150 $ a gitar almayanı dövüyorlar" vb ...... :wacky:
   
  JellybonKiller bunu beğendi.
 9. Açıkçası benim de ilk haberi okurken aklıma gelen, "ulan bi sıkışsalar da şu gitar fiyatları bi çakılsa, güzel bi gitar kapatsak" olmuştu :)
   
 10. Önemli bir geçmişi olan bir gitar markasının fiyatları hiç bir zaman düşmez.Gibson gerçekten iflas edecek olsa gitarlar tekrar üretilmeyebilir diye hem sıfırlarının hem de ikinci ellerinin fiyatı artar. Özellikle de ikinci el eski gitarların.
   
 11. Aynen dediğiniz gibi olur. Ancak ben müzik dünyasının kült markalarından bririnin batırılmasına müsaade edileceğini zannetmiyorum. Eninde sonunda bir yol bulunur.
   
 12. Şirket batabilir, bu tarz markaların başına böyle olaylar geliyor. Marka ölmez, başka bir yatırımcı satın alır. Jackson'ı Fender'in satın alması gibi. Şirket markadan bağımsız bir olgu. Ama dediğiniz gibi, insanlar elektro gitar çalmaya devam ettiği sürece Gibson markası var olacaktır :)
   
 13. Evet Gibson'dan bir "KAPATIYORUZ! Maliyetine Satışlar Başlamıştır" kampanyası güzel olurdu sanki :rolleyes:
   

Bu Sayfayı Paylaş