Vox Vx 1 Ton Yardım

Arkadaşlar herkese merhaba. Bu dünyada yeni sayılırım. Yaş 35, benimkisi evde takılmaca. RP90 bir processorüm vardı 2 gün önce vox vx 1 amfi aldım.
Sorum şu; bu amfi ile fade to black solo tonlarını yakalayabilir miyim ve nasıl?
Amfiyi bilmeyenler için bilgilendirme yazayım.
Üzerinde 1 kanalda Chorus, Flanger, Org Phase, Twin Tremolo var.
Diğer bir kanalda Delay, Tape Echo, Spring, Hall var.
Gain, treble ve bas var mid yok.
11 amfi modellemesi var. Araştırmalarım doğru ise şu amfiler;
1.Badcat Classic 22w
2.Tweed 4x10 Fender bassman
3.Dumble os clean
4.Dumble 100w os overdrive
5.Vox ac30
6.Vox ac30tb
7.1959 Marshall spl 100w
8.Marshall jcm800
9.Marshall vintage modern 2466
10.Soldano slo 100
11.Dual recto

Yanlis bilmiyorsam Dual Recto kullaniyorlardi. Kabaca söyle bir ayar yapalim:

- Ampli modellemesi olarak Dual Recto ve Gain'i acmaktan cekinmeyin.
- Delay olan kanaldan delay verilebilir, cok bogulursa reverb.
- Chorus ekleyebilirsiniz ama depth ve rate düsük olsun, acik mi kapali mi belli olmasin. Chorus efekti bu sekilde ayarlandiginda kücük amplilerde 3 boyutlu ses hissini güclendiriyor.
- Eger Gain yetersiz gelirse, Digitech RP1'den sadece ama sadece Overdive pedali modellemesi acin, parametreleri %40 civarinda konumlandirin.

Bu arada onlar Dual Recto kullansa bile belki siz o tona Soldano SLO100 modellemesi ile daha cok yaklasacaksiniz, denemek lazim.

Sonucu yazarsiniz, belki baska birseyler deneriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dual recto+var yok arası chorus + %100 Hall reverb+ %90 gain+ %30 treble + %90 bass en yakın varyasyon oldu. Aynı kombinasyonu Soldona slo 100 ile de denedim, Dual recto daha yakındı. Ancak yine rp90 da yakaladığım ton değil.
RP90 ayarları;
Compressor: 10
Amp: 65 Fender blackface twin reverb
Distortion:9 (full yani)
Bass:9 treble:4 mid:4 (1-9 min-max)
Noisegate: slincer gate 5 (1-9)
Chorus: Boss ce2: 1 (1-9)
Delay: 1 (1-9)
Reverb: Hall reverb: 9 (1-9)

Reverb fazla olmuyor mu o ayarlarda? Onun yerine delay verip, reverb‘ü azaltabilirsiniz, belki daha iyi olur.

Ampli kullanirken yine de RP9‘dan ampli modellemesini aciyor musunuz? Ampli modellemesi kapaliyken durum nasil?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ampli modellemesi olarak amplinin kendi üzerindeki modellemeleri kullanıyorum, processorü kullanmıyorum. Bu amplide üzerindeki 11 ampli modellemesinden birisini seçmek zorundasınız, modelleme kapatma olmuyor bildiğim kadarı ile.
Delay biraz boğdu dediğiniz gibi Hall güzel oldu.

Geri