Gitardan Ses Gelmemesi

Öncelikle herkese selamlar, küçük bir bar da sahne alıyoruz. 2 ay boyunca amfi taşıdım, bir süre sonra ara ara ses gidip gelmeye başladı, daha çok 1 saat geçince ses gidiyordu ya da kesik gelmeye başlıyodu. Amfi lambalarını değiştirdim sorun devam etti, amfi götürmemeye karar aldım dibox kab simülatör vs aldım 1 aydır kullanıyorum, 2 haftadır aynı problemi tekrar yapmaya başladı anladım ki amfi ile ilgili sıkıntı değilmiş , pedallar jack ya da gitarla alakalı sıkıntım var, jackları tek tek denedim hiçbir sıkıntı yok, dün çalarken ses birden gitti ve ben tuner pedalımı açtım Tellere vurdum gitardan tuner pedala hiç sinyal gitmiyordu başka gitar taktım düzeldi sonra çıkarıp kendi gitarımı taktım yine düzeldi 10 dk sonra tekrar aynı sorunu yaptı , yani ne zaman yapacağı belli olmuyo sizce gitarın ne gibi bir problemi olabilir ya da pedallar ile alakası var mıdır ? Pedallar ile alakalı olsa sinyalin ilk gittiği tuner pedalda sinyal geldiğini gösterirdi fakat hiç sinyal yoktu. Çok teşekkür ediyorum yardımcı olacak herkese

Son düzenleme:
Kontrollü deney disinda yapilacak birsey yok. Ara kablolari tek tek denesen de zaman icinde belirli bir aciya gelip iletimi bozuluyor olabilir. Sen ara kablolari tek tek denerken belirli bir acida tutuyorsun ama pedallarin arasinda farkli bir sekilde duruyor. Gitar elektroniginde bir temassizlik olmasi da mümkün. Deneyip bulmak lazim kisacasi.

Gitar + ampli seklinde baslayip, pedallari da teker teker baglayarak ilerlemek lazim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kontrollü deney disinda yapilacak birsey yok. Ara kablolari tek tek denesen de zaman icinde belirli bir aciya gelip iletimi bozuluyor olabilir. Sen ara kablolari tek tek denerken belirli bir acida tutuyorsun ama pedallarin arasinda farkli bir sekilde duruyor. Gitar elektroniginde bir temassizlik olmasi da mümkün. Deneyip bulmak lazim kisacasi.

Gitar + ampli seklinde baslayip, pedallari da teker teker baglayarak ilerlemek lazim.
Teşekkür ederim fakat dediğim gibi gitardan sinyal önce tuner pedalına gidiyo ve ben dün bu sorunla karşılaştığımda yani ses birden gittiğinde tuner pedalı açtım oraya hiç sinyal gitmiyodu onun için gitardan olma ihtimali yüksek ama ara ara yapması neyden kaynaklı onu bir türlü anlayamadık

Eger manyetik veya knob baglantilarinda soguk lehim varsa örnegin, siz hareket ettikce temassizlik oluyor olabilir. Ne zaman olacagi da belli olmaz tabiki. Lehimleri bir kontrol etmek lazim. Tabi eger kesinlikle gitardan oldugunu düsünüyorsaniz.

Önce jack girişi somunu gevşemiş mi bak, sonra lehimini kontrol et, oralarda sorun yoksa pot lehimlerini ve switch lehimlerini kontrol et. Sorunun kaynağı büyük ihtimalle bu yolda.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eger manyetik veya knob baglantilarinda soguk lehim varsa örnegin, siz hareket ettikce temassizlik oluyor olabilir. Ne zaman olacagi da belli olmaz tabiki. Lehimleri bir kontrol etmek lazim. Tabi eger kesinlikle gitardan oldugunu düsünüyorsaniz.
Tamamdır bakıcam sağol , gitardan olmasa ilk sinyal mutlaka giderdi tuner pedala diye düşünüyorum

Geri