4'lü Delay Denemesi

Vallaha ben de çok beğendim, delay hiç kullandığım bir şey değildir hatta kullanmak istediğimde de kullanmayı beceremediğim bir şeydir onun için önce yorum yapmayacaktım birileri bir şeyler yazsın önce diye ama Ahmet'in dışında kimse bir yorum yazmadı :D Ben de burda yaptığın şeyi acayip başarılı bulduğumu söylemeliyim.:)

Bir de esasen 4lü delay olayı kadar anlatımın güzel olması bence çok dikkat çekici :D Sadece, gelen 4. sesin line 6 tarafından üretilen ve zoom'dan gelen ana sesin delayinin delayi olduğunu belirtseydin kusursuz olurdu.. Kolay gelsin..

Evet benimde aklima o takilmisti. Bekledim birileri konuyu acsin diye...

4. ses nereden geliyor?? POD ZOOMdan gelen seside mi delay'e tabi tutuyor???

1. ses Gitar
2.ses Zoom Delay
3. ses POD delay
4. ses POD delay parantezinde Zoom delay mi acaba???? :)

Evet zoom'dan çıkan ses pod'a gidiyor pod da onu işlemliyor (process ediyor :mrgreen: ) pod'a 2 sinyal gidiyor onun için 2 sesin de delay'ini üretiyor

4 sesin her birini 1 vuruş dersen.

Arkadaş sadece zoomla çalarken 1. vuruşta vurduğu ses, 2. vuruşta da delay geliyor.

Sadece Pod 2.0 ile çalarken 1. vuruşta vurduğu ses geliyor, 2. vuruş boş ve 3. vuruşta delay.

2 processor ile çalarken

1. vuruşta senin çaldığın ses var,
2. vuruşta zoom'un yaptığı delay (bu sırada pod bekliyor, 1. vuruşun delayini yapmak için :) )
3. vuruşta 1. vuruşun delay'ini yapıyor pod
4. vuruşta da 2. vuruşun delay'ini yapıyor pod 2.0

Öyle.. :D

DaveMustaine_64 demiş ki:
4. sesin line 6 tarafından üretilen ve zoom'dan gelen ana sesin delayinin delayi olduğunu belirtseydin kusursuz olurdu.. Kolay gelsin..
Bir sihirbaz hiçbir zaman sırlarının tamamını söylemez :LOL:
Teşekkür ederim

Ylnız bir arkadaşım hiç zoom a gerek kalmadan bunu POD XT ile yapabileceğini söyledi .

Bilemiyorum , deneyen var mı ?
3 tekrarda kabulüm ama sadece 3 tekrar olacak ? ;)

Carl martin delayla xl bu olayı yapıyor. Bir delay süresi ayarlıyorsunuz ve daha sonra slap denen düğmeye bastığınızda belirlediğiniz delay süresinin yarısı süresinde ikinci bir delay açıyor. Böylece 4 tekrarı sağlıyor. Ancak 1. delayin maksimum süresi 1000 ms, ikincisinin de 500 ms olduğu için dolaylı olarak yaratıcılık imkanlarınız sınırlanıyor.

fat-strat demiş ki:
DaveMustaine_64 demiş ki:
4. sesin line 6 tarafından üretilen ve zoom'dan gelen ana sesin delayinin delayi olduğunu belirtseydin kusursuz olurdu.. Kolay gelsin..
Bir sihirbaz hiçbir zaman sırlarının tamamını söylemez :LOL:
Teşekkür ederim

Ylnız bir arkadaşım hiç zoom a gerek kalmadan bunu POD XT ile yapabileceğini söyledi .

Bilemiyorum , deneyen var mı ?
3 tekrarda kabulüm ama sadece 3 tekrar olacak ? ;)

Pod xt'de galiba herhangi bir tona delay katabileceğin gibi bir de pedal olarak delay kullanabiliyorsun diye biliyorum. yani burda yaptığın gibi 2 pedal gibi kullanarak yapabilirsin onda da :)

3 tekrar olayını da 2 pedalı da burda zoom 505'i ayarladığın gibi ayarlayarak yapabilirsin :)

Bende cok başarılı buldum,delay konusunda daha doğrusu efektler kosununda Brian May cok iyi ,seninde böyle şeyler yapman cok hoc,eline saglık.. (Sanırım sende bu arada benim gibi Brian may Hayranısın:) )

delay pedalların çoğuyla elde edilebilecek bir efekt aslında bu. tür olarak tape delay diye de geçer
örneğin kullanmakta olduğum digitech digidelay pedalda 4 saniyelik delayefekti elde edilmekte ve tabii ki tekrar sayısı, tekrar süresi, ve delay sürekliği gibi parametreleri detaylıca ayarlayabiliyorsunuz

Geri