M- audio...Omni Studio hususunda

Hayal gibi bugünün maddiyatında... Ama ihtiyaçlar karşılanacaksa; satıp, savıp alınır mı diye soruyor insanlar... Omni studio; 3 kişi çalışan(telli,nefesli,perküsif,etnik, sazlar kullanıyoruz(-tabi bir de vokaller)...) bi grup için ideal midir mesela? Çok uzattım biliyorum ama (-hani bir yandan) görüntülere (-mesela)dublaj yaparken de faydalı olur mu? Yoksa benim ihtiyacım olan bambaşka bir ürün mü? Tek marka ve modelde tutturmuyorum, her fikre açığım...
Yardımcı olmanız dileğiyle...

Bir hedef belirlemek, yorganı da ona göre uzatmak lazım... 8O

Selamlar...
Fazla girişli 1 birim istersen UA-1000 modeli var
özellikleri;
- 24 BIT/96 KHZ 10IN/10OUT USB AUDIO CAPTURE.
- DUNYANIN ILK USB 2.0 I DESTEKLEYEN SES KAYIT ARABIRIMI. USB 2.0 SAYESINDE FULL DUBLEX CALISMA IMKANI, SANIYEDE 480 MBIT TRANSFER KAPASITESI. USB 2.0 OLDUGU ICIN 10IN/10OUT CALISABILIYOR.
- GIRISLERIN 4 TANESI XLR GIRIS OLUP AYNI ZAMANDA JACK OLARAK SINYAL GIRME IMKANI SAGLIYOR.
- XLR GIRISLERDE +48V (PHONTOM POWER) MEVCUTTUR.
- MIKROFON PREAMFI KATI TAMAMEN ANALOG KOMPANENTLERDEN URETILMIS OLUP, ÇIKIŞLARI OLDUKÇA KALİTELİDİR.
- S/P DIF OPTICAL/COAXICAL INPUT OUTPUT
- 8 KANAL ADAT OPTIK
- MIDI IN OUT
- WORD CLOCK I/O SAYESINDE DIGER SISTEMLER ILE SENKRON CALISABILME
- AYARLANABILIR SAMPLING RATE
- CLOCK ISTERSENIZ INTERNAL ISTERSENIZDE DIGER CIHAZLARLA EXTERNAL OLARAK ÇALIŞABILIR.
- 4 ADET INSERT BULUNMAKTADIR.
- HI_Z INPUT SAYESINDE DIREKT OLARAK GITAR,BASS GITAR, VS. GIBI ELEKTRO CIKISLI ENSTURMANLARI BAGLAYABILME IMKANI.

daha basit birşeyler istersen;
UA-5 modeli var 4 in-out bir model diger ozellikler aynıdır.

veya firewire FA-101 modeli var
özellikleri ise;
- 10IN/10OUT
- 2 AD. XLR GIRIS BULUNMAKTADIR. GIRISLEN PHONTOM POWER (+48V) DESTEKLEMEKTEDIR.
- 24 BIT 192 KHZ COZUNURLUGE SAHIPTIR.
- DIRECT MONITORING DESTEKLER.
- LACENTY ORANI OLDUKCA DUSUKTUR.
- 96 KHZ FULL DUBLEX 10 KANAL KAYIT, 10 KANAL PLAYBACK YAPABILIR.
- 192 KHZ FULL DUBLEX 2 KANAL KAYIT, 2 KANAL PLAYBACK YAPABILIR.
- MIDI INPUT OUTPUT
- AYARLANABILIR SAMPLING RATE
- DIGITAL INPUT OUTPUT.
(arkadaslar buyuk harfler icin ozur bi kopyala yapıstır hatasıdır kusura bakmayın)

İyi günler iyi çalışmalar...

Word

Seçtiğiniz yazıyı önce Microsoft Word programına yapıştırıp sonrasında seçip Shift+F3 tuşlarına basarsanız yazınız küçük harf olur. Shift+F3 her basışta seçili bölgedeki yazıyı, tümü küçük harf, tümü büyük harf, her kelimenin baş harfi büyük kalanları küçük olarak değiştirir.

artoferror,

Soruna daha sağlıklı cevap verebilmek için öncelikle bir iki noktayı açıklığa kavuşturmak gerek. 3 kişi çalışıyoruz demişsin. Bu üç kişinin aynı anda çalıp ayrı ayrı kanallaramı kayıt yapılması isteniyor? Yoksa farklı zamanlarda tek tek çalıp ayrı kanallaramı kayıt yapılmak isteniyor? Yoksa aynı anda çalıp aynı kanala mı kayıt yapılmak isteniyor?

Dublaj konusuna gelince, seçeceğin ses kartı'nın dublaj olayına büyük bir etkisi olmayacaktır. (Düşük latency'ye sahip olması ve kaliteli AD / DA dönüştürücülerine sahip olmasını saymıyorum tabi). Gerçek hayatta, kurmuş olduğumuz dublaj sistemlerinde sanatçılar genelde tek tek ayrı ayrı kanallara kayıt yapıyorlar. Yani dublaj uygulamalarında seçilen ses kartının aynı anda çok kanal kayıt yapması o kadarda önemli bir konu değil.

İskender.

O zaman en az üç girişi olan bir ses kartı gerekli, OMNI studio'da 2 mic ve 2 line girişi vardır. Yani harici bir mic pre'ye ihtiyac olacaktır.
Bunun dışında üzerinde 4 mic giriş + 4 line giriş + 8 ADAT optik I/O ve stereo S/PDIF dijital I/O bulunan firewire bağlantılı 24-bit 96 kHz çalışan Digidesign DIGI002 rack'i tavsiye edebilirim.

Iskender.

Not: Pazartesi'ye kadar cevap yazamayacağım. Frankfurt Music Messe'deki taze haberlerle haftaya dönmüş olurum... ;)

İskender,

Döndüğünde Messe izlenimlerini şöyle ayrı bir başlık altında "Frankfurt Musik Messe 2004 İzlenimleri" diye bir anlatıp piyasade yeni ne var ne yok, ürün yelpazenizde neler olacak bir aktarabilirsen çok güzel olur abi.

İyi gezmeler, iyi eğlenceler :D

Sayın apollon,

Taksitle satış yaptığınızı işittim?

Kredi kartı mı talep ediyorsunuz yoksa başka bir sistem mi?

Açıklarsanız sevinirim.

Uzattım ama

İskender Bey;

Forumda bana Digi002 rack'i tavsiye etmiştiniz. Ürün isteklerime tamamen cevap veriyor ama digi002 ve rack'in tam farkını anlayamadım, biraz içiçe geçmiş sitedeki özellikler kısmı, veya ben içiçe geçtim... Misal;
"Diğer özellikler için Digi002'yi ziyaret edebilirsiniz." denilmiş sitenizde...
Satıyorum, savıyorum... alıyorum diyecek konumdayım, beni aydınlatırsanız sevinirim...
Bir de rack'in factory bundle plug-in'li versiyonu mevcut ki, bu nedir? Çok teşekkürler...

kazma,
taksitli satışlarımız world, bonus ve advantage ile yapılabiliyor.

artoferror,
DIGI002 ile DIGI002R arasındaki tek fark birinin rackmount diğerinin konsol şeklinde olması. DIGI002'de faderlar, transport tuşları ve pot'lar mevcut. Bunun dışında teknik özellikleri ve giriş / çıkışları tümü ile aynı.

Şu an DIGI002R Factory Bundle stoklarda. Bu bundle içinde toplam 2000 USD'lik ekstra plug-in 400 USD karşılığında sisteme dahil edilmiş.
Sisteme dahil plug-inler:
- Bomb factoryBF-3A
- mooger fooger ring modulator
- mooger fooger analogue delay
- samsamp PSA-1
- cosmonaut Voice
- Joemeek SC2 compressor
- joemeek VC5 meequalizer
- tel-ray variable delay
- Voce spin
- Voce chorus/vibrato

Geri