Solar Guitars Hakkında

Öncelikle forumu epey bi dolaştım ancak bu marka hakkında neredeyse hiç konu açılmamış bende yaklaşık 2-3 haftadır firmanın ürünlerine bakıyorum inceliyorum kendimce şimdi gitarı henüz canlı olarak çalmadım ancak kullanılan materyaller ve görsel işçilikle ilgili söylemek istediklerim var;

ilk gitarımız 599$ Bandında olan Solar A2.6 – CARBON MATTE modeli;

dOM89D.jpg

GENEL ÖZELLİKLER

HEADSTOCK SHAPE TYPE A
HEADSTOCK BINDING NO
HEADSTOCK COLOR CARBON MATTE (C )
MACHINE HEAD GROVER 18:1
STRINGS D'ADDARIO NYXL0946
STRING GUIDE NO
NECK MATERIAL MAPLE
NECK PROFILE C SHAPE
NECK NUT GRAPHITE
TRUSSROD DUAL ACTION
TRUSSROD COVER WITH ENGRAVED SOLAR LOGO
FINGERBOARD MATERIAL EBONY
FINGERBOARD BINDING NO
FRETWIRE SUPER JUMBO, NICKEL
SCALE LENGTH 25.5

ikinci gitarımız A1.6ARTIST LTD modeli;

GENEL ÖZELLİKLER

HEADSTOCK SHAPE TYPE A
HEADSTOCK BINDING NO
HEADSTOCK COLOR TRANS BLACK MATTE (TBM)
MACHINE HEAD GROVER 18:1, LOCKING TYPE
STRINGS D'ADDARIO NYXL1052
STRING GUIDE NO
NECK MATERIAL MAPLE
NECK PROFILE C SHAPE
NECK NUT GRAPHITE
TRUSSROD DUAL ACTION
TRUSSROD COVER WITH OLA ENGLUND SIGNATURE
FINGERBOARD MATERIAL EBONY
FINGERBOARD BINDING NO
FRETWIRE SUPER JUMBO, NICKEL
SCALE LENGTH 25.5

Şahsi düşüncem bu Özellikler için hem görsel olarak hemde kullanılan materyal kalitesi olarak birçok piyasa markasının önüne geçiyor. Aslında birçok modeli var firmanın ancak benim en çok hoşuma giden modeller bunlar oldu diğer modellere bakmak isterseniz Welcome to the SOLAR GUITARS website ! - Solar Guitars- Website adresinden ulaşabilirsiniz.

Gitarlar anladığım kadarıyla Endonezya'da üretiliyor aslında bir tane almayı dahi düşünüyorum ancak konuyla alakalı yaptığım araştırma yıllarda sürse bir gitarı elimize alıp test etmediğimiz sürece teoride herşey güzel yada kötü olarak kalır o yüzden deneme fırsatı olan yada fikir vermek isteyen forum sakinlerine duyrulur belkide benim gibi firmayı ve ürünlerini takip eden dostlarımızda faydalanır değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen iyi forumlar diliyorum.

Eskiden Washburn markası altında Ola Englund Signature olarak çıkıyordu bunlar, Ola sanırım Rob Chapman'dan gaza gelmiş ama gitarlar fazlasıyla metal severlere hitap ediyor, her tür kullanıcıyı kapsamıyor bence, Chapman kadar tutacağını düşünmüyorum.

Geri