Amazon'dan Pedal Siparişi

Ülkemizde olmayan birkaç pedal için Amazon'dan sipariş verdim. Anladığım kadarı ile shipping ücretinin içerisine gümrük vergisini de yaklaşık bir bedel olarak hesaplayıp toplam rakama eklemişler.

Bu sanırsam şu anlama geliyor: Pedallar kapıma kadar gelecek ve kapıda ek bir ödeme vs yapmayacağım...Doğru mudur?

Gümrük bedelini bazen %20'nin biraz yukarısından hesaplayabiliyorlar ama daha az tutarsa o miktarı iade ettiklerine dair de bir belirteç var ayrıca açıklamalarda. Ne kadar güvenilir bilemedim :)

Bu şekilde tecrübesi olan varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim.
 
Aynen dediğiniz şekilde. Gümrük ücretini 1 dolar bile fazla almışlarsa sonradan iadesini yapıyorlar. Ben şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.
 
Gümrük ekleyip kapına gönderirler. İstisnası eskiden bandrol filan muhabbeti vardı yani her alet gelmeyebilir ama pedal sorun olmaz sanırım. Wireless sistem vb olsa belki risk olabilirdi.
Bir de şu var amazon vb yani yurtdışından senede 6 kere mi ne sipariş verilebiliyor, alıcı TC numarasından takip ediyorlar, sonsuz alışverişe izin yok.
 
Amazon ülkemize se gireceği için, yakında böyle bir derdiniz kalmayacağını düşünüyorum. Kastım sipariş sayısı sınırıdır.
 
Sipariş ettiğim iki pedal da sorunsuz geldi. Amazon kapıda gümrük vergisi ödeme vs gibi dertlere sokmadan kapınıza teslim getiriyor.
 
Üst