Emg-hz Ve Emg Aktif Manyetik Farkları

Burada adam karşılaştırmış, benim emghz ile emg 81 arasındaki farktan anladığım şeyler tam olarak 0:30 ile 1:00 arasında duyulabilir. Emg 81'de biraz daha sesi sıkıştırma işlemi var ve sanki daha gainliymiş gibi geliyor ton, ama bu kadar net fark almak için tam lambalı bir amfide yüksek seste kullanman lazım. Benim Jackson'da booster da vardı bir potansta, emghzler olmasına rağmen o Emg 81 hissiyatı veriyordu tonu sıkıştırarak biraz. Son diyeceğim denemeden karar vermeyin, bol şanslar.

Karar verdim gibi aktif emg alacağım. 65in farkı nedir 85 ve 60 dan?
Açıkçası ben de çok bilgili değilim sadece aktif manyetiklerin arkadaşın da dediği gibi daha çok output verdiğini biliyorum. 81-85le genelde sert metal tonları almak isteyenler kullanıyor. 60 biraz daha sakin tonlar için sanırım. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltir. Dur merak ettim bir kaç demo izleyeyim
Edit: 60 yerine 65 yazmışım düzelttim

Açıkçası ben de çok bilgili değilim sadece aktif manyetiklerin arkadaşın da dediği gibi daha çok output verdiğini biliyorum. 81-85le genelde sert metal tonları almak isteyenler kullanıyor. 60 biraz daha sakin tonlar için sanırım. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltir. Dur merak ettim bir kaç demo izleyeyim
Edit: 60 yerine 65 yazmışım düzelttim
60 mışsa tamam onun biliyorum özelliklerini :) Clean tonlarında daha iyi bir manyetik bildiğim kadarıyla 85e göre

Emg 81, emg 85 den daha yüksek çıkışlıdır ve daha parlak tonlara sahiptir. Megadeth tonu için şahsi fikrim olarak aktif olmayan manyetik daha iyi gider, Dave ve Kiko aktif kullanmıyor.

Aktif manyetikle ilgili bahsedilmemiş bir güzellik var ki o da son derece düşük gürültü ve temiz sesi. Yüksek gainlerde üzerine biraz da efekt girince aktif manyetik hala gayet güzel kontrol edilebilir ve temiz ton veriyor.

Geri