Cubase Ses Kaydı Konusunda Yardım

Merhaba arkadaşlar ses kartı ile gitarı bağladığımda guitar rig ile ses alabiliyorum ancak cubase veya başka bir programdan ses kaydı yapamıyorum sesi algılamıyor. Yardımcı olabilen olursa sevinirim teşekkürler şimdiden.

Öyle ise öğrenmeye çalışın :) siz bir hata ile karşılaşmıyorsunuz; sadece bilgsizsiniz. Forumlarda bunun yanıtını alamassınız. iki cümle ile anlatılamayacak kadar geniş bir konu. kayıt işleri de basit işler değil, bir tuşa basmakla olmuyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öyle ise öğrenmeye çalışın :) siz bir hata ile karşılaşmıyorsunuz; sadece bilgsizsiniz. Forumlarda bunun yanıtını alamassınız. iki cümle ile anlatılamayacak kadar geniş bir konu. kayıt işleri de basit işler değil, bir tuşa basmakla olmuyor.
Programın genel kullanım kılavuzunu okudum bir kaç farklı video da seyrettim ancak cubase gitardan hiç bir şekilde ses almıyor.

Size başka bir sorum olacak cubase içerisinde guitar rig açtığımda çalarken duyduğum efekti kaydetmiyor tamamen efektsiz clean bir ses kaydediyor bunun sebebi ne olabilir?

Daw Prensip olarak o şekilde(re-amping mantığında) işliyor. Bir sorun yok. Eğer amfiden geçer bir şekilde kaydetmiş olsaydı; sonradan gitar kaydınız üzerinde üzerinde hiçbir değişiklik yapma imkanınız olmayacaktı. Gitar sinyaliniz, kuru amfiden geçmemiş hali ile daw içinde yer alır. Play yaptığınızda, kanalın Send kısmına açtığınız Gitar rige sinyal gönderirerek birlikte çalışırlar.

Farklı bir opsiyon olarak kanalı "freeze" yapmanız mümkün. O zaman çıkışta duyduğunuz sesi aynı şekilde kanala kaydetmiş ve üzerinde değişiklik yapamacak şekilde kitlemiş olursunuz. Fakat kayıt işleri içinde olan biri buna gerek duymaz. Farklı amaçları vardır ama öncelikli kullanım amacı; İşlemci, ram performansınız yetmez, çok fazla kanala yük bindirirseniz bazı kanalları mix içinde edit dışı bırakmaya yarar.

Geri