Blackstar Ht1r Için Kulaklık Önerisi (lütfen Yardım Bekliyorum...)

Öncelikle herkese merhaba,
Eğer konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.
Gerek forum içerisinde gerek google da yaptığım araştırmalarımla bir sonuca ulaşamadım,
Sormaktan başka çare bulamadım. Uzun yıllardır forumu anonim olarak takip ettim. Artık var olmanın zamanı geldi,
Başlıkta belirttiğim gibi bir blackstar ht1r amfim var, Apartmanda oturuyorum öğrenci hayatı malum.
Emulated output & headphones çıkışım mevcut fakat amfiyi tanıyanlar bilir arka tarafında bir de kabin için ekstra bir output bulunmakta bildiğim kadari ile 1x8 ohm minimum,
Sorum ikiye bölünüyor. Arka taraftan çıkış alsam kulaklık ile bu ne derece absürd olur yada olur mu olmaz mı bir fikrim yok değerli fikirlerinize ihtiyaç duyduğum bir mevzu.
İkinci olarak da güzel bir kulaklığa ihtiyacım var diye düşünüyorum zira şuan kullandığım kulaklık pek tatmin edici değil. Tabi bu durumlar amfinin çıkışından da kaynaklı olabiliyor fakat benim problemim kulaklığın kötülüğünden mi yoksa amfinin çıkışından mı olduğunu bilemiyorum.
Tecrübe eden dostlarımızdan naçizane tavsiyeler beklemekteyim. Kulaklığa en geç ayın 08-04-2018 tarihinde karar vermem gerekmekte.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
Bir yanlışım olduysa affola.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Koca forumda tek yanıt bulamamak üzdü, gitarını göster Türkrock'cu, amfini göster Türkrock'cu, pedalını göster Türkrock'cu ama bilgini gösterme Türkrock'cu.
Teşekkürler Türkrock'cu...

İyi seni tatmin edecek bir kulaklık pahalı olabilirdi bence sen kulaklık amfisi alabilirsin. Voxun güzel aletleri var. Ya da iPhone varsa apogee jam 96k ses kartı alıp jam up gibi programlar kullanabilirsin.Ben kulaklık ile çaldığımda ya da kayıt İçin bu sistemi kullanıyorum. Tatmin edici. Bende de iki tane lambalı amfi var yakın tonlar alıyorum amfilere kulaklıkla. Gece canım çalmak isterse direk bu şekilde takılıyorum. Amfi modelleneleri başarılı. Kulakta normal bir kulaklık. Bir araştır bu tercihi de.

@uayazzz
Kullandığınız kulaklık Stereo olmalı, "four conductor" uclu kulaklık bunlara uygun değildir, vasat bir ses duyarsınız.
maxresdefault.jpg

Bunun dışında;
1-Sakın kabin output a kulaklık girmeyin ! amfiye de kulaklığa da zarar verirsiniz.Sadece emulated output çıkışını kulaklık için kullanmanız gerekir.
2-Kendinizi rahat hissedeceğiniz komforlu ve kablosu uzun herhangi bir kulaklık tercih edin. Kaliteye önem vermeyin; boşa masraf yapmış olursunuz. (Amfi standardında ihtiyaç olan frekans ve hızı her kulaklık verebilir ) jack dönüştürücü kullanmamaya çalışın, amfi çıkışınızın standardına göre ucu olan bir kulaklık alın. eğer dönüştürücü kullanacaksanız; sakın faz değiştiren-birleştiren tipte birşey kullanmayın.
"Mono to stereo", "Stereo to 4 Concuctor" gibi olmasın.
3- Kulaklığınıza renk katmak ya da yukarıda bahsettiğiniz üzere daha tatmin edici sesler duymak için amfinizin headphone çıkışına bir kabin similatörü takabilirsiniz. Kulaklığı da similatöre takacaksınız.

Mesela mooer in tavsiye edebileceğim bir cihazı var.

Son düzenleme:
İyi seni tatmin edecek bir kulaklık pahalı olabilirdi bence sen kulaklık amfisi alabilirsin. Voxun güzel aletleri var. Ya da iPhone varsa apogee jam 96k ses kartı alıp jam up gibi programlar kullanabilirsin.Ben kulaklık ile çaldığımda ya da kayıt İçin bu sistemi kullanıyorum. Tatmin edici. Bende de iki tane lambalı amfi var yakın tonlar alıyorum amfilere kulaklıkla. Gece canım çalmak isterse direk bu şekilde takılıyorum. Amfi modelleneleri başarılı. Kulakta normal bir kulaklık. Bir araştır bu tercihi de.
@uayazzz
Kullandığınız kulaklık Stereo olmalı, "four conductor" uclu kulaklık bunlara uygun değildir, vasat bir ses duyarsınız.
114549 eklentisini görüntüle

Bunun dışında;
1-Sakın kabin output a kulaklık girmeyin ! amfiye de kulaklığa da zarar verirsiniz.Sadece emulated output çıkışını kulaklık için kullanmanız gerekir.
2-Kendinizi rahat hissedeceğiniz komforlu ve kablosu uzun herhangi bir kulaklık tercih edin. Kaliteye önem vermeyin; boşa masraf yapmış olursunuz. (Amfi standardında ihtiyaç olan frekans ve hızı her kulaklık verebilir ) jack dönüştürücü kullanmamaya çalışın, amfi çıkışınızın standardına göre ucu olan bir kulaklık alın. eğer dönüştürücü kullanacaksanız; sakın faz değiştiren-birleştiren tipte birşey kullanmayın.
"Mono to stereo", "Stereo to 4 Concuctor" gibi olmasın.
3- Kulaklığınıza renk katmak ya da yukarıda bahsettiğiniz üzere daha tatmin edici sesler duymak için amfinizin headphone çıkışına bir kabin similatörü takabilirsiniz. Kulaklığı da similatöre takacaksınız.

Mesela mooer in tavsiye edebileceğim bir cihazı var.

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Bugün öğlen sıralarında biraz takılmamış olmanın bana verdiği yetkiye dayanarak o yorumu yazıp daha sonrasında da gidip bir adet
Marshall Majör II Kulaküstü Kulaklık (Kahverengi) Fiyatı
marshall major II kulaklık aldım kendime. Aslında yazdıktan sonra konuyu kapatmak yerinde olurdu fakat gözden kaçırdığım bir detaydı. Zahmet ettiniz yazdınız kusuruma bakmayın. mooer simülatöre baktım biraz inceledim aşırı detaylı olmasa da gayet hoş duruyor olmasına rağmen tuzlu geldi ve dijital aletlerden çok çok fazla hoşlanmıyorum. Bu yüzden biraz lambalı amfiye geçiş yaptım. Kabin output'a sırf merakımdan denemek için basit bir kulaklık ile giriş yaptım daha önce emulated'den sanki biraz daha fazla iyi ton aldığımı düşündüm fakat tedirgin olduğum için tekrar kabin outputu kullanmadım hiç.
Şuan almış olduğum kulaklık kabin outputu için gerekli ohm değerinin üzerinde kalıyor o kulaklık ile kullanmamda sakınca olur mu bu konuda detaylı bilgi alabilir miyim.?

mooer simülatöre baktım biraz inceledim aşırı detaylı olmasa da gayet hoş duruyor olmasına rağmen tuzlu geldi ve dijital aletlerden çok çok fazla hoşlanmıyorum. Bu yüzden biraz lambalı amfiye geçiş yaptım. Kabin output'a sırf merakımdan denemek için basit bir kulaklık ile giriş yaptım daha önce emulated'den sanki biraz daha fazla iyi ton aldığımı düşündüm fakat tedirgin olduğum için tekrar kabin outputu kullanmadım hiç.

Emulated Output 'size zaten kabin similasyonu sunar, fakat bunu analog olarak yapmaz :) netice itibari ile; lambalı amp kullansanız da, dijital bir kabin similasyonu duyuyorsunuz kulaklık ile.

Şuan almış olduğum kulaklık kabin outputu için gerekli ohm değerinin üzerinde kalıyor o kulaklık ile kullanmamda sakınca olur mu bu konuda detaylı bilgi alabilir miyim.?
Yukarıda yazmıştım: "Kabin çıkışına sakın kulaklık girmeyin" :) Detayı yok, çünkü girilmez :)

Son düzenleme:
Emulated Output 'size zaten kabin similasyonu sunar, fakat bunu analog olarak yapmaz :) netice itibari ile; lambalı amp kullansanız da, dijital bir kabin similasyonu duyuyorsunuz kulaklık ile.

Yukarıda yazmıştım: "Kabin çıkışına sakın kulaklık girmeyin" :) Detayı yok, çünkü girilmez :)

Çok sağolun hocam bilgi için teşekkür ederim :) Büyük sözü dinlemek gerek. Çok sağolun

@uayazzz, konu ile alakasız ama rica etsem Marshall kulaklık hakkındaki yorumlarını ürün eline geçip kullandıktan sonra paylaşır mısın? Zira Phillips’in dandik kulaklığı gınağa getirdi beni :). Belki bir tanede ben edinirim.

@JellybonKiller Dostum çok özür dilerim oldukça geç bir cevap oldu. Hayatımda bazı şeyler biraz ters gitti her şeyden bir süre uzak kaldım. Kulaklık hakkında şöyle bir bilgi verebilirim geçte olsa.
Ses olarak kulaklıktan oldukça memnunum fakat pek çok yerde belirtildiği gibi kulağın etrafını saran bir kulaklık olmadığı için uzun kullanımlarda kulağa yaptığı baskı can yakacak seviyelere ulaşıyor. Flat bir EQ'a sahip değil şu linki inceleyebilirsin bu konuda. " Major II " Başka sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım geç te olsa.

Geri