Alınık Rack Poweramp -tercihen Lambalı-

Takasa
Açık
Fiyat
2000
Para Birimi
TL
Marshall Jmp-1 ile kullanacağım. Marshall, Mesa Boogie, Engl gibi markalar da olabilir ancak bütçem şimdilik pek fazla değil. Pek fazla öneri de geleceğini sanmıyorum ancak istediğim olabileceğinin en düşük watt değerine sahip olması. Lambalı dışında pek aramasam da, rack formatında her türlü teklifinizi değerlendiririm. Fiyat için bir şey diyemiyorum gelecek tekliflere göre ben bir plan yapacağım çünkü.

Merhaba. Tam yılını hatırlamasam da 2000-2001 yılları civarında Amerika'dan aldığım mesaboogie 20/20 power amfimi kullanmıyorum. Uzun zaman önce ilan açmıştım, orada da belirttiğim gibi bazı modifikasyonlar yapıldı amfide. Normalde fixed-bias olan amfi, adjustable fixed-bias olarak modifiye oldu. Bu sayede kasa içindeki ayarlanabilir direnç sayesinde power lambaları için bias ayarı yapılabiliyor. Aksi halde hot biased bir amfi olduğu için her el84'ü kullanmanız mümkün olmuyordu. Bunun dışında internetten deep mod olarak araştırabileceğiniz şekilde bir filtre kapasitoru on/off switche bağlandı. Volume potlarını on/off switch potlar ile değiştirerek yaptık bu modu. İster modlu ister orijinal hali ile kullanabiliyorsunuz. Son olarak slave outlardan biri iptal edilip yerine negative feedback miktarını orijinal değer ile sıfır aralığında kontrol etmeye yarayan bir pot eklendi. Negatif feedback azaldıkça amfi biraz daha "raw,old school" tınlıyor. Baslar daha gevşek ve dağınık, tizler daha agresif diyebilirim. Ses seviyesinde de artış sağlıyor. Eski vox amfiler negatif feedback değerinin sıfır olduğu amfilere iyi bir örnektir. Kötü haber ise, bir hışırtı problemi var. İzmir'de deneyimli bir servis bulamadığımdan baktıramadım ancak İstanbul'dan Burçin Ankara ile temasa geçtim. Uygun bir zamanda gönderip sorunu çözmeyi planlıyordum. Yakın zamanda aradığınızı bulamazsanız haberleşebiliriz. Ben de şuanda fiyat telaffuz edemiyorum , tamir işinin maliyeti konusunda henüz bir rakam ortaya çıkmadı. Saygılar...