Satılık Ibanez Sr700-am

Sıfırdan farksızdır ... sadece evde amatör olarak çalındı ... ilk sahibiyim.

Fiyat 1,500 TL.

Gövde son derece (bass için) ince ve kenarları yumuşak hatlı (kontürlü mü deniyor) ... yani neredeyse sapı değiştirseniz S-Prestige serisi gitar denebilir alete. SR serisinin daha alt modelleri gibi değil, harbi ağaç (mahogany gövde, maple top, bubinga sap), ton vs de ona göre. Sap da oldukça ince ve rahat. Bartolini manyetikler, 3 band EQ ile birleşince ton yelpazeniz inanılmaz genişliyor. Çoğu bass'ta 3EQ çok da etki etmez sadece aynı tonu sağa sola oynatır, bunda ise özellikle mid ve treble ile sanki başka başka aletler çalıyorsunuz. Bu kadar geniş bir aralığa etki edenini hiç çalmamıştım. Sapın birleştiği extended neck joint denilen yer de hem son frete kadar rahatça uzanmaya yarıyor hem de slap yaparken sap manyetik ile sap arasında parmağı telin altına sokacak kadar yer bırakıyor.

AM rengi yani Amber diye geçen sarımsı ton.

Ibanez SR700-AM Bas Gitar
Ibanez SR-700 - Bas Gitar

Çokça sorulan bir soru, çanta, kılıf, case vb oluyor:

Satın alırken mağazada içine koydukları dandik bir kılıf var, orijinal kılıfı zaten yoktu, oradan ayarladılar maalesef. Ben de eve gelene kadar iş görsün yeter dedim. Yani kargoya müsait bir kılıf değil anca elde kısa mesafe taşımaya yarar, sağlam gigbag yerine geçer diyemem. Zaten kargo yapmıyorum, elden alacak olan için iş görür kılıfı.