Roland Go Mixer Ve Muadilleri Hk.

Arkadaşlar merhaba konuyu kısaca şöyle özetleyeyim . Akustik amfi kullanıyorum . Vokali ve gitari amfimden tonladığım şekilde alarak video kaydını telefondan yapabilmek niyetindeyim . Araştırırken roland go mixer i gördüm . Aradığım cihaz bu fakat fiyatı 500 tl civarında . Buna muadil olabilecek benzer cihaz önerebilecek birikimi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Örnek Video :

Arkadaşlar araştırdım fakat tam anlamıyla cevabını bulamadım. Amfi ve analog setup ımızı Roland Go Mixer 'e bağlayabiliyor muyuz? Bilenler aydınlatırsa sevinirim. Amfiyi kendi başına girebiliyoruz, prosesörü de klavye girişinden bağlayabiliyoruz fakat benim kullanmak istediğim kendi tonum. Yani Amfim + analog setup ım.

Yıllarca kimse yanıt vermemiş ama yine de zamanla kullanıp tecrübe eden olmuştur belki. Ben kendi kayıtlarımı iyileştirmek için şunu sormak isterim :
Boss Katana MK2 50 W amfimde line out çıkışım yok. Ama recout ile gitarı bu cihaza bağlayıp telefona kayıt alabilir miyim? Eş zamanlı elektro gitar+vokal kaydı için gereksinimim var. Ya da telefona eş zamanlı vokal+gitar kaydı için farklı bir yöntem sunabilen olursa sevinirim.

Geçen hafta aldım ürünü. Boss Katana MKII 50 amfimin rec-out çıkışını cihazın gitar girişine bağlayıp Bandlab uygulaması ile kayıt denedim, oluyor. Biraz uygulamayı ya da amfi ayarlarından düzenleme yapmam gerekiyor.

Yalnız Boss'un resmi uygulaması olan Zentracker'da bu yöntemle ya ben kaydedemedim ya da rec-out çıkışını tanımıyor. Hatta Enstrüman girişini dahi denedim ama olmadı. Muhtemelen 50 W üstü Katana modellerindeki line-out çıkışı ile denemek lazım.

Akustik gitarı direk cihazın gitar girişine taktığınızda gerek Bandlab gerekse Zentracker ile kayıt otomatikman alınıyor.

Cihazın benim gibi kişisel PC'si olmayanlar için güzel bir çözüm üerttiğini düşünüyorum.

Geçen hafta aldım ürünü. Boss Katana MKII 50 amfimin rec-out çıkışını cihazın gitar girişine bağlayıp Bandlab uygulaması ile kayıt denedim, oluyor. Biraz uygulamayı ya da amfi ayarlarından düzenleme yapmam gerekiyor.

Yalnız Boss'un resmi uygulaması olan Zentracker'da bu yöntemle ya ben kaydedemedim ya da rec-out çıkışını tanımıyor. Hatta Enstrüman girişini dahi denedim ama olmadı. Muhtemelen 50 W üstü Katana modellerindeki line-out çıkışı ile denemek lazım.

Akustik gitarı direk cihazın gitar girişine taktığınızda gerek Bandlab gerekse Zentracker ile kayıt otomatikman alınıyor.

Cihazın benim gibi kişisel PC'si olmayanlar için güzel bir çözüm üerttiğini düşünüyorum.
Hocam hayırlı olsun,bir deneyim videosu bekliyorum 😊 .Baktığım bir ürün benimde.

Eyvallah ,teşekkür ettim.
Gökhan hocam kanala son eklediğim kötü kaydı bu akşam cihazla kayda aldım(ektedir), affettirir sanırım. Şu aralar bir de mikrofon bakıyorum. Yokedici adlı parçamın gitar bölümleri Go mixer aracılığıyla kaydedilmiştir. Distortion tonu Katana'nındır. Kaydı aldığım Bandlab uygulaması üzerinden her hangi bir düzenleme yapmadım. Ayrıca yine bu forumda ilan veren bir arkadaş aracılığı ile davul kaydı yapmaya çalışacağız. Bunca zaman baya hamallık çekmişim 🤣

Dosyalar

• Hakan Baysal - Yokedici V1 2023-03-21 23_31.wav
    28.6 MB
Gökhan hocam kanala son eklediğim kötü kaydı bu akşam cihazla kayda aldım(ektedir), affettirir sanırım. Şu aralar bir de mikrofon bakıyorum. Yokedici adlı parçamın gitar bölümleri Go mixer aracılığıyla kaydedilmiştir. Distortion tonu Katana'nındır. Kaydı aldığım Bandlab uygulaması üzerinden her hangi bir düzenleme yapmadım. Ayrıca yine bu forumda ilan veren bir arkadaş aracılığı ile davul kaydı yapmaya çalışacağız. Bunca zaman baya hamallık çekmişim 🤣
Hocam teşekkür ederim,kulaklıkla dinleyeceğim..

Geri