Ses Kalitesi

Merhabala arkadaşlar Yamaha steinberg UR-22 mk II ses kartına sahibim gitarım da Ibanez k5 bass.
Derdim şu ki hiç bir şekilde gitarımın tonundan menun kalamıyorum. Stüdyo da gerçekten güzel tonlar yakalıyorum ama AmpliTube da çok tatmin edici bir ton alamıyorum hep internetten baktığım cover videolarında elemanlar AmpliTube da ses kartı ile mükemmel tonlar yakalıyor (çok kötü gitarlar ile) sizce bunun sebebi nedir ? Teşekkürler.

Buffer 128 ama diğerlerini nasıl öğrenirim bilmiyorum müsait iseniz yardımcı olabilirmisiniz acaba?
buffer değerinin 16-2048 arası olduğu düşünülürse (yeni kartlarda üst değer daha yüksek olabilir) buffer kaliteniz çok düşük, muhtemelen gecikmeyi az yaşamak için düşürmüşsünüz. yüksek bir işleme kalitesi beklemeyin öncelikle.
Diğer yandan input sinyalleriniz eğer düşükse cılız ve yetersiz bir ses alırsınız.
Ses kartınıza girdiğiniz gitar seviyesi peak yapmayacak seviyede ancak sarı değer altına da düşmeyecek seviyede olmalı . (10bd-15db arası) düşük bir sinyali program ile arttırmaya kalkarsanız sadece gürültü arttırmız ve bulanık bir ses almış olursunuz. Amplitube üstündeki input da aynı şekilde.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
buffer değerinin 16-2048 arası olduğu düşünülürse (yeni kartlarda üst değer daha yüksek olabilir) buffer kaliteniz çok düşük, muhtemelen gecikmeyi az yaşamak için düşürmüşsünüz. yüksek bir işleme kalitesi beklemeyin öncelikle.
Diğer yandan input sinyalleriniz eğer düşükse cılız ve yetersiz bir ses alırsınız.
Ses kartınıza girdiğiniz gitar seviyesi peak yapmayacak seviyede ancak sarı değer altına da düşmeyecek seviyede olmalı . (10bd-15db arası) düşük bir sinyali program ile arttırmaya kalkarsanız sadece gürültü arttırmız ve bulanık bir ses almış olursunuz. Amplitube üstündeki input da aynı şekilde.
Hocam müsait iseniz mesaj ile iletişim kurabilirmiyiz ?

"daw- seskartı mikrofon/enstrüman input seviyesi ayarlama".
amplitube içinde de; input sinyal leveli ile ilgili bilgileri araştırmalısınız. çok basit bir iki aramayla ulaşırsınız. samples buffer i da program içinde gecikme sizi rahatsız etmeyecek seviyeye kadar yükselterek deneme - yanılma yüntemi ile bulun.
daha farklı nasıl yardımcı olabilirim ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
"daw- seskartı mikrofon/enstrüman input seviyesi ayarlama".
amplitube içinde de; input sinyal leveli ile ilgili bilgileri araştırmalısınız. çok basit bir iki aramayla ulaşırsınız. samples buffer i da program içinde gecikme sizi rahatsız etmeyecek seviyeye kadar yükselterek deneme - yanılma yüntemi ile bulun.
daha farklı nasıl yardımcı olabilirim ?
Şimdi anladım ne demek istediğinizi rahatsız ettiysem taş kafamın kusuruna bakmayın bu tür şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum iyi geceler sıkıntım çözülmüştür :)

Geri