Mim Stratlarla Ilgili Bir Soru

Merhaba boyle bir logo var gitar uzerinde. Koprusu burgulari ve tum formlariyla orjinal fender ancak bu logo kafama takildi logonun sadece solundan bir kabarma goze çarpiyor.

Anlayan arkadaslarim fender bu sekilde logo kullaniyor mu?
IMG_20180408_201009.jpg

Gitarin (headstock, kopru, burgular, vb) detayli fotograflarini koyarsaniz gitari tumuyle degerlendirip belki yardimci olabilirim. Decal sonradan ve cila uzerine yapistirilmis gibi duruyor (ki bazi serilerde Fender de boyle yapiyor).

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarin (headstock, kopru, burgular, vb) detayli fotograflarini koyarsaniz gitari tumuyle degerlendirip belki yardimci olabilirim. Decal sonradan ve cila uzerine yapistirilmis gibi duruyor (ki bazi serilerde Fender de boyle yapiyor).
Tesekkurler ozelden bilgi desteginiz icin neyse ki herhangi bir sorun yok cok sukur. Evet fender bazi modellerde waterslide uyguluyormus yabanci bir forumda okudum.

Bu logo meselesi benim de kafamı karıştırıyor. Geçenlerde birinden duymuştum; "bir siteden Fender logosu aldık su bazlı, squer a yapıştırıcam" diyordu. Konu ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları özelden değil, buradan paylaşırsanız herkes için faydalı olur. Orjinal ile nasıl ayırd edilir bu?

Fender bazi modellerinde waterslide decal'i cilanin ustune koyuyor (ornegin American Vintage serisinde). Digerlerinde ise
decal'i yapistirdiktan sonra uzerine cila atiliyor (American Standard serisinde oldugu gibi). Bir de Fender'in degisik yillarda ve modellerinde kullandigi farkli stil logolar var (spagetti, 70s, vb). Ayrica logolarin headstock uzerinde yerlestirildigi noktalar da farkli. Bunlari bilmek ve gitari olmasi gereken diger butun ozellikleri (akort burgulari, string tree, walnut plug, veneer ya da slabboard, kopru, pickguard, vidalar, vb.) ile birlikte degerlendirmek gerekiyor gitarin sahte olup olmadigini (logonun sonradan yapistirma oldugunu) anlamak icin...

Geri