Amfi Tonu (gerçekten Yardima Ihtiyacim Var)

Merhaba yakında küçük bir etkinlikte yaklaşık 3-4 adet parça çalacağız.
Senden daha güzel
Aman Aman
Yokluğunda(ana solo)
Helal olsun -solo (bu merak ettiğimden)
amfim blackstar id core 10 ve ne yaparsam yapayım tam anlamıyla parçaların tonuna yaklaşamadım
amfinin sunduğu seçenekler burada yardımcı olursanız minnetar kalırım.
bu arada gitarım epiphone les paul special 2 ve 09 tel takılı
m2B060.jpg

Köprüde single olan bir Tele gerekiyor meşhur “Duman Tonu” için. Birde Peavey Classic 50 gibi lambalı bir ampli. Eq ayarları konusunda kulağına güvenmen lazım. Şuan önümde ID Core 10 var. Crunch kanalına aldım, gain yarıdan biraz daha az. Isf 0. Gitarın volum potası yarım açılmış durumda ve Duman vari bir ton alıyorum. Tabi bende strat olduğunu belirteyim.

dostum gitarında humbucker var. asla bir tele ya da strat tonu alamayacaksın fakat eq üzerinde midleri düşürüp overdrive için gaini clean tona yakın açmanı tavsiye ederim. isf tabii ki 0 olmalı. bundan sonraki adım da senin tuşen. aslında burada çoğu şeyi tuşen belirleyecek. bu arada amfinin drive karakteristiği sert ise (yani düşük gainde verim alamıyorsan) yapabileceğin fazla bir şey yok maalesef. belki ek bir tube screamer ya da blues breaker karakteristiğinde bir pedalla daha yakın şeyler elde edebilirsin ama anladığım kadarı ile sadece amfi ve gitar kullanacaksın.

Geri