İlk Gitt

Herkese iyi günler. Çok küçüklüğümden beri elektro gitar almak istiyorum ama ailemden kaynaklı bazı durumlardan dolayı alamadım. Üniversite 1. Sınıf bitmek üzere ve kendi harçlıklarımı biriktirdim alcam sonunda. Elektro gitar setleri çok cazip geliyo squier başlangıç setini ve epiphone un special II setlerini inceledim. İlk gitarım olcağı için çok iyi bişey alıp makineyi mahvetmek istemiyorum ama heveslendircek kadar da iyi bişey olsa güzel olur :) yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İki başlangıç setininde amplileri vasat malesef. Eğer bütçen yetiyorsa Squier Hss strat ve Blackstar İd Core 10 tavsiye ederim.
Cevapladığın için sağol önce. Ya aslında kafam çok karışık çünkü ne tarz çalmak istediğime de karar veremedim tam olarak. O yüzden ton yelpazesinin daha geniş olduğunu düşünerek tercihimi les paul modellerden yana kullanmayı düşünmüştüm. Bide bilgimin de çok olmadığını anladım bu konuda sürekli araştırıyorum yıllardır ama her dakika yeni bişeyle karşılaşıyorum. Kısacası kafam çok karışık 😄

Rastgele gitar veya amfi tavsiyesi kimse veremez. Verenin de amacı farklıdır. Mesela hangi sanatçı ya da grupları dinliyorsun? Yapmak istediğin müzik tarzını söylemen gerekir. Ayrıca maksimum bütçen ne kadar?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Rastgele gitar veya amfi tavsiyesi kimse veremez. Verenin de amacı farklıdır. Mesela hangi sanatçı ya da grupları dinliyorsun? Yapmak istediğin müzik tarzını söylemen gerekir. Ayrıca maksimum bütçen ne kadar?
Bütçem 2000 civarı. İşte ona karar veremedim. Yavuz çetin, BB King te dinliyorum; Wasp metallica tarzı daha sert müziklerde dinliyorum. O yüzden aslında ton aralığı geniş bi gitar almak istiyorum, hangi tarz a yönelmek istediğime daha iyi karar verebilmek için. Yanlış mı düşünüyorum böyle düşünerek. Yani önce tarzıma karar verip ona göre mi bi gitar almalıyım? Bu arada eksiklerim için kusura bakmayın ilk defa bi blog da yazıyorum :)

Bütçem 2000 civarı. İşte ona karar veremedim. Yavuz çetin, BB King te dinliyorum; Wasp metallica tarzı daha sert müziklerde dinliyorum. O yüzden aslında ton aralığı geniş bi gitar almak istiyorum, hangi tarz a yönelmek istediğime daha iyi karar verebilmek için. Yanlış mı düşünüyorum böyle düşünerek. Yani önce tarzıma karar verip ona göre mi bi gitar almalıyım? Bu arada eksiklerim için kusura bakmayın ilk defa bi blog da yazıyorum :)
O zaman güzel bir hss yapıda bir gitar size uyar.

2000 tl çok iyi bir bütçe. Ikıncı el blackstar id core 10 veya uygun fiyata denk gelirse boss katana ya da id tvp alabilirsiniz. Bunlar ton yelpazesi geniş amfiler. Gitar olarak ise amfiden sonra kalan bütçenize göre gene ikinci el squier vibe veya epiphone les paul custom alabilirsiniz.

2000 tl çok iyi bir bütçe. Ikıncı el blackstar id core 10 veya uygun fiyata denk gelirse boss katana ya da id tvp alabilirsiniz. Bunlar ton yelpazesi geniş amfiler. Gitar olarak ise amfiden sonra kalan bütçenize göre gene ikinci el squier vibe veya epiphone les paul custom alabilirsiniz.
Teşekkür ederim cevap için. Ya ben ikinci el e biraz karşıyım çünkü benden önce ki nasıl kullandı bilemiycem. Anca yanımda çok iyi anlayan birisi olması lazım ikinc elden öyle birisi de yok yakın çevremde. Sıfır olarak alabilceğim tavsiyeleriniz var mı ?

Teşekkür ederim cevap için. Ya ben ikinci el e biraz karşıyım çünkü benden önce ki nasıl kullandı bilemiycem. Anca yanımda çok iyi anlayan birisi olması lazım ikinc elden öyle birisi de yok yakın çevremde. Sıfır olarak alabilceğim tavsiyeleriniz var mı ?
Forumda her gitar tavsiyesi isteyene bu söylenir, "Böyle bir kurda sıfır almanın mantığı yok" hele ki başlangıç gitarınız için. Bir müzik markette anlayan birisine denetebilirsiniz. Ya da forumda her ilden gitar deneme konusunda yardımcı olabilecek kişilerden oluşan bir başlık vardı.

Kesinlikle önce tarzına karar verip ondan sonra ekipman zinciri kurmalısın. 2000 TL Bütçe ile VOX pathfinder 10 CL amfi alabilirsin, Peavey backstage II alabilirsin, Blackstar id Core 10 alabilirsin, ayrıca bu amfide delay-reverb gibi bazı efektler de vardır efektleri tanıman açısından iyi olur. Gitar olarak ikinci el güvenemezsen sıfır squier bullet hss stratocaster alabilirsin, yine Squier affinity hss stratocaster alabilirsin, Squier vintage modified stratocaster alabilirsin,epiphone les paul 100 alabilirsin ( les paul special II'ye yönelme tavsiye etmem.) İkinci el olarak epiphone les paul standard ve daha üstü modellere yönelebilirsin (custom,standard pro v.s) Squier classic vibe 50's veya 60's stratocaster alabilirsin (Classic vibe serisi Squier markanın üst modellerindendir)

Forumda her gitar tavsiyesi isteyene bu söylenir, "Böyle bir kurda sıfır almanın mantığı yok" hele ki başlangıç gitarınız için. Bir müzik markette anlayan birisine denetebilirsiniz. Ya da forumda her ilden gitar deneme konusunda yardımcı olabilecek kişilerden oluşan bir başlık vardı.
Öyle bi başlık varsa çok iyi olur. Ankara dayım zaten illa ki yardım edebilecek birilerini bulurum. Teşekkürler tavsiyen için :)

Geri