Bülent Birinci

Prodüktörlüğünü Altan Gencebay’ın yapmış olduğu, alışılmamış müzik anlayışı ile hazırlanan “b1” adlı albüm, müzik raflarında yerini aldı. Bülent Birinci, aradan geçen 15 yıldan sonra Kervan Plakçılık çatısı altında yeni bir albüme imza atıyor. Tüm söz, beste ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu albüm, “b1” kısaltma adı altında, “Boş Kuyu” isimli parçasının adını aldı...

"Yolum hiç değişmedi.
Güldüm, yazdım. Ağladım, yazdım. Bunaldım, yazdım. Düşledim, yazdım.
İçimden gelenlerdi hepsi. Nedense hiç umutsuzluğa düşmedim.
Bir gün sıranın geleceğine emindim ve o gün geldi.
Dinleyeceğiniz şarkılar, şarkı olsun diye yazılmadı.
Sonunda sizlere ulaşıyorum ve yolum henüz tamamlanmadı."
BÜLENT BİRİNCİ / BOŞ KUYU

1992 de C.Özkan Kurt'la yola çıkan İ.Bülent Birinci, Büyülü Yelken isimli grubu kurarak bir albüm hazırlamıştı.

Kayıtlar Ada stüdyosunda İhsan Apça ve Özkan Mete tarafından 250 saatte tamamlandı…
19 müzisyenin yer aldığı albümde, 10 müzisyen, Bülent'in de uzun zamandır yaşamını sürdürmüş olduğu Pendik sahilinin çocuklarından oluşuyor.

MU900358DE826_250.jpg

Ayrıca kapak tasarımı İsmet Karalar, web tasarımı Ozan Yanık, fotoğraflarda Enis Çakır ve Arda Aytan da Pendik'ten yakın arkadaşları…

Albümün hazırlanmasındaki tüm aşamalarda (kapak, web tasarımı, fotoğraflar) bizzat içinde yer alan Bülent Birinci, yönetmenliğini de kendisinin yapmış olduğu "Bal Rengi" isimli parçanın klibi ile tv lerde gösterime hazır.

Prodüktörlüğünü Altan Gencebay'ın yapmış olduğu, alışılmamış müzik anlayışı ile "b1" müzik raflarında yerini aldı.

Geri