Jackson RR Arşivi

Arkadaşlar günlerdir şu ibanez rg2550 için açılan başlığı takip etmekteyim ve çok hoşuma gidiyo o başlığı okumak. Hem o gitar hakkında bol bol bilgi var(2550 almak isteyen arkadaşlar veya bu gitara sahip olanlar için cennet gibi hem şu alfa indeksi mi ne ona da katkıda bulunan bir başlık), hemde yüzünüzü güldüren sohbetler var aralarda.

Ben de o başlıktan özenerek bunu açmaya karar verdim.Bence biz RR hastalarının da gerekli bilgilere ulaşması gerek :D

"Bence" RR gelmiş geçmiş en güzel gitarlardan biri ve amacım bu başlıkta bu gitar hakkında bilgi arayanların rahatlıkla aradığını bulması ve sıkılanların da eylenmesi :LOL: Mesela ben o RG 2550 başlığını okuyunca canım 2550 çekiyo, burada da o ortam olsa ne hoş olmazmı? :LOL: bu arada RR sahibi arkadaşlar da resimlerini, gitarlarında kullandıkları manyetikleri, güzel sound lar aldıkları ayarları ve setupları ve bunun gibi bilgileri, yani kısacası deneyimlerini paylaşırlarsa çok faydalı bir başlık olacağına inanıyorum ;)

Kuralları da inceledim sanırım bu başlık kurallara aykırı değil, inşallah gözden kaçırdığım birşey yoktur :mrgreen:

Umarım bu başlıkta bi işe yarar :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi

birkaç resim koydum ve çalımı hakkında biraz bilgi vermek istedim çünkü birçok insan bu gitarı çalımı zordur düşüncesiyle almamıyor.

Şimdi normalde ayakta çalarken hiç kimsenin bir problem yaşayacağını sanmıyorum.Belki sap biraz aşşağı kayabilir ama mesela sahnedeki hakereketler sayesinde fark etmiyorsunuz bile.Hatta evde bile çok rahatsız edici bi durum değil.askı kıyafete takılıp tutar zaten(özellikle deri ise)...

yanlız oturarak çalmaya biraz alışmak gerekebilir.zor mu? hayır hiç değil alışma meselesi tamamı ile...eğer bir klasik gitar pedalı ile sol bacağınızı(solaklar için tam tersi) yükseltirseniz daha rahat çalabilirsiniz oturarak.Ancak illaki buna gerek yok.Çalarken gitarın v kısmının iç tarafını sağ bacağınıza yerleştirip, sol bacağınızı da birazcık sağ bacağa yanaştırınca da gayet rahat çalınıyor gitar.ancak oturarak çalma durumunda oturduğunuz sandalye de çok önemli.zaten gitarın sivri hatları olduğu için köşelerdeki boyalar kolayca oraya buraya çarpmak suretiylen dökülüyor.oturduğunuz sandalyede biraz ileri gitmeniz gerekebilir çünkü gitarın sağ bacağınızın alt kısmında kalan ucu sandalyeye çarpabilir.veya benim gibi masa önünde iseniz üst taraftaki sivri uç masaya çarpabilir ve gitarınız yıllanmış bir gitar değilse, pek de hoş bi durum değildir cillop gibi gitarın boyasını attırmak.hani yıllanmışsa yine vintage bir hava katar ama... ;)

şimdilik bu kadar yazabildim.boş vakit bulunca çeşitli konulardaki tecrübelerimi aktarmaya devam edeceğim...

teşekkürler

o yüzden böyle sandalye problemi gitar ayaklığı problemi bacak açma kapama problemlerini yok etmek için en güzeli dxmg sl1 soloist dk2 ve diğer markalarda da çokça bulunan bir gitar gövdesi olan strat tipi gitarlar tercih edilmelidir.:D

şahsen bende 2 tane strat gövde var, bunu aldığımdan beri onlara neredeyse elimi sürmedim.hatta biri strat gövde değil direk strat :D
bu gitara alışınca başka birşey çalmak istemiyo insan

bende kullandım ama rr serisi gitar yada flying v kasa gitarlar ama herzaman rahatlıktan yana bir insan olarak bu tipleri asla tercih etmem.Sap aşağı düser illa destek yapmak gerekir yok arka kuyruk habire aşınma derdine düşer ki nereye koysan yer ile temas tek bir noktadan başlar o uzun taraftan ki buda kasaya zarar verir.Gerekli bir model değil bence

rockczar demiş ki:
bende kullandım ama rr serisi gitar yada flying v kasa gitarlar ama herzaman rahatlıktan yana bir insan olarak bu tipleri asla tercih etmem.Sap aşağı düser illa destek yapmak gerekir yok arka kuyruk habire aşınma derdine düşer ki nereye koysan yer ile temas tek bir noktadan başlar o uzun taraftan ki buda kasaya zarar verir.Gerekli bir model değil bence

abi şimdi o olmadı.tamam beğenmiyebilirsin ama çok şık bi alet hem rahat çalanı da var yani gereksiz demiyelim de göreceli bişey çünkü o :LOL:

bende bugün çaldım bir tane rr , banada iyi gelmiyor bu aletler. hatta dec müzikte dean explosion razorback ve shards denedik onlar bile daha rahattı diyebilirim. yalnız sevenide çok var bu rr nin. bazı firmalarda taklidini yaptı, demek ki rağbet gören bir şey ama gelmiyor bize. :) warrior çok severim, rahatta o hem. yani bana rahat geliyor. jacksonrr kimsenin canı rr çekmeyecek şimdi. :D şaka bi yana kişisel görüşler bunlar. zaten rr isteyen, ulaşıyor rr'sine . :) çevremde hep bunu gördüm.

evet rr hastaları hırs yapıp alıyo aleti:D hakediyo kerata.şu ana kadar sadece çalım rahatlığından bahsetmişiz ama soundu da unutmayalım:)

birçok manyetik ile iyi sonuçlar veriyo bu rr ler.dimarzio evolar, paf prolar, her türlü duncanlar(duncan la çalıyorum süper tek geçerim.tadından yenmiyo:D ), emg 81 ile duymuştum bir keresinde onla da çok hoştu tonları...

Bkz. şu şekilde;
Göstermek istediğim fotoğrafı www.imageshack.us adresine yükledim. yükledikten sonra gelen sayfada "Thumbnail for forums (1)" yazısının karşısındaki linki alıp mesaj yazdığım alana yapıştırdım.İsteyen direk buraya tıklayıp orjinal boyutta açabilir. Burda asıl olay resmin ekrana sığmayacak kadar büyük olmasından kaynaklanıyor. Ekrana sığsa sorun olmaz hani. bu kadar :D

Bende de bir adet rr professional var 93 yapımı ve ona tapıyorum bir kere çok seksi bir alet :) Bir hard n heavy fanı olarak tonlarını çok seviyorum ve artık üretilmeyen iyi bir serinin ürünü, tremolosu ( schaller 590 ) biraz problemli ofr kadar akordu tight tutamıyorum ama sorun değil. Evde bir ke 2 daha var ama sanırım bunu daha çok seviyorum :)

geçenlerde tüneldeki laylaylomda bi amerikan beyaz solak rr1 vardı.bi deniyim dedim adamlar izin vermiyodu ( amerikanları denetmiyolarmıs peeh) velasıl allem ettim kallem ettim denememe izin verdiler.Ancak sonuc benım acımdan husran oldu.2100 yuroluk gıtarın klavyesi odun gıbı geldi.Çok kalın ve iriceydi.Tabi ilk defa rr1 çalıyorum,rahat edenler vardır ama ben rahat edemedim hiç.dedim 2100 yuroluk gitar bolemı olurmus..alışkanlık meselesi tabi..saygılar efenim

Geri