Caline cp-05 power supply hakkında

Aliexpress'ten uygun fiyatlı bir güç kaynağı alayım dedim en çok tercih edilen ürün bu diye aldım ama biri hariç tüm girişlerin 100ma olduğuna dikkat etmemişim. Bendeki 3 pedal 100 ma üzeri. 230 ma olan var onu 500ma girişe taktım ama diğer 120 ma olanları mecbur 100'lük girişlere taktım, sorunsuz çalıştı şimdiye kadar herhangi bir problem olmadı ama yine de içim rahat etmiyor. Bu ciddi bir sorun yaratır mı?

Bir kaç yerde daha sordum kullananlar hiçbir sorun yaşamadığını söylüyor. Biri de bu aletin ayrı ayrı izole olmadığı için toplam 1200ma değerini geçmediği sürece sorun çıkarmayacağını, pedalları sorunsuz besleyeceğini söyledi ama emin olamadım. Çünkü aynı markanın cp-04 diye başka bir modeli var. Mesela ona 4 tane 100ma, 3 tane 300ma 1 tane 500ma giriş koymuşlar. Sazan gibi atlamayıp onu alsaymışım keşke.

Dosyalar

• fonte-10-pedais-power-caline-cp5-frete-gratis_iZ110806459XvZxXpZ4XfZ90366943-794170956-4.jpgXs...jpg
    fonte-10-pedais-power-caline-cp5-frete-gratis_iZ110806459XvZxXpZ4XfZ90366943-794170956-4.jpgXs...jpg
    62.6 KB · Gösterim: 479
  • 20180412115037_47016.jpg
    20180412115037_47016.jpg
    320.5 KB · Gösterim: 168
Konu bayagı eskı kalmıs ama belkıı arayısta olanlara dolarda dusmusken aliexpress üzerinden almak ısteyenlere cevap olur az bılgı vereyım.Cıhaz uzerındekı cıkıslardakı miliamper degerı pedalın mılımaper degerının altında kalmadıgı usrece sorun yaratmaz.Bu mılıamper degerı cıhazın cektıgı voltaj degıl dayanma katsayısıdır.Yanı kısaca tabır edersek sız o her cıkısa bır degıl bırden fazlada pedal takabılırsınız bu bır eksı degıl artıdır.
Zaten orada belırtılen akım degerını gececek kadar buyuk bır pedal zıncırı kuracak olan ınsanda boyle kompakt powerlar ıle ugrasmaz adam gıbı bır power suppply alır.
Ama setubunda 5 6 tane analog pedalı olan bır muzısyenın ısını fazlasıyla gorecek en onemlı avantajıda dıp gurultu sorunuda yapmayan bır pedal 5 modelı.Bana gore dogru bır tercıh yapmıssınız bırbırınden ızolelı yada ızolesız olması acıkcası cok bırsey farketmeyecek cunku bu sekılde dusuk butceyle uretılen guc kaynaklarında ben o uygulamaya cok dıkkat edıldıgını dusunmuyorum.

Asıl dıkkat edılmesı gereken 2 nokta var;

1-Pedalın voltajı ıle guc kaynagınızın voltajı bire bir aynı olmalı(1 volt fazla az olmaz aynı olacak)

2-Pedalın ustunde yazan ma değeri guc kaynagının ma degerınden düşük olacak yanı pedal atıyorum 30 mılıamperse bunda her zaman 40-50 mılıamper gucune esdeger bır guc kaynagı ıle kullanmak lazım bıre bır ucu ucuna yeten mılıamper gucundekı guc kaynagıda uzun vadelı dayanmayacaktır.Cunku 100% kapasıte ıle calısan bır guc kaynagının yanında yarı kapasıte ıle calısan guc kaynagı hem daha verımlı calısacak hemde daha uzun omurlu olacaktır.

Bu arada alalı neredeyse 6 ay olmus ne durumdasınız? power nasıl? iş görüyormu? beklentılerınızı karsıladımı?

Selamlar. Bu CP-05 modelini ben de aldım. Pedal güç kaynakları hakkında hiçbir bilgim yok, sadece CP-05 daha yeni bir model düşündüm, ve pedal g üç kaynağında USB girişini gereksiz bulduğum için aldım. İlk defa bu işlere girişiyorum. 😀

CP-05 işi iptal oldu. Aliexpress'ten almıştım, virüs nedeniyle fabrika kapalıymış. İptal ettim. Ne diyeyim, hayırlısı. Şimdilik 50 ₺'lik güç kaynağıyla devam. 😀

Geri