Clean ton normal mi ?

Merhaba, bugün gitarımın tellerini değiştirdim ve sap ayarı yaptırdım.
Trabzonda yaşıyorum ve sap ayarı yapan tek bir yer var.
Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve yaklaşık 5-6 aydır elime gitarı alıp 1 saat çalışmışlığım yoktur çoğu şeyi unuttum.

Kurs veya özel ders alamıyorum sahibinden ve çevremde baktığımda özel ders veren kimseler yok.
Bir kurs sadece haftada 1 saat toplu sınıfta kurs için 200tl istiyor. 1 saat için 200tl oldukça fazla düşünüyorum.
Evde kitaplar videolar ve yousician ile tekrardan öğrenmeye çalışıyorum.
Başka bir gitar amfi deneme ihtimalim ve şansım yok.
Ama içimden bir şeyler sesin normal olmadığını söylüyor.
Sadece clean tonda amfimin aşağıdaki ayarlar durumunda sesi normal mi ? bunu öğrenmek istiyorum.
Çok teşekkür ederim
Gitar: Stagg seu30
Amfi: İbanez tbx65r

Whatsapp audio 2018-06-01 at 5.35.12 pm-[audiotrimmer.com]
veya
GUITAR - Clyp

WhatsApp Image 2018-06-01 at 5.35.34 PM.jpeg

Bence bir sorun yok. Tonlar gayet temiz, parlıyorlar. Gayet güzel bir clean, ama tabi daha fazlasını istiyorsan gitarını da göz önünde bulundurmalısın. O gitarla mükemmel ötesi clean tonlar alamazsın ama şu an gayet güzel tonlar alıyosun hele ev ortamına göre. Sıkıntı yok bence.

Benim görüşüm de kurs ücretinin aylık 200TL olduğu yönünde.

Ayrıca Halk eğitim merkezlerinde ücretsiz kurslar mevcut Trabzon gibi bir ilde mutlaka vardır.

Aylık ücrettir. Ama toplu sınıfta aylık 200 tl gene fazla bedavası internette mevcutken. Yazık cidden milleti soyuyorlar. Bu arada gitarda bir sorun parlak bir ton oluşmuş. Tizleri kısıp biraz daha middle açarsan daha dolgun bir ton olabilir.

Sevgili @kadir6185

Amplinin tonunda bir sorun yok, kafanda farklı bazı clean tonları varsa, belki onlarla karşılaştırınca sana farklı geliyor olabilir...

Ne yaptığını bilen bir hocadan destek almak çok önemli ancak buna bütçen yoksa, aylık 200TL toplu bir kursa vereceğine, bence internet'ten kendini geliştirmeye çalışabilirsin...Bu yöntemdeki, temel sorun, neyi doğru yapıp, yapmadığını bilememek oluyor...Bunun için de, maalesef yapacak bir şey yok, eğer çevrende beğendiğin gitaristler varsa belki onlara danışabilirsin...Bir önemli konu da, çok ama çok pratik yapmak, hele yolun başında isen, maalesef ciddi vakit ayırmak gerekiyor...

Sevgiler ve saygılar...

Gayet güzel bir ton. Bir sorun yok bence de. Sana yanlış taraf nedir?
Bu kadar yorumdan sonra anladım ki yanlış olan benmişim :)

Bu dersi Satriani mi veriyor? Hem de Trabzon da?
Kurs ücretini yanlış anlamış olabilir misin? Genelde gitar kurslarının aylık ücreti ortalama 200 tl olur. Haftada 1 saat ayda 4 saat yani
Benim görüşüm de kurs ücretinin aylık 200TL olduğu yönünde.
Ayrıca Halk eğitim merkezlerinde ücretsiz kurslar mevcut Trabzon gibi bir ilde mutlaka vardır.

Biraz eksik yazmışım haklısınız ücret aylık ama ayda 4 saat bana oldukça az geldi özel ders istedigim de ise saati 150 tl istediler.
Yani aylık 4 saat toplu sınıf 200 tl, öğretmenle birebir 1 saatlik ders 150 tl.

Halk eğitim de akustik, klasik gitar eğitimi evet var ama elektro için maalesef :(
Yani halk eğitimde görevli öğretmen sadece akorları öğrenebileceğimi söyledi sadece uygun olmadığını söyledi :)

Ton konusunda ise kafamda ki ses konusu sizin normal yorumlarınız ile düzeldi :)
Sürekli arkadaşlarım bi farklı ya bi garip diyorlardı. Kafama dert edinmiştim :)
Çok teşekkür ederim :)

Bu kadar yorumdan sonra anladım ki yanlış olan benmişim :)

Biraz eksik yazmışım haklısınız ücret aylık ama ayda 4 saat bana oldukça az geldi özel ders istedigim de ise saati 150 tl istediler.
Yani aylık 4 saat toplu sınıf 200 tl, öğretmenle birebir 1 saatlik ders 150 tl.

Halk eğitim de akustik, klasik gitar eğitimi evet var ama elektro için maalesef :(
Yani halk eğitimde görevli öğretmen sadece akorları öğrenebileceğimi söyledi sadece uygun olmadığını söyledi :)

Ton konusunda ise kafamda ki ses konusu sizin normal yorumlarınız ile düzeldi :)
Sürekli arkadaşlarım bi farklı ya bi garip diyorlardı. Kafama dert edinmiştim :)
Çok teşekkür ederim :)
Akorları öğrenmek oldukça önemli. Hepsi birbiriyle bağlantılı sonuçta. Bedava böyle imkanları değerlendirmek lazım. Ben elektroya başlamadan evvel 6 yıl klasik gitar geçmişim vardı. Tabi ki farklı türler klasik bilmeden elektro gitar öğrenilebilir ama çok yararını görmüştüm. Bence gitmelisiniz.

Akorları öğrenmek oldukça önemli. Hepsi birbiriyle bağlantılı sonuçta. Bedava böyle imkanları değerlendirmek lazım. Ben elektroya başlamadan evvel 6 yıl klasik gitar geçmişim vardı. Tabi ki farklı türler klasik bilmeden elektro gitar öğrenilebilir ama çok yararını görmüştüm. Bence gitmelisiniz.

Yousician programını biliyor musunuz bilmiyorum ama onun sayesinde çoğu akoru öğrendim :)
Bare yaparken en üst teli tam sıkıştıramıyorum oda olur artık çalıştıkça :)
Ki bu dediklerim 6 ay önce falandı bu aralar üniversite sınavına hazırlanıyorum :)

Yousician programını biliyor musunuz bilmiyorum ama onun sayesinde çoğu akoru öğrendim :)
Bare yaparken en üst teli tam sıkıştıramıyorum oda olur artık çalıştıkça :)
Ki bu dediklerim 6 ay önce falandı bu aralar üniversite sınavına hazırlanıyorum :)
O programı size ben tavsiye ettim diye hatırlıyorum. Ama akorları çok farklı pozisyonlarda farklı şekillerde çalabilirsiniz. Am Em F den ibaret görmeyin. Tabi seviyenizi bilmiyorum ama gerçekten bilgi derya, sonu yok. Gerçi o merkezdeki hocalar gönüllülük esas olduğu için çok bilgili olmayabilirler ama iyilerse çok yardımcı olabilir. Şurada bir ay sonra üniversite süreci bitiyor sanırım. Değerlenebilecek güzel bir yaz var.
Klasik gitar arpej konusunda çok şey katıyor. Blues çalarken çok faydasını görürsünüz. Ya tabi burada boş boş övmeye pek gerek yok. Sizin tercihiniz ben evde yavaş gelişmek yerine böyle daha hızlı olacağını düşündüğüm için yazdım. Yoksa banane, fikir olsun diye yazıyorum.

Geri