Cok uclu pedal adaptorleri hakkinda

Merhabalar. Forumda bu konuyla ilgili bir cok baslik ancak hepsini okuduktan sonra kafam karisti. Su anda 2-3 pedalim var ve pil kullaniyorum ve artik adaptore gecmeyi dusunuyorum. Ancak bu coklu adaptorler icin kimisi amper degeri hepsine yeterli ise problem olmaz derken bazilari ise Vodoo Lab gibi urunlerin tercih edilmesi gerektigini soyluyor. Bu isin asli nedir cok uclu pedal adaptorlerinin toplam cekilen amper miktarini karsilamasi halinde herhangi bir riski var midir? Yoksa paraya kiyip VodooLab, DC Brick tarzi birsey mi almak daha guvenli?

Tek adaptorden bir cok pedali beslemeye daisy chain deniyor. Her pedal daisy chaini hos karsilayamayabiliyor. Bazi pedallar sorunsuz sekilde calisirken bazi pedallar dip gurultusune sebep olabiliyor mesela bir dist pedali sorun cikarmazken baska bir dist pedali sorun cikarabiliyor ya da bir tane analog flanger sorun cikarmazken bir digeri sorun cikarabiliyor. Suan idareten daisy chain kullanip eger sorun cikaran olursa ve seni cok rahatsiz ederse onu ayri bir adaptorden besleyebilirsin, ben oyle yapiyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek adaptorden bir cok pedali beslemeye daisy chain deniyor. Her pedal daisy chaini hos karsilayamayabiliyor. Bazi pedallar sorunsuz sekilde calisirken bazi pedallar dip gurultusune sebep olabiliyor mesela bir dist pedali sorun cikarmazken baska bir dist pedali sorun cikarabiliyor ya da bir tane analog flanger sorun cikarmazken bir digeri sorun cikarabiliyor. Suan idareten daisy chain kullanip eger sorun cikaran olursa ve seni cok rahatsiz ederse onu ayri bir adaptorden besleyebilirsin, ben oyle yapiyorum.
Benim korkum pedallara zarar vermek. Dip gurultusu vs bir yere kadar tolere edebilirim ancak pedallarin elektronik devrelerine zarar vermekten korkuyorum.

Bazi pedallarin daisy chain ile kullanilmasi onerilmiyor mesela line6 verbzilla var ben de line6 sitesinde bu konuda bi uyari var. Ama en saglikli yontem elbette tum cikislari ayri olan bir power suppyl almak.

Yeni boss bcb 60 aldım fakat mxr phase 90 a adaptörü bağladığım anda dip gürültüsü yapıyor aynı şey gcb 95 pedal içinde geçerli pedal boardın adaptörünü taktığım anda pedallara bir dip gürültüsü çıkıyon öneriniz varsa çok sevinirim

Tesekkurler, bu iki urun guzel alternatif oldu. Genel olarak mooer hakkinda yorumlar olumlu ancak bir kac tane yorumda outputlarin izole olmadigi vs. yaziyor. Siz herhangi bir dip gurultusu vs. sorun yasadiniz mi hic ?

Evet bazı yerlerde ben de okudum bunu gerçekten izole değiller sanırım ama fiyatına göre oldukça iyi gürültü seviyeleri az olduğunu biliyorum şahsen kullanmadım ama kullananların yorumlarına dayanarak sorun yaşamadıklarını söyleyebilirim.

Merhaba,
Kesinlikle faisy chain kullanmayım ya power supplu kullanım ya da ayrı ayrı tekil adaptorler kullanın.
Adaptorde veya power supplu girişlerinde dikkat edeceğiniz; bir merkez eksi ceper artı mı yam tersi mi olduğu ile voltajdır. Ampsr değil.
Zira ihtiyacı kafar amperi zaten çeker.
Adaptör veya power supplyşar üzerindeki amper değerleri aletlerin kendi üzerlerinden geçen akımda kaç ampere dayanabileceklerini gösterir.
Zaten pedallarınız da o kadar ampere ihtiyaç duymaz.
Esenlikler dilerim.

Hocam bir adaptör pedala şöyle zarar verebilir: pedalın altında cihazın kaç MA (miliamper) ile çalıştığı yazar oraya bak mesela 0.3 (330) miliamper olsun mesela 3 adet pedal kullandığını varsayalım
Yani 330×3=990 MA yani yaklaşık 1 amper.
Sen 1 amperlik bir adaptör alırsan adaptörün ısınır, pedallar zarar gorebilir. ben bazı arkadaşlarımın sahnenin ortasında seslerinin kesildiğini bile gördüm. Bunun sebebi bazi adaptörlerde aşırı voltaj ve kısa devre korumaları olduğundan voltaja fazla yüklenince bir süre sonra adaptör kendini korumaya aliyor yani elektriği kesiyor bu da senin sesinin kesilmesi demek.
Şimdi senin yapman gereken şu: 2 amper ve üzeri çalışan bir adaptör ve 9v adaptör ucu alacaksın alacaksın sonra bu uçları adaptore baglayacaksin. Kullan hiçbirşey olmaz merak etme. Kapitalizm hepimize mal satmak icin dayatıyor . Diğer pedallarin içinden geçen de elektrik başka birşey değil. Istersen sana benim yaptırdığım adaptörün resmini de atabilirim. Ne gürültü ne de ısınma sapasağlam ve 47,5 liraya mâl oldu

Hocam 100 mA cikis olmasi yeterli mi sizce ? Aslinda bir overdrive pedalinin teknik ozelliklerine baktigimda Current Draw 2.2 mA yaziyor. Bu pedalin cektigi akiminin miktari mi yoksa farkli birsey mi? Bazi yorumlarda 100mA in bazi pedallar icin yetersiz oldugu yaziyordu. 2.2mA biraz tuhaf geldi gozume acikcasi.

Hocam 100 mA cikis olmasi yeterli mi sizce ? Aslinda bir overdrive pedalinin teknik ozelliklerine baktigimda Current Draw 2.2 mA yaziyor. Bu pedalin cektigi akiminin miktari mi yoksa farkli birsey mi? Bazi yorumlarda 100mA in bazi pedallar icin yetersiz oldugu yaziyordu. 2.2mA biraz tuhaf geldi gozume acikcasi.

100ma birçok pedal için (özellikle drive pedalları) fazlasıyla yeterli hatta ben bir tane 100ma çıkıştan çoklu uç kullanıp tüketimi düşük 3-4 pedal besliyorum. Looper vb. dijital pedallar 100ma ve üzeri kullanabiliyor onu kontrol edip ona göre bağlanması daha verimli olur.

Kardeşim çok takıntı etme kullan gitsin. Sen de benim gencligimdeki halim gibisin. Çok inceliyorsun :D
Ataba çok kademeli adaptör al (2250 MA) sonra bağla pedallarini hiçbir sıkıntı yasamazsin. Devrelerin içinden altın geçmiyor akım geçiyor. Bu firmalar ürün satmak için bir de milleti korkutuyorlar. Basit düşün abi kasma

Kardeşim çok takıntı etme kullan gitsin. Sen de benim gencligimdeki halim gibisin. Çok inceliyorsun :D
Ataba çok kademeli adaptör al (2250 MA) sonra bağla pedallarini hiçbir sıkıntı yasamazsin. Devrelerin içinden altın geçmiyor akım geçiyor. Bu firmalar ürün satmak için bir de milleti korkutuyorlar. Basit düşün abi kasma
Haklisin cok dusunuyorum, biktim artik :))

Geri