Satılık Lakland Darryl Jones 4 Bas Gitar (J-Retro Preamp)

Şehir
İstanbul
Takasa
Açık
Fiyat
4000
Para Birimi
TL
DJ401.jpgDJ402.jpgDJ403.jpgDJ404.jpgDJ405.jpg
Caddebostan/IST. Racsen Guitar Shop'da deneyebilirsiniz.
Sıfırına yakın kondisyonda, Pickguard’ı değiştirilmiş ve John East DJ Retro Preamp ile modifiye edilmiştir.
Orjinal pickguard’ı ve pasif devresi yanında verilecektir.
Lakland Skyline Darryl Jones 4 (DJ 4) Beyaz / Maple
Bu model de dahil olmak üzere tüm Lakland skyline modellerinin gövde ve sap kısmı endonezyada üretilmekte ve bu şekilde ayrı ayrı Chicago, USA’daki Lakland firma merkezine gönderilmektedir. Gitarın tamamlanması ve tüm ince işçilik Chicago USA’da yapılmakta olup gitarlarımızın sap kısmında da “Designed and completed in Chicago USA” şeklinde yazmaktadır.

Miles Davis, Sting, Madonna, The Rolling Stones ve Peter Gabriel gibi müzik dünyasının ağır sikletleriyle çalışmaya alışmış Darryl Jones yeni bir bas yaptırmak için Lakland’e geldiğinde, bu ismin hakkını vermek gerekiyordu. Darryl Jones’un istediği bası hazırlamak için Lakland öncelikle uygun fiyatlı Skyline serisini seçti. Rolling Stones’un 2002 turnesine bu basla çıkan Darryl fazlasıyla memnun kalmıştı. Darry Jones modelinin gördüğü ilgiden memnun kalan Lakland daha sonra aynı basın Amerikan modelini de üretti.

Darryl Jones imzalı model ilk bakışta 44-60 modeline benziyor ancak eğimi daha fazla olan bu basta ayrıca alt kesik daha da derinleştirilerek yüksek perdelere kolay erişim sağlanmış. Darryl’in bizzat seçtiği bir çift LAKLAND manyetik herşeyi tamamlıyor.

Amerikan serisi DJ4 ile aynı manyetiğin kullanıldığı Skyline Darryl Jones 4 modeli Volume – Volume – Tone şeklindeki kontrollere sahip. Buna ek olarak beyaz veya şeffaf pickguard, blok şeklindeki klavye inlay’leri ve sap kenar çizgileri (neck bound) standard olarak sunulmaktadır.

Donanım
Skyline serisinde Hipshot lisanslı açık tip Ultra Lite burgular kullanılmaktadır. Bu burgular incelen şaft sayesinde telleri aşağıya doğru bastırılarak sap ile kafa arasında daha az baskı oluşmasına olanak sağlar. Ultra lite burgular ayrıca hafiflik, denge ve dolayısıyla çalım rahatlığını beraberinde getirmektedir. Tercinize göre bas gitarınız bir adet hipshot bass Xtender ile de donatılabilir.
Lakland üretimi köprünün ise tüm parçaları (tel yatakları, vidalar, yaylar) paslanmaz çelikten üretilmiş ve sağlam krom kaplı pirinç tabana oturtulmuştur. Böylelikle basınız ömrü boyunca paslanmanın önüne geçilir. Ayrıca tellerinizin köprüden veya gövdeden (String-thru) geçirilerek takılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Plek’lenmiş Sap
Lakland Luthiyeleri fret ve sap işlerini artık Plek teknolojisi kullanarak yapıyorlar. Temel olarak tarayıcı özellikli bir CAD/CAM makinesi olan PLEK, son derece kesin bir şekilde sapı tarayarak optimum çalım rahatlığına erişebilmesi için en uygun hale getiriyor. Böylece her gitar usta bir luthiyenin ince işçiliği ile işlenmiş bir keyif makinesine dönüşüyor.

Teknik Özellikler
Model
Lakland Darryl Jones Signature 4
Renkler
Beyaz, Metalik Gri, Göl Mavisi
Gövde Ağacı
Dişbudak (Swamp Ash)
Perde Sayısı
21
Ölçek Uzunluğu
34″ (86,36 cm)
Tel Aralığı
.75″ (19mm)
Klavye Yarıçapı
7.25″
Klavye Ağacı
Gülağacı ya da Akçaağaç
Sap Ağacı
Akçaağaç (Flat-Sawn Maple)
Üst Eşik Eni
1,5″ (38 mm)
Perde Teli (Fret) Boyutu
.041/.085″
Sap Birleşimi
Standart 5 Vidalı
Elektronik
Preamp
Pasif – Opsiyonel J-Retro
Manyetikler
Lakland Vintage Wound Single Coil
Kontroller
Volume / Volume / Tone
Aksamlar
Aksam Rengi
Krom
Köprü
Lakland Çift Erişimli (teller köprü veya gövdeden geçirilerek takılabilir, String-thru)
Akort Burguları
Hipshot Lisanslı Ultra-Lite Burgular (Tercihe bağlı Hipshot D-Tuner)
John East DJ Retro Preamp

The DJ-RETRO 01 is designed to fit directly into the Lakland Daryl Jones Signature bass without modification, including a PP3 battery. Its high quality circuit uses three stacked knobs and includes an active blend circuit plus a 3 band equaliser with bass, variable frequency mid, treble and bright function.

A very gentle built in contour gives immediate colour without detracting from the basic sound of any bass. The active blend circuit prevents the loss associated with many passive basses where, when both pickups are up full, the signal from one pickup feeds into the other and vice versa.

However, a switch is included to allow a passive equal mix of both pickups. A second switch – basic “get-you-out-of-trouble” passive mode is included in case the battery dies in crucial circumstances, but this mode allows lots of useful settings too.

LAKLAND SUPPLY OUR DJ PLATES TO ENSURE A GOOD MATCH WITH DJ BASSES.

No routing or physical modifictaions to the majority of Lakland DJ basses.

Note: We’ve found that variations in fit may sometimes require minor adjustment to the control caviity in order to make a little clearance for the mini toggle by the jack.

A STANDARD PP3 BATTERY FITS UNDER THE PLATE IN THE STANDARD CAVITY IN MOST CASES.
 
Üst