Bloodbath

jeff,
daha fruity loops u yeni yeni kesfediyorum. pek bi degisiklik yapmadim looplarda. biraz ayarlama yaptimsada reverb fln eklemedim. asimetrik konusunda haklisin.
destekleme olayina gelince , ister istemez gitar riffleri ile orantili oluyo bateri. cunku once gitar rifflerini bulup onun ustune bateri yazdigim icin.
nese bi ara sana yollarim baterileri..

yeni bir kayit yaptim, en kisa zamanda buraya koyucam. sagolsun paralysed bilgisayarini kullanmama izin verdi. burdan ona da tesekkur ediyorum.
coming soon! :)

Bu yahoo brief case e bişey yüklemeyin, yükleseniz bile paylaşamazsınınz çünkü onun dosyaları paylaşıma açma seçeneği paralı userler içindi sanırım. Aynı hataya bende düşmüştüm. Lycos.co.uk cillop gibi bedava 50 mb veriyor , oraya yükleyebilirsiniz. Saygılar :)

Hayırlı olsun öncelikle yeni hesabın.

Sen biraz şansızsın aslında, 90'larda yapıyor olsaydın bu müziği çok tutulurdun eminim. Gerçi hala da tutulursun. İyi bir vokalistin olsa şarkıların çehresini baya bir değiştirebilir, daha sert ve daha karamsar bir şekle sokabilir. Bu da tam anlamıyla "death metal" olur. Umarım kısa sürede gitar tekniğini, düşüncelerini kıstlamayacak seviyeye çekebilirsin. Kafanda kim bilir daha neler duyabiliyorsundur ama notaya dökemiyorsundur. Neyse uzun lafın kısası çalış, çalış...

Ben de çalışmalıyım yarın matematik sınavım var :( ... Hadi kolay gelsin...

sagol cemcim, aman diyim dikkat et derslere. biz de bugun odtüye gittik. her gidisimde oldugu gibi gaza geldim yine. :)
nese abi senin topic de de yazdim. solo olayini daha düsünüyorum. karar verme asamasindayim. ayrica grup müzigi oluyo galiba benim yaptiklarim. o yüzden sanirim dinleyenlere vokalsiz basssiz fln KURU geliyo olabilir. Dogrudur. yorumun icin sagol. cok degerli benim icin..

Barış öncelikle eline sağlık, ben Reflection in The Cave ile yakın bir tat aldım bu şarkıdan da cama sanki bu şarkı biraz daha melodik olmuş...
Kayıtla ilgili olarak da hep Cem'e de söylediğim gibi bence Fruity Loops kullanmayın, ya da eğer mümkün olabiliyorsa akustik olarak kaydedilmiş samplelar bulup programdaki samplelarla değiştirin... İnternettten böyle sampleların bulunabildiğini söylemişti bir arkadaş... Bir de parçada en çok sevdiğm kısım (Cem tahmin etmiştir...) girişteki armoniklerin olduğu kısım oldu! ;) E, kolay gelsin ne diyim...

Rock müzik için fruity loops'un standart sesleri yaramaz. Daha çok tekno seseler için iyidir FL. Reason çok çok iyidir davul yazmak için. Fruity Loops'a kendi davul seti samplelarınızı yerleştirirseniz rahat edersiniz. O da iş görür. Yoksa standart tekno davulları gibi bir sound üzerine rock müzik soundu kafaya zorla birşeyler sokmaya benzer
smashfreakB.gif

berkayim cok sagol yorumlarin için. evet bu biraz daha melodik oldu :) ama ayni miktarda daha da agresif oldu bateri bazinda. daha cok atack var en azindan.
atalayim , abim dogrudur soylediklerin. ama napalim daha yeni yeni bu işlere basladim. prog. arastirmasi yapayim , ozellikle de reasona bi bakayim. sagolun yorumlariniz icin , ceme de soyledigim icin yorumlariniz benim icin cok degerli. yoksa kendimi nasi gelistircem :)

Hehe sen saol abi, kısa zamanda yeni kayıtlar bekliyorum söyliyim, özellikle de şöyle sağlam davul soundu ile, eğer kaliteli bir program bulursan bak gör parçaların çok daha "güçlü" olacak...

Abi şimdi sen buraya
marty friedman dinliyordum ve aklima boyle bisiler geldi
yazdığın için ben objektif yorum yapamıcam! :( Yani bu kesin, eğer yazmasaydın ne derdim bilmiyorum ama düşüncelerim şimdikilerden farklı olurdu! :D Neyse yoruma geçiyim,

İlk olarak reverb biraz fazla kaçmış gibi geldi bana, hatta başlarda sanki açık havada birisi elektro sazla bir şeyler çalıyormuş gibi hissediyorum! Ama geneli çok melodik ve orijinal olmuş! Marty Friedman etkisi işte! Hep derim o adamın taklit edilmesi imkansız diye, ama taklit edilmesi ne kadar imkansız ise, ilham vermemesi de o kadar imkansız diye! Eğer devamını getirebilirsen bunun acayip iyi olur bence! Benim aklımda bir şeyler oluştu bile, belki evde kendi kendime takılırım bunun devamı için! Eğer devam ettirebilirsen iyi bir şekilde ilk iki şarkındakinin kat kat üstünde bir seviyeye çıkmış olursun... Ama yukarıda da dediğim gibi başlarını biraz revize etmelisin...
Kolay gelsin diyorum!

Geri