Bloodbath

Parçaların tümünü dinleme gibi bir fırsatım oldu biraz önce kompozisyonlar akıcı dokusal ve hoş ama davullar biraz fazla ön planda gerçekten dinlerken yorulduğumuda itiraf edebilirim...

:) cash yorumun icin tesekkur ederim. cubase sx in lm7 plug in ini kullanmak zorunda kaldim. bilgisayarim hyper canvas vb. plug inleri kaldirmiyor (ram yetmezliginden dolayi). simdilik lm 7 kullanmak zorunda kaldim dedigim gibi. yorumun icin tesekkur ederim..

Bundak önceki şarkılarınla ilgili yorumlarımda da yazmıştım Barış eğer yanlış hatırlamıyorsam, özellikli bir şeyler yapmak lazım, diğerleri ilgi çekici olmuyor ve dahası unutulmaya yatkın oluyorlar diye. Bu sefer şarkının girişine bence cidden güzel bir şey koymuşsun, çok hoş bi atmosfer yaratmış şarkının girişine ama biraz daha düzenlersen o riffi bence daha iyi olabilir :) Ama overdrivelı gitarın girişini hiç beğenmedim açıkçası, sanki ne yapıcağına karar verememişsin de öyle kaydetmişsin orayı gibi bir düşünce belirdi kafamda :) Ve davulun girdiği riff de ilk başta bana önceki şarkılarındaki aynı hissi verdi, sanki yine hep yaptığını yapmışsın gibi geldi, ama devamını da dinleyince öyle olmadığını düşündüm :)davulun durmasıyla giren riff ise cidden çok iyi olmuş bence. Şu ana kadar yazdığın en iyi riff o bence :) Ayrıca parçanın genelindeki davulları beğenmeme rağmen o riffin arkasındakiler çok güzel olmuş :) Bir de 02.45 civarında giren partisyon benim çok hoşuma gitti. Onun dışındaki riffler biraz daha düzenlenmeli bence. Bir de genel olarak riffler arka arkaya yapıştırılmış gibi , birbirilerinden biraz alakasız duruyorlar :)

Ama benim için bu şarkıdaki en önemli nokta, kendini aşmış olman ,tabii bana göre bu tamamen :) Önceden yaptıklarından farklı ve cidden kaliteli biçok şey var bence bu şarkıda, kutluyorum :) Kolay gelsin diyorum :) Daha iyilerini bekliyorum :D

Bir de son olarak gitar tonunda tizler ve gain biraz fazla açık gibi geldi bana :) Ya da ben sen ve Cem'e göre bas ve az gainli soundlardan daha çok hoşlanıyorum :)

öncelikle beni kirmayip yorum yaptigin için cok tesekkur ederim berkaycim. yavaş yavaş gelişiyorum sanirim müzik kafasi olarak. eski kayitlarimdan en fazla 1 adim öteye gidebilmişimdir ve atacagim (tabi atabilirsem) daha yüzlerce adim var.. bu adimlar ne kadar sürer onu bilemem. ama sunu biliyorum bu sene adim fln atamiyacagim :) sarkinin zaten en çok can alici kismi (bana göre) son riff (2 38 den itibaren). bunu begenmene sevindim.. tekrar tesekkur ediyorum berkaycim. sound olayini düzeltiriz, hallederiz ;)

ahh ahh baba.. hayal kırıklığına uğrattın beni.. :( bu sefer biraz kötü yorum olcak ama ;)..
1-Davul çok kötü olmuş. sen ramdan dolayı olduğunu söyledin oyüzden geçelim : ))
2-Melody hoş, güzel.. ama hep aynı gitmiş. yine sen deprasif bir parça olduğunu söyledin. onuda geçelim : )))
3-Gitar tek taraftan geliyor. bu kötü olmuş..
4-Bass Tis ayarları yok.
5-Pod 2.0 değiştir artık ;)
saygılar..

jesusmelihim benim yorumlarin için çok tesekkurler. fazla zaman ayiramadim belki o nedenle kötü olmuştur. digerleriyle ugrasiyodum bayaa bi. her neyse zaten bu besteyi teknik olaraktan çok melodi bazda unutmamak için yaptim denilebilir. yorumlarin için bir kez daha tesekkur ederim. :D

Dragon 138 adli bestemi tekrardan kaydetmiş bulunuyorum. senkron bozukluklari, bateri tonlari vb. sorunlar giderilmiştir. zahmet olmiyacaksa yorum yapan arkadaslardan bir kez daha besteyi dinleyip yorum yapmalarini isteyecegim. zaman ayirirsaniz cok memnun kalacagim. ayrica bu kaydi yapmama olanak saglayan Ahmet Koru'ya TESEKKUR ETMEK istiyorum. gerek bilgisayarini kullandirma olsun, gerekse bateri yazimi konusundaki yardimlari için...
asagidaki linkten Dragon 138 (new) i indirebilirsiniz... yorumlarinizi bekliyorum...
link: http://www.soundclick.com/bands/6/homicidalknights.htm

Abi şarkıyı dinledim. Biraz fazla yavaş olmuş. Şarkı beni sıktı diyebilirim. Girişteki riff biraz Iron Maidenvari olmuş, bir yerden tanıdık geliyor bana ama tam çıkaramadım. Yalnız ortadaki melodi gerçekten çok güzel, çok çok güzel. Sadece o melodiyi kullanıp güzel bir şarkı yapabilirsin. Davullar çok hoş bir de...

onurcum;
yorumlarin için tesekkur ederim. sondaki melodiyi kastediyosun sanirim. zaten sarkinin en can alici kismi orasi oldu :) begenmene sevindim. tesekkur ederim.

baba sadece perfect. diyorum.. yoruma mahal yokk :)
baba ne olursa olsun seninle çalışıcamm.. olmazsa yazın gelirim a.k ankaraya.. ankradasın deme :D
neyse ewallah..

Armonik ve dokusal içerik olarak incelendiğinde geçişlerdeki tat ve kadanslardaki sağlamlık metallica müziğindeki içerik ile işlenmiş hissi veriyor baskın olan ritim tekniğinden gözlemlemek mümkün(ride the lightning style) riff ve lick'lerde gerçekten ana tema gölgelenmeden anlatılmak istenen anlatılmış 2.20 saniyeden sonra ana temaya dönüş biraz daha güçlü olabilirdi ama arkasından gelen kanalda yaptığın çeşitlilik ve zenginlik ordaki boşluğu tamamlamış...
Davullardaki gürültünün yine ufak bir rahatsızlık yaptığınıda söylemeden geçemiyeceğim ama.(Şarkının akışını gölgelemeyecek daha ayrıntısız partisyonlarla dahada hoş olabilir)
Bir dinleyenin bidaha dinleyebileceği bir parça daha iyilerini beklerim.

kolay gelsin.

Bende geçen sene yaz kaydettiğim bir şeyi paylaşayım dedim :D . Henüz gitara başlayalı birinci yılımı tamamlamıştım sanırım. Kayıt oldukça başarısız, sololar (özellikle son akustik bölümdeki solo) kayıt sırasında uydurduğum bişeydi. Yani pek özenli bir çalışma değil ama yinede yorumlarınızı bekliyorum.
http://www.soundclick.com/goldenaxe

Geri