YouTube

ben birşey sorucam: Youtube da eskiden izlediğimiz bir videoyu tekrar açtığımızda, önceden yükleme yapılmış muamelesi görüp hiç yükleme yapılmadan direkt video açılıyordu, şimdi ise önceden izlediğimiz videolar bile bir daha baştan yükleniyor, bunun sebebini bilen var mı acep?

Bende oyle bi sorun yok.
Ustte "Metalman"in dedigi dogrudur, eger temp dosyalarinizi siliyorsaniz, bilgisayariniza yuklenen o videolar da siliniyor demektir. Bu yuzden de youtube tekrardan yukleme yapiyordur bilgisayariniza.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
youtube da herhangi bir videoyu izlemek için seçtiğimde, karşıma "Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Macromedia's Flash Player. Get the latest Flash player. " şeklinde bir uyarı çıkıyor...

Flash player ın en son sürümünü kullandığım halde, makinemden kaldırıp bi daha yükledim olmadı, javayı kaldırıp bi daha yükledim olmadı, youtube un "help center" bölümünde bu sorunla ilgili denilenleri yaptım (browser ayarlarıyla ilgili) yine olmadı, internet explorer 6.0 kullanıyodum, 7.0 ye çevirdim ve yine olmadı, çözüm galiba mozilla gibi gözüküyo ama mozillaya sıcak bakmadığım için bu sorunu internet explorer dahilinde çözmek istiyorum, yardımcı olabilecek olan veya böyle bir sorunla karşı karşıya kalmış bir arkadaş varsa çok sevinirim, kolay gelsin...

sorununa bir çözüm üretemeyeceğim fakat, mozilla yı her konuda tavsiye ederim. Internet explorer da yaşadığım sorunların hiçbirini firefox ta yaşamadım şu ana kadar.
Bence sıcak bakmaya başla mozilla ya :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
herkes öyle diyo yaa, hem daha hızlıymış galiba ama bana kullanışlı gelmiyo yaa nedense, galiba en sonunda mozillaya geçicez gibi...
youtube un help center ında bahsettiğim sorunla ilgili bir çözüm var ama tam net değil, aynen şöyle diyor:

Select Tools > Internet Options.
Click on the Security tab.
Click the Custom Level button.
Scroll down to the Scripting section.
Select Enable for Active Scripting and Scripting of Java Applets.
Click OK.
Select YES if a box appears to confirm.
Click OK. Close window.
Reload page.

burdaki "Active Scripting" den kasıt ne? bir sürü Active şıkkı var, hangisini enable yapıcaz yani...
javada zaten bi sorun olmadığına eminim, javayla çalışan başka programlar kullanıyom, onlarda bir sorun yok, gayet düzgün çalışıyo ama bu olayı çözemedim gitti...

artık youtube'a vtunnel benzeri siteleri kullanmadanda girebiliyorsunuz.yapmanız gereken tek şey "YoutubeJacker" adlı programı indirip kurmak.program kurulduktan sonra ne çalıştığı gözüküyor nede masa üstünüzde iconlar oluşturuyor,hiçbir şey olmamış gibi www.youtube.com yazıp girmeniz yeterli;)

Geri