Amfi Çıkmazı. Yardımlarınızı bekliyorum

Daha önce lambalı amfiler hakkında yardım istediğim bir konu açmıştım fakat o günden sonra büyük bir çıkmaza girdim gelen önerilerle. Öncelikle lambalı amfiler konusunda ikinci el piyasasında araştırmalar yaptım bütçemin yettiği de var asla ulaşamayacağım da. Konuyu uzatmadan anlatayım. Küçük bir şehirde yaşadığım için ve öğrenci olduğum için lambalı amfiler biraz gözümü korkutmuyor değil lakin transistörlüler nasıl performans sağlar o açıdan da çok büyük bir bilgim yok. O yüzden son kez buraya danışmak istedim. Bütçem 1500 TL civarlarında +- çok oynama olacağını sanmıyorum. Bir amfiden beklentim üzerinde send return bulunması ve sağlam bir drive karakterine sahip olması. Sahnede ve stüdyoda kullanmak istiyorum ve amfinin büyük olması yüksek ses vermesi ev ortamında benim için sorun değil. Bu konuda yardımlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler..

Merhaba dostum. Ben Vox VT20X kullanıyorum. Amfided ne ararsan var. Biraz araştır istersen. Beşli footswitch ile beraber 1400 liraya falan denk geliyor sıfır fiyatı. Eğer araştırmalar seni tatmin etmez ise video atabilirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba dostum. Ben Vox VT20X kullanıyorum. Amfided ne ararsan var. Biraz araştır istersen. Beşli footswitch ile beraber 1400 liraya falan denk geliyor sıfır fiyatı. Eğer araştırmalar seni tatmin etmez ise video atabilirim.

Aslında bakarsak amfi üzerinde çok fazla oyuncak olmasına gerek yok benim için zaten bir prosesörüm var ama yine de araştıracağım. Teşekkür ederim

Lamba fetişini hiçbir zaman anlayamayacağım sanırım. Lafım size değil de genel olarak ülkem gençliğine. Lambalı amfiler çok abartılıyor. Sabaha kadar bir stüdyoya koyup iki kaliteli fakat birisi lambalı, diğeri transistörlü amfi ve hatta prosesör dinletsem farkı anlayamayacak çoğu kişi fakat gel gelelim gene lambalı olmazsa müzik yapamayacağını sanıyor insanlar.

Lambalı amfileri bence bir kenara bırakın şimdilik. Bence belli bir kalitenin üstünde, pratik yapmaya ve olursa sahne için kullanıma uygun, orta büyüklükte bir amfi alın. Henüz kendim de denemedim fakat youtube'da izleyip gözüme kestirdiğim Boss Katana serisi var. 50'lik olanı gayet uygun duruyor sizin durumunuzda.

Bu amfinin özellike yazılımını çok övmüşler. Usb bağlantısı ve yazılımı sayesinde kayıt işleri ile de uğraşır, kendinizi geliştirirsiniz.

Lamba fetişini hiçbir zaman anlayamayacağım sanırım. Lafım size değil de genel olarak ülkem gençliğine. Lambalı amfiler çok abartılıyor. Sabaha kadar bir stüdyoya koyup iki kaliteli fakat birisi lambalı, diğeri transistörlü amfi ve hatta prosesör dinletsem farkı anlayamayacak çoğu kişi fakat gel gelelim gene lambalı olmazsa müzik yapamayacağını sanıyor insanlar.

Lambalı amfileri bence bir kenara bırakın şimdilik. Bence belli bir kalitenin üstünde, pratik yapmaya ve olursa sahne için kullanıma uygun, orta büyüklükte bir amfi alın. Henüz kendim de denemedim fakat youtube'da izleyip gözüme kestirdiğim Boss Katana serisi var. 50'lik olanı gayet uygun duruyor sizin durumunuzda.

Bu amfinin özellike yazılımını çok övmüşler. Usb bağlantısı ve yazılımı sayesinde kayıt işleri ile de uğraşır, kendinizi geliştirirsiniz.

Şahsen lamba fetişim olduğunu düşünmüyorum sadece olmuşken iyisi olsun derdindeyim lambalı ya da trasistörlü olması benim için farketmez. Zaten baştaki açıklamam da lambalı amfiler konusunda çekincelerim olduğunu belirtmiştim. Dediğiniz model bakacağım. Teşekkür ederim.

Şahsen lamba fetişim olduğunu düşünmüyorum sadece olmuşken iyisi olsun derdindeyim lambalı ya da trasistörlü olması benim için farketmez. Zaten baştaki açıklamam da lambalı amfiler konusunda çekincelerim olduğunu belirtmiştim. Dediğiniz model bakacağım. Teşekkür ederim.

Lafım size değil demiştim ama? =)

Rica ederim. Lambalı demek her zaman iyi olan demek değildir zaten. Bence doğrusunu yapıyorsunuz. Kolay gelsin.

Lafım size değil demiştim ama? =)

Rica ederim. Lambalı demek her zaman iyi olan demek değildir zaten. Bence doğrusunu yapıyorsunuz. Kolay gelsin.
Ev kullanımında lambalı cidden pişmanlık. Ekipman konusunda en doğru kararımı lambalı amfi ve bir sürü gereksiz pedal prosesoru satarak sadece yamaha thr ve bir kaç ekipman bırakarak aldigimi düşünüyorum. Lambalınin güzel yönleri çok ama evde gitmiyor. Ha sahne alacak olsam da lambalı almam ama o kadar sorun olmaz herhalde sadece taşıması. Evde yer açılıyor yemin ederim.

Lamba ve iyi olmak .... ihtimallerden biri. Yukarıda da yazılmış, Katana, Blackstar TVP gibi amfileri birçok kullanıcı/dinleyici kör testte ayırt edemez lambadan. Açık fikirli olmak lazım, hele de oradan oraya taşınacaksa o amfi ağırlık belki de lambadan florasandan çok daha önemli bir değişken olacaktır.

Lamba ve iyi olmak .... ihtimallerden biri. Yukarıda da yazılmış, Katana, Blackstar TVP gibi amfileri birçok kullanıcı/dinleyici kör testte ayırt edemez lambadan. Açık fikirli olmak lazım, hele de oradan oraya taşınacaksa o amfi ağırlık belki de lambadan florasandan çok daha önemli bir değişken olacaktır.

Andertons'ın sahibi Lee Anderton, denediği 5 amfi arasından en beğendiği amfilerden birisi transistörlü oluyor ve gözü bağlıyken anlayamıyor transistörlü olduğunu(Roland Blues Cube Artist 80 watt).

Amfi'nin lambalı ya da transistörlü olması hiçbir şey fark etmiyor. Önemli olan sizin zevkiniz ve ne istediğiniz.

Geri