Rack Midi Setup Kullananlardan Yardım

Rack midi setup kullananlardan yardım isteyeceğim.

Efect cihazım : Tc electronic G Major 2
Kontrol Pedalım:Tech21 midi Mongoose ve üzerinde 2 adet G major deki efectleri açıp kapamaya yarayan CC parametresi atayıp kontrol edebileceğim pedal girişi var.

Sorum şöyle; Bu midi pedaldaki kontrol çıkışına Roland Ev5 expression pedalını taktığımda normal çalışıyor herşey. Fakat ben wah pedalı tarzında bir expression pedalı kullanmak istemiyorum. Aynı işi gören ufak üzerinde tek swichli bir pedal kullanmak istiyorum. Boss Fs5L Fs5u ve Boss Fs6 pedallarını aldım denedim fakat olmadı. Çalıştırmadı. İşimi görmedi.
Roland Ev5 expression pedalına eş değer tek swichli nasıl bir pedal benim işimi görür. Nasıl bir özelliğinin olması lazım bu pedalın.
Nette baya bir araşırdım ama bir sonuca varamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Rack midi setup kullananlardan yardım isteyeceğim.

Efect cihazım : Tc electronic G Major 2
Kontrol Pedalım:Tech21 midi Mongoose ve üzerinde 2 adet G major deki efectleri açıp kapamaya yarayan CC parametresi atayıp kontrol edebileceğim pedal girişi var.

Sorum şöyle; Bu midi pedaldaki kontrol çıkışına Roland Ev5 expression pedalını taktığımda normal çalışıyor herşey. Fakat ben wah pedalı tarzında bir expression pedalı kullanmak istemiyorum. Aynı işi gören ufak üzerinde tek swichli bir pedal kullanmak istiyorum. Boss Fs5L Fs5u ve Boss Fs6 pedallarını aldım denedim fakat olmadı. Çalıştırmadı. İşimi görmedi.
Roland Ev5 expression pedalına eş değer tek swichli nasıl bir pedal benim işimi görür. Nasıl bir özelliğinin olması lazım bu pedalın.
Nette baya bir araşırdım ama bir sonuca varamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Benzer bir şeyi Digitech GSP 1101 ve Roland GFC 50 ile yapmayı başarmıştım. Roland'a bağladığım CC kontrol pedalı da uyduruk bir switch idi (Behringer'in amfi kanalı değiştirme pedalı aslında...)
Midi controller üzerinde kontrol pedalını bağladığınız yerin üzerinde bir sayı yazıyor Rolandda. (#80 ve #64 bendeki cihazda) Anladığım kadarıyla sizin cihazda bu sayılar belirtilmemiş, ama buralara bağlanan kontrol pedalının bir işe yaraması için bu numaranın kullandığınız cihazda kontrol etmek istediğiniz fonksiyonun numarası ile uyuşması lazım. Ben mesela GSP 1101'de tap tempo kontrolü için CC ayarını #64 olarak seçmiştim, çünkü switch o numaralı kontrol jakına bağlıydı.
Uzun lafın kısası, G major 2 üzerinden midi mapping fonksiyonlarını kurcalamak gerekecektir, en azından öyle tahmin ediyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Roland GFC 50 yi inceledim evet çıkışlarda dört adet CC sayısı belirtmiş. Fakat bendeki durum şöyle; Ben midi kontrole bağladığım Roland EV5 pedalıyla istediğim efectti kapayıp açabiliyorum. Her parametreye ulaşıp kontrol edebiliyorum yada midi kontrolden istediğim CC konudu vs atayabiliyorum.
Benim arayışım Roland Ev5 pedalına alternatif bir ufak tek swichli bir pedal. Resimdeki gibi birşey arıyorum. Boss Fs5
1530640273130.jpeg

Arkadaşlar konuyla alakasız biliyorum ama adı geçti , GSP 1101 kullanıyorum , Control 2 bozuldu benim 2.eli de bulamıyorum gören bilen duyan varsa bana iletebilir mi? Teşekkürler

Roland GFC 50 yi inceledim evet çıkışlarda dört adet CC sayısı belirtmiş. Fakat bendeki durum şöyle; Ben midi kontrole bağladığım Roland EV5 pedalıyla istediğim efectti kapayıp açabiliyorum. Her parametreye ulaşıp kontrol edebiliyorum yada midi kontrolden istediğim CC konudu vs atayabiliyorum.
Benim arayışım Roland Ev5 pedalına alternatif bir ufak tek swichli bir pedal. Resimdeki gibi birşey arıyorum. Boss Fs5
117964 eklentisini görüntüle
Herhangi bir switch bu işi görebilir gibi geliyor. Dediğim gibi, benim kullandığım switch gerçekte amfinin kanalını değiştirmek için ve başka bir cihaza ait.

@tonedrive aynı özelliklerle çalışan bir 4 button+2 exp girişi olan midi board kullanıyorum. Ayrıca Boss fd 7 L ye de sahibim. Expression on/off yapar ama saplıklı ve kullanışlı olmaz. "exp yapıyorsa, tekli pedal da yapar" diye düşündürüyor tabi bu durum. midi Mongoose üzerinde belirtilmemiş ama Genellikle o çıkışlar sadece 1-127 arasındaki değişken expression pedal sinyalini göndermek üzere tasarlanmış oluyorlar. On/off, unlatch sinyali kullanamıyorsun.

Son düzenleme:
Aynen midi mongoose üzerinde ayarlanabilen 1-127 arası değerde var expression pedalı için. Boss2un unlatch ve latch pedalını da denememe rağmen kullanamadım. Expression pedalından başka bir alternatif gözükmüyor gibi.Teşekkürler.

@tonedrive aynı özelliklerle çalışan bir 4 button+2 exp girişi olan midi board kullanıyorum. Ayrıca Boss fd 7 L ye de sahibim. Expression on/off yapar ama saplıklı ve kullanışlı olmaz. "exp yapıyorsa, tekli pedal da yapar" diye düşündürüyor tabi bu durum. midi Mongoose üzerinde belirtilmemiş ama Genellikle o çıkışlar sadece 1-127 arasındaki değişken expression pedal sinyalini göndermek üzere tasarlanmış oluyorlar. On/off, unlatch sinyali kullanamıyorsun.

Hep yazıcam yazıcam kaldı. Tech21 mail gönderip sordum. Aynen sizin dediğiniz gibi sadece expression pedallarla çalıştırmak üzere tasarlamış şeklinde cevap verdiler.

Geri