Red Line-İzmir

Tesadüfen sayfanıza girdim, sizi henüz dinlemiş değilim sadece ilk sayfada bu kadar çok polemik olması garibime gitti. Aslında güzel prim olmuş merak ettim en yakın zamanda dinlemeye gelicem görüşmek üzre başarılar

marduk1453 demiş ki:
RED LİNe bence dungeon a çıktı gun çok iyi bir performans sergiledi nekdar bazı kisiler kotulemeye kalksada bnce o kisiler korkuor demektir yani REd Line okdar sallamski ortalığı herkes kotulemek için herşeyi buluo bi kufur etmediniz kalmıs... hem okdar kotu bi grup dungeonda işi ne!!nesse RED Lİne yolun açık olsun herzmn seninleyiz daha iyi olcanızdan da eminim!! saygılar...

Yukardaki bu yorum sadece komik , ne demek ya korkuyorlarda bu sekilde yorum yapıyorlar güldürmeyin arkadaşlar kendinize

Sound check olayına değinmiş bazıları , tonmaister arkadas en son Murat tı arada sırada ton alma konusunda cihan ilgileniyordu son durum nedir bilemem ama bu 2 arkadas bu iş konusunda oldukca deneyimli arkadaşlar, bazı negatif giden durumları bu 2 kişiden birine bağlamak cok yanlıs , sahne tecrübesi içersinde bu soundchek ama durumu da var , eger sen sahneye cıktıgında kendi sounduna yön veremiyorsan sucu tonmaister e atamazsın , Dungeon da calan arkadaslarım oldugu için işleyişi oldukca iyi bilirim , ortak bir davul soundu alınır , onun haricinde diğer tüm enstrümanlar kişiye özeldir , örnegin 1. grubunda 2. grubn da basscılarının kanalları farklıdır , o yüzden sound konusunda kanca ya göre alınıp redline göre rotüş yapılamaz , her grubun soundu farklı alınır , Tabi sahne tecrübesinden kastımın içinde de bu da vardı , taze bir grup sahne tecrübesi eksik arkadaslar sound konusunda yeterli bilgiye sahip olamadıkları için bazı sorunlar cıkabilir ( taze grup derken risk grubu yanlıs hatırlamıyorsam 6-7 aydır bir arada olan vede yakın zamanda da kadroda ciddi revizyonara gitmiş bir grup )

onun için bahaneler üretip, eleştrilere komik beste isimleri ile cevap vermek yerine kendinizi geliştirmeniz sizin faydanıza olacaktır (eger isterlerse benim de "haddinizi bilin" diye bir bestem var ücret talepp etmeden hediye edebilirim :) )

Eger dinleyici müşteri olarak görüp onlara müzik satma düşüncesi içinde isende begenilmeme durumuna hazırlıklı olacaksın ( ""kaç yasındasın"" gibi laflar hiç hoş olmuyor )

Son mesaj yazan arkadasın tespiti dogru reklamın iyisi kötüsü olmaz bu polemiklerle belki bir kaç müşteri daha kazanabilrisniz , ama Kanca gibi sadece müzik yaparak müşteri edinen gruplara ilgili yazı yazarkende daha dikkatli olmanız sizin dinleyici ile olan iletişiminizde faydalı olacaktır

Şunu söylemeliyim.Risk grubu yani yeni ismiyle RedLine 1 yıllık gruptur.Ve bizler 2-3 yıllık müzisyenler değiliz.Sahne tecrübemiz 10 yıllık.Belki daha fazla neyin ne olduğunu çok iyi biliriz.Başımıza bu olanalr ilk defa gelmiyor.Kendimizin tek çıktığı bar programları yada konserlerde hiç ses problemi yaşamadık.Alt grup olarak çıktığımız program ve barlarda bu tarz sorunlarla karşılaştık.Murat abi iyi bir tonemaister lafım asla olamaz.İlk defa birlikte oluyoruz ve çalıyoruz bazı problemler yaşandı yani soundun çirkinliği gruba yansımamalı.Seslerin birbirine karışması grubunda suçu kesinlik değildir.Neyse uzun lafın kısası bu işler böyle.Tekrar belirtiyorum RedLine grubundan kimse Kanca grubuna dair hiçbir kötü yorumda bulunmamıştır.Bazı cümleler kurarken sizi dikkatli olmaya çağırıyorum.Belirtili konuşun.Burası forum sanki karşımızda konuşuyomuş gibi konuşun.Ya nezaketli saygı çerçevesinde.Herkese Sevgiler Saygılar...

olm yazıyorum burada
beğenmedim,iyi değil,bana göre şu olsa daha iyi olur,şu tarzım değil,şu eksikler var,beni sarmadı,antipati duydum sevmedim gibisinden eleştiriler her zaman saygı duyulası ve dikkate alınması gereken eleştirilerdir.buna lafım bile olmaz.
ama dangalakça eleştiri yazacaksan yazma arkadaşım.çok biliceksiniz herşeyi aq.anladınız?
saygılar

Tekrar merhaba,
Dün yazdığım mesajı sanki kimse okumamış gibi...

20 yıllık sistem uzmanı olmama rağmen hiç bir forumda, hiç bir sanal ortamda polemiğe girmedim ama burada olanlar çok komik. Gerçekten çok komik. Yazıları okudukça forumun IQ ortalamasının düştüğünü üzülerek görüyorum :)

Gruptaki arkadaşlarım ve YAPICI ELEŞTİRİ mantığına uygun eleştiri (negatif/pozitif) yapanlar haricindeki birkaç arkadaş, muhtemelen birkaç kabusun ardından uykularından yeni uyandıkları halleriyle zahmet edip bu foruma girip, bi de yine zahmet edip üye falan olup yorum yazıyorlar.

Birşeyi açık açık, tekrar tekrar belirtmek gerekiyor bu durumda.

Bu forumda RedLine grubunun herhangi bir elemanı herhangi bir başka gruba, özellikle de KANCA grubuna herhangi bir negatif yorum yapmamıştır. Grup dışındaki birkaç arkadaş bu tür yorum(lar) yapmış olabilir, bu tamamen onların sorumluluğudur.

Yine bir konuyu, anlaşılmamış olma ihtimaline karşın (her ne kadar bu sefer de bazı arkadaşlar tarafından anlaşılacağını sanmasam da) belirtmek istiyorum. Eleştiriye "du bakalım bunlar eleştiri kaldırabiliyolar mı bi deniim" tarzında başlayıp ağzına geleni söylemek (yapıcı) eleştiri yapmak değildir. Konuşma adabı, eleştiri adabı artı biraz daha açık ve sert olmak gerekirse delikanlılık, dürüstlük, harbilik, dobralık, tarafsızlık, bilinçlilik adabı bu değildir :)

Lütfen bu noktadan sonra, özellikle İzmir piyasasında canlı müzik işlerinin nasıl olduğunu, kimin kime ne muamele yaptığını; soundcheck nedir sound nedir, alt grup nedir üst grup nedir, BEN MÜZİKTEN NE ANLIYORUM, KAÇ YILLIK DİNLEYİCİYİM veya MÜZİSYENİM........vs gibi sorumluluk oluşturan/gerektiren bir çok soruyu CEVAPLAYABİLENLER bu foruma ve benzeri forumlara girip yorum yapsınlar. Çünkü gerçekten çooook komik oluyor arkadaşlar... Biraz kitap gazete vs okuyun. Film falan izleyin... Bi kendinizi bulun, ondan sonra misafirimiz olun... Orrayt? Hadi kalın sağlıcakla...

Basscıı arkadas seviyesini gözler önüne serdiği için kendisine tesekkürler

2. olarak karsında ki insanın kim oldugunu bilmeden o kişiye bu sekilde yerlerde bir seviye ile cevap vermen cok komik olmuş , daha önce de bu tarz muhabbetler olmuştu , neyse tanıtayım kendimi ben aslen izmriliyim, bu yüzden izmir piyasasını yakınen takip ederim İstanbul Konsevrvatuarını 7 senede bitirmiş birisiyim, 7 senede bitirmemin sebebi ise bu basscı arkadasın bile agzının suyu aka aka tv den izledigi, konserlerini dinledigi gruplarda enstrümanistilik yapmış olmam ,örneğin 2003 senesinde final zamanı ünlü birisinin ( ismini zikretmicem sonra reklam yapıyorsun diolar ) avrupa da ki 4 konserlik turnesinde yer aldıgım için o sene komple kaldım ki 7 senede zor bitirdim , bir seyler konusuyor insanlar ama temel dayanakları olmadan bu sekilde konusması ( lafım hakan tascı denen seviye zorunlulugu olan arkadasa ) red line grubu adına kötü bir izlenim .. Kötü söz sahibine aittir ( dangalak kelimesi ve baska benzer hakaretler cok güzel yakısıyor uslubuna ayrıca )

Uzun yıllar izmir piyasasını takip eden birisiyim hatta eski basscınızın ismi de özgür olması lazım ve de müzikalite olarak oldukca begendigim birisi idi kendisi ile yüzyüze görüşmek istedim ama fırsatım olamadı

En son yazdıgım mesajda belirtiğim gibi reklamın iyisi kötüsü olmaz ama bu tarz gereksiz polemiklerle , eleştri hazmedememe gibi durumlarla isminizi duyurma niyetinde iseniz yolunuz cok yanlıs , millet sizi müziğinizle konusmalı , gereksiz polemiklerle veya hakareti olağan karsılayan seviye özürlü grup elemanları ile değil

ayrıca basscı arkadas lütfedip özelden bana sound konusunda bilgi yollarsa sevinirim , hatta mümkünse calıştıgım şirketin tonmaisterleri ile beraber kendisinden sound konusunda özel ders almak isteriz

Bu arada daha önceki mesajımda önerdigim " HADDİNİZİ BİLİN" isimli edebi eser niteşiğinde ki bestemin ismini değiştirmek istiyorum yeni ismi "HADDİNİ BİL "

yazımı özlü sözle bitirmek istiyorum "Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az" müziki terimlerin oldugu bir söz sectim ki belki anlamakta faydası olur (sagolsun gitarcı arkadas ne demek istedigimi gayet net anlamıski özelden yazdıgı mesajla durumu gayet güzel izah etti , ama sanırım uzun sayfalar sürecek bir yazışmalar sonucu "birilerine" bişeyleri zorla anlatıcaz :) )

Sevgili cem "HADİ LİNE" a bu kadar takılmış olman gerçekten hoşumuza gitti demek msj da verebilen bir isim olmuşki sende cvblı bir beste yapma gereği duyuyorsun :) Neyse şuna değinmek istedim biz gerçekten böyle bir şey yapıyoruz yani alınan alınsın yada umursamasın n.p :)Şarkı ismini Buraya birilerine cvb olsun diye yazmamıştım zaten..:) Bu arada artık bu konu çok uzuyor diye düşünüyorum bir performans yapılmış arkasından bu kadar bombardıman olmuş iyi yada kötü artık uzlaşmak varken neden bu savaş ;) gelin arkadaslar bayramdan sonra çok güzel projeler ayarlandı dinleyicimiz olun tanışalım yapıcağımız muhabbetler karakter yada kişisellik yerine müzik üzerine olsun..Kimi cevablarda primle ilgili bir şeyler okudum onada şöyle cevab veriyorum "primin iyisi vardır kötüsü vardır o yüzden maal etmemek lazım bazı şeylere"..Hadi arkadaslar konu burda kapansın sırada nerde konser,program vs.. bunları konuşalım en azından yüz yüze konuşurken daha çok gülme fırsatı olur saygılar.. 8)

Eywah eywah bir yorum yaptım yapmaz olaydım Red line sayfası ne hale gelmiş. Anemi'nin eski forumuna dönmüş polemikler saldırılar hatta hakaretler eywah diyorum. Eklemek istediğim bir kaç bi şey var izninizle;

1. grubu eleştiren bi çok arkadaş yada grup üyesi arkadaşlar eleştiri ve cevap sınırlarını zorlamış hatta polemikten çıkarıp hakarete yaklaşmış. Bunların olmasına üzüldüm ben sadece kısaca grubu beğenmediğimi belirtmek istemiştim. Ama bunca hazmedemişliğin üzerine iyikide yazmışım diyorum.

2. Bende aslında eski bir müzisyenim ve sound konusunda bazı açıklamalar yapmak istiyorum.

Sound nelere bağlıdır?
Mekana, Kabinlere ve dizilimine, kablolara miksere ve power anfilere, mikseri kullanan adama, grubun balansına, GRUBUN UYUMUNA VE ÇALIM SOUNDUNA, sahnedeki adamın anfisinin önündeki mikrofona ve anfisinin kalitesine, ekipmanlara (pedallar ve efektörler) bunların dizilim sırasına, gitara (manyetiğine, ağacına, sapına) ve en önemlisi onu çalan kişinin TUŞESİNE ve BECERİSİNE. Bence izmirde bu işi en iyi yapan adam Özgündür. Şimdi kalkıpta, çalımlardaki eksikliği yada grup soundunu yada uyum eksikliğini mikserin başındaki adama mal edemezsiniz.

Şimdi gelelim yeni grupların düştüğü yanılgılara;
Biz 10 yıldır çalıyoruz demişsiniz ama 20, 22 yaşlarında gösteriyosunuz demekki bu 10 yıl 18 yaşından önce bara giremiyeceğinize göre evinizde yada okul konserlerinde falan geçti.
Şimdi geçmiş yorumlardada belirtildiği gibi 8 , 10 yıldır sahnede olan bu işi rutin ve düzenli bişekilde yapıp hayatını bunla kazanan adamlarla soundunuzu karşılaştırmanız öncelikle çok yalnış. Tabikide O grubun soundu sizden iyi olacaktır. Önemli olan ordan bişeyler kapabilmek forumlardaki eleştirileri kaldırabilmek bunlardan pay çıkarmak ve daha iyiye ulaşmaya çabalamak. Tekrar söylüyorum amacım polemik yaratmak değil Gençsiniz heyecanlısınız yanılgılarınız var eleştiri kaldırmayı öğrenmelisiniz tekrar başarılar diliyorum cumartesi tekrar dungeona gelip izliycem umarım beni yanıltırsınız bu hafta tekrar başarılar.

Evet arkadaşlar biz bu sektörde çok yeniyiz ben daha çok küçüküm :) Grupta en küçük olan gökhan grupta bir tek yaşı büyük olan davulcumuz büyük onunda yaşı 22 :D Ben 6 aydır gitar çalıyorum. Distorsion nedir eq ayarları frekanslar efektler hele efektlerden ilk başa Reverb ü koymayı çok seviyorum :D Yanlışım varsa ne olur biri bana ders versin :D Anfi nedir? Sound check nedir? Biri bana anlatsın. Bir Balans ayarı nasıl yapılır herhalde ritim gitar en önde olur sola gitar arkada dı demi ? :D İşte RedLine böyle bir grup :D Bu arada ateş ramazan davulcusudur :D Malesef İzmirde bulamadık be baterist :D
Evet arkadşalar lütfen bize eksiklerimizle ilgili ders vermenizi istiyoruz.Bu özel derste olablir.Parası ne kadar ise vermeye hazırız.Ne olur bizi bir yerlere çıkartın :D

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

yonetici notu:eek:zel mesajları burada deşire etmeyiniz.adı ustunde ozel mesaj . . .

sevgili cemozgurak ve diğer arkadaşlarım
eleştiri konusunda fikirlerim yukarıda yazıyor.kimse bana seviye dersi vermeye kalkmasın.yazdıklarımı-yazdıklarınızı tekrar özümseyerek okuyun ondan sonra cevap yazın tamam ?

IceAge22 demiş ki:
Eywah eywah bir yorum yaptım yapmaz olaydım Red line sayfası ne hale gelmiş. Anemi'nin eski forumuna dönmüş polemikler saldırılar hatta hakaretler eywah diyorum. Eklemek istediğim bir kaç bi şey var izninizle;

1. grubu eleştiren bi çok arkadaş yada grup üyesi arkadaşlar eleştiri ve cevap sınırlarını zorlamış hatta polemikten çıkarıp hakarete yaklaşmış. Bunların olmasına üzüldüm ben sadece kısaca grubu beğenmediğimi belirtmek istemiştim. Ama bunca hazmedemişliğin üzerine iyikide yazmışım diyorum.

2. Bende aslında eski bir müzisyenim ve sound konusunda bazı açıklamalar yapmak istiyorum.

Sound nelere bağlıdır?
Mekana, Kabinlere ve dizilimine, kablolara miksere ve power anfilere, mikseri kullanan adama, grubun balansına, GRUBUN UYUMUNA VE ÇALIM SOUNDUNA, sahnedeki adamın anfisinin önündeki mikrofona ve anfisinin kalitesine, ekipmanlara (pedallar ve efektörler) bunların dizilim sırasına, gitara (manyetiğine, ağacına, sapına) ve en önemlisi onu çalan kişinin TUŞESİNE ve BECERİSİNE. Bence izmirde bu işi en iyi yapan adam Özgündür. Şimdi kalkıpta, çalımlardaki eksikliği yada grup soundunu yada uyum eksikliğini mikserin başındaki adama mal edemezsiniz.

Şimdi gelelim yeni grupların düştüğü yanılgılara;
Biz 10 yıldır çalıyoruz demişsiniz ama 20, 22 yaşlarında gösteriyosunuz demekki bu 10 yıl 18 yaşından önce bara giremiyeceğinize göre evinizde yada okul konserlerinde falan geçti.
Şimdi geçmiş yorumlardada belirtildiği gibi 8 , 10 yıldır sahnede olan bu işi rutin ve düzenli bişekilde yapıp hayatını bunla kazanan adamlarla soundunuzu karşılaştırmanız öncelikle çok yalnış. Tabikide O grubun soundu sizden iyi olacaktır. Önemli olan ordan bişeyler kapabilmek forumlardaki eleştirileri kaldırabilmek bunlardan pay çıkarmak ve daha iyiye ulaşmaya çabalamak. Tekrar söylüyorum amacım polemik yaratmak değil Gençsiniz heyecanlısınız yanılgılarınız var eleştiri kaldırmayı öğrenmelisiniz tekrar başarılar diliyorum cumartesi tekrar dungeona gelip izliycem umarım beni yanıltırsınız bu hafta tekrar başarılar.

demek istediğim şu ki eleştiri yapılıyorsa bu şekilde yapılsın.üstte de yazdım,"beğenmedim"gibisinden yapılan bir eleştiriye saygı duyulur,ders çıkarmaya çalışılır.umarım ne demek istediğimi daha rahat anlatabildim.
yaş olarak da genç gösterdiğimizi söylediğin için teşekkürler.ben 27 yaşındayım
:)

cemozgurak senin seviyene inebilmek için grup olarak ders alıyoruz :D Sadece bu kadar.Bide şu haddini bildir parçasıında yapta bizde barda parçanı çalalım.He gerçekten klipte de oynayacaksın :D

mertcu2 demiş ki:
cemozgurak senin seviyene inebilmek için grup olarak ders alıyoruz :D Sadece bu kadar.Bide şu haddini bildir parçasıında yapta bizde barda parçanı çalalım.He gerçekten klipte de oynayacaksın :D

Aman sakın benim seviyeme inmeyin , siz hep yukarıda kalın Guardianda bir kaç program ve ardından Dungeon da Kanca ya alt grup olduktan sonra kendinizi dünya starı gibi farzedip yılların grubundan üstün gördünüz, hep yukarda kalın ayaklarınız yere basmasınn

ayrıca ders almanıza gerek yok gerceklerle yüzyüze geldiginizde zatennormal insanların seviyesine düşeceksiniz , ama bu düşüş kafa üstü çakılma olmasında aman ona dikkat edin

Dostum evet biz yılların grubu Dream Theatre a bile kafa tutyoruz :D Sen hala izmirn yılları gruplarından bahsediyorsun :D Bizim Türkiye'de grup rakibimiz yok :D Tek rakibimiz THY dır :D Şimdi Bir kez daha diyorum forumu iyi oku. Yoska bildiğim kurslar var tavsiye ederim :D Ve senin kim olduğunu şimdi tahmin ettim.Sen de bizden biriydin bi aralar :D Bu kadar gaz yapıyosun millet bişey zannedecek. Sadece sen yazıyorsun buraya.Gerçi yazman bizi onure ediyor :D

Arkadaşlar tartışmaların ortasına girmek gibi olmasında nedir bu mevzu böyle uzamışta uzamış. Ben Kancayı çok severim sayarım. İzmirde üstünede grup tanımam. sizinde sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi zannediyorum sanırım bi yalnış anlama olmuş uzatmamak baki olsun. Bu akşam dungeondayım sizide izlemek istiyorum. müzikle kalın. hayırlı günler dilerim.

Falset demiş ki:
Arkadaşlar tartışmaların ortasına girmek gibi olmasında nedir bu mevzu böyle uzamışta uzamış. Ben Kancayı çok severim sayarım. İzmirde üstünede grup tanımam. sizinde sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi zannediyorum sanırım bi yalnış anlama olmuş uzatmamak baki olsun. Bu akşam dungeondayım sizide izlemek istiyorum. müzikle kalın. hayırlı günler dilerim.

başından beri belirtiyoruz hiçbir grupla alıp veremediğimiz yok,kendilerini tabi ki takdir ederiz,programlarına gidip eğleniriz şeklinde ama bazı arkadaşlar ne amaçla bilmem ortalık kızıştırmaya çalışıyor.olay budur.

x-drummer her kimsen Ateş iğrenç çalsa idi bizim grupta ne işi vardı? İlk olarak sana bunu soruyorum. x-drummer bu söylentiyi gerçekte ateş in yüzüne yapabilcek medeni cesaretin var mı? bide bunu soruyorum.Biraz saygılı olalım yok o öyle çalıyor bu böyle çalıyor.Lütfen burası grup sitesi baştan beri ortalığı kızıştırmak isteyen bir sürü kişi var sende başka bir polomik yaratma.

Geri