Sizce Felsefenin En Önemli Sorusu Nedir?

HIGH-VOLUME demiş ki:
Ama şimdi düşünüyorum.Sonuç olarak bir soru soruyorsun.Yazdığın şeyi soru olup olmadığını soruyorsun.Ama yinede ilginç.

işde bu soru felsefe yapar hatta böyle bir konu açıp felsefe bile yapabiliriz:D :p

bizi kim yarattı bir yaratan var mı yok mu?eğer varsa bizi neden yarattı neden varız neden yaşıyoruz

Hayatin anlami nedir?yillarca bu soru uzerine dusunuyorum, hayatin anlamsiz oldugunu anladim , amma simdide "peki o zaman niye hala yasmaya devam ediyorum" sorusuna takilip kaldim

kosovian demiş ki:
USSR demiş ki:
Hayatin anlami nedir?yillarca bu soru uzerine dusunuyorum, hayatin anlamsiz oldugunu anladim , amma simdide "peki o zaman niye hala yasmaya devam ediyorum" sorusuna takilip kaldim

her şey anlamsız ise bu soru da anlamsız o zaman :D ya da her şeyin anlamlı olması gerektiği düşüncesi...

bu soruda anlamsiz elbet, zaten ben aksini de iddia etmedim , herseyin anlamli olmasini da beklemiyoum , sadece hala niye yasabildimi. yasayabildiyimize anlamiyorum :D

yaşamını anlamlandıramadan yaşamanın yani varlığının ne anlamı var ki.ölsen daha iyi..

ayrıca en temel soru kişinin misyonunu veya ne olduğunu ve yerini bulabilmesidir.gerisi zamanla kendiliğinden açılan şeyler..

felsefeye giriyormu bilemicem,ama güzel bi soru buda.üniversitede davranış bilimleri adlı dersin ilk gününde hocamız sormuştu.oldukça makarasını yapmıştık bu sorunun :D
''davranış nedir,insan neden davranır''

Geri