Aliexpress Alışveriş

Aliexpressten alınan çakma gitarlar nasıldır iyi olanı var mıdır? Alıp manyetik değiştirsek değer mi değmez mi? Ortalama veya iyi bir gitarın sıfırını almaktan daha kârlı mıdır?
 
Kanaatimce bir gitarın kalitesindeki tek unsur manyetik değildir. Manyetik,gövde ağacı,işçilik,metal aksamlar (Köprü,Eşik,Tuner v.s) Şimdi çakma bir gitarın dandik Tuner'ları akort kaçırıyorsa en pahalı manyetiği de taksan sürekli kaçan akort yüzünden gitar seni yine tatmin etmeyecektir. Bir söz de ben paylaşayım; Eşeğe altın semer de taksan eşek yine eşektir. :D
 
İkinci el ve temiz gitarları deneyerek almak daha mantıklı. Zira Çin'den gitar getirtmek piyango gibi bir risk. Daha önce piyangodan büyük ikramiye kazandıysanız bir deneyin.

Hiçbir gitara da -eğer bedavaya sayılacak fiyatlarda değilse- 'modifiye ederim' kafasıyla girmemek lazım. Modifikasyon yukarıda da belirtildiği gibi fiyat/performans parçalarıyla dahi yeni gitar parasına mâl olabilir.

Benim modifikasyona kişisel bakış açım: 'Bir ihtiyaç değil, zevk meselesi' olması. Çünkü modifiye edilmiş gitarın kişiye maliyeti artarken market değeri de düşüyor ister istemez.
 
Kurun çılgın attığı şu dönemde Rus ruleti oynamak istiyorsanız yada parayı dolarla kazanıyorsanız alabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam çakma gitar almak yerine işi hiç tehlikeye atmadan bir adet Harley Benton alırım. Fotoğraflarını gördüğünüz ürün yerine başka bir ürün yada epey hasarlı/işçiliği çok kötü bir gitar gelmesi çok büyük olasılık dahilinde.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler