Procesörden lambalı amfiye geçiş sürecim

Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir transistörlü ve dijital aletlerle ugrasmıs kurcalamıs boğuşmuş sahne yapmıs ekmek yemiş bir müzisyenım son 10 yılımda elımden geçirmediğim dijital bir cihaz kalmadı diyebilirim.
Kısaca bahsedersem apogee jamda ırıge,line6podhd500de g systeme, bossgt-8 den amplıtube 4 gıbı porgramlara,roland cube serısınden,tc elecronıcs toneprint aılesıne kadar her türlü dijital cıhazı kullanarak hepsını içini resmen dışına cıkarttım ve rahatlıkla söyleyebılırımkı hepsıne gozum gıbı bakıp ilk günkü kondısyonda bu sıtede sattım.Evet bu sitede birok arkadaşıma bircok urunu satım ve muhtemelen bırcogu bunlar hala dertsiz tasasız kullanmakta umarım nıce yıllar saglıkla keyıfle kullanmak nasıp olur herkese arkadarşlar ben esa konuya geleyım daha once ben cok degınılmıs ama ınce detaya gırılmemıs bır konu uzerınde konu acmıstım lambalı amfı ve procesorler arasındakı uyum hakkında ve az ve oz cevaplara ragmen bır fıkır edındım kabul gorursunuzkı sımdı burda cıkıp sıze su amfıye hangı pedalı alayım dıye bır soru sormayacagım ama muzık hayatının 15 senesını dıjıtal cıhazlarla dıjıtal bır sekılde gecırmıs bır muzısyen olarak artık az once saydıgım tum ekıpmanlarımı satmıs oldugumu acıklar elımde bır tane fender amerıcan strat ve bır adet podhd500 oldugunu buradan herkese belırtmek ıstıyorum.pod hd500 te dıjıtal bır alet ama onun cok ekmegını yedım ve o yuzden o studyomun her zaman bır kosesınde kayıtlarımda bana eslık edecegini birazda sesli düşünerek buradan onu yapan muhendıslerı ve canım podhd500 umu saygıyla selamlarım cıdden taş gibi bir alettir bence axe fx ve kemperden sonra dunyanın en ıyı sahne procesoru ve kayıt procesoru podhd500 serısıdır arkadaşlar cıdden harıka bır alet neyse.
Ben bunların hepsını bır kenara bırakıp elıme 2005 yapımı stratımı alıp artık o lambalılar aılsıne gecmek ıstıyorum.Bılmıyorum boyle bır tabır varmı? '' bız lambalıyız sız? merhaba bızde transıstorluler '' :) yoktur tabı ama burada 1000 kısıye anket yapsak cıdden turkrock sıtesınde cok ıyı muzısyenler ve ınanılmaz bılgı sahıbı ınsanlar var hepınız ayrı ozel ve cıdden guzel ınsanlarsınız kı bırcok kısı tabıkıde lambalı kullanırsan muzıge olan saygın bıraz daha artacak dıyecektır bana.Arkadaşlar en abşta size,müzikle ılgılenen herkese ve sonra muzıgın kendısıne ınanılmaz saygı duyan bır ınsanım bu ısı layıkıyla yapmaya calısmıs ve bu gune kadar kımseyı cıddı anlamda gercekten uzmemıs bırı oldugum ıcın bunu samımıyetle soylemek ıstıyorum.
Bne peaveyın classıc 30 serısı bır lambalı amfısını almaya karar verdım kı bunu almadan ve bu yazıyı yazmadan once cıdden buralar bu yazdıgınız o el emkelerınızı bılgı bırıkımlerınızı yazıya doktugunuz konu baslıklarına yaptıgınız bana gore altın degerındekı bılgılerı eleye eleye tek tek hatta bırcogunu 3 4 kere tekrar tekrar okuyarak okuya okuya bu amfıyı almaya karar verdım.
Sizce ev için uygunmudur? dedıgım gıbı hıc lambalı amfım olmadı bu ılk olacak ve cıdden bu ısın cok farklı bır boyut kazanacagını ve cok renklı bır hal alacagını dusunmekteyım.
Hatta alacagım bu amfıye sade ve öz bır sekılde kısa bır pedal setubu kurma nıyetındeyım azı ve fazlası yok kısa ve oz,bır vah bır sustaın ıcın comp veya drıve pedalı bır delay pedalı ve belkıde classıc 30 un reverbının tatmın etmemem drumuna karsı bır hof oda belkı dıye bır kafamda kuruluma hesap kıtap ıslerıne gırmıs bulunmaktayım.
Buyk resım cok sukurkı sayenızde bellı classıc 30 her turlu yorumdan artısıyla eksısıyle sag cıkmayı başarmıs bu gavur ölüsü :) herkes sevmıs begenmıs kımısı cleanı kotu demıs ama daha ıyısıde bu statude yok al demıs belkı cleanı sevmıyor tam ıstedıgını duymuyor ama yınede amfısın e sarılarak uyuyan bır goruntu cızerek hanı soyle boyle olmasada kerata onsuz olmaz bee der gıbı :9 bır gorntu çizmiş degerlı bırkac arkadasım .
Yanı bakınca deluxe reverb gıbı bırseyı almayı tabı bende ısterdım ama bunuda bulamayanlar var sukredıp elımızdekı ıle yetınmek lazım dıye dusunuyorum.
Konuyu cok uattım farkındayım ama benım bu kadar uzun bır yazıda asıl merak ettıgım sadece cok kısa bır sorum var arkadaşlar lutfen bu konuda bana bırazcık destek verın fazla bırsey gercekten ıstemıyorum, procesorun rahatlıgını hepınız bılırsınız tak pc ye at tonları, tak usb den cals altyapıyı, cek delayı koy phaserı,hersey elının altında yeterkı hayal et ve yap,ve belkıde en onemlı konu pc ye baglayıp backıng trackların uzerıne soundunu koyarak cal.
Benm merak ettıgım konu fx loopa sahıp olan peaveyın bu amfısını ozellıkle bu backıng tracklar ıle procesor gıbı verımlı kullanabılecegım bır pedal duzenı varmıdır?
Isın esası peavey classıc 30 un kendı orjınal drıvelarını kullanıp bu drıveları bıraz daha hayvanımsı ve susaıner bır hale getırecek bır drıve pedalı olarak ve bu hayvanımsı guzelım blues rengındekı tonları soyle sevdıgımız altyapılara aynı speakerden cıkarak calma yolu varmdırı? bu aletı bu lambalı amfıyı bır procesor gıbı nasıl kullanırım bunun ıcın gereklı olan ekıpman ve duzenek ne olmalıdır?
sabrınız cevaplarınız ıcın cok tesekur ederım hepınız sağolun varolun

Saygılar
-Turgay

Noktalama işaretleri yoksa Kafka olsan da yazdıkların bize eziyet.

Anlayabildiğim kadarıyla prosesör - amfi - cde/mp3 input birlikteliği sorunuz. Ben HD500X'i bazen HT5R'ye 4 kablo metodu ile bağlıyorum. Amfi preampını kullanma / kullanmama ve preamp sonrasına efekt yerleştirebilme açısından ton çeşitliliği ve kalitesi açısından bence prosesör- amfi birlikteliğinde en iyisi. Tek olumsuz yanı amfi mono ise (ki çoğu öyle) prosesörü stereo olarak kullanamamak. Harici backing track kayıtı için görebildiğim kadarıyla peavey'de cd/mp3 imput yok, prosesörde var ancak tahminin o giriş stereodur. Prosesör bu stereo girişi sol çıkıştan birleştirerek mi yoksa sadece sol tarafı mı gönderir, bunun bir ayarı var mıdır bilemiyorum. Bunu siz basitçe kendiniz deneyerek anlayabilirsiniz.

Eğer prosesör gitsin analog pedal setup gelsin diyorsanız yavaştan ihtiyacınıza göre toplamakta fayda var. Siz bir arkadaş bulup veya bir mağazaya gidip deneyin kafanızdakileri en iyisi.

Okuyana kadar canım çıktı ama anladıklarıma cevap vereyim.

Peavey c30 hakikaten güzel alet. Ev için uygun mudur? Benim evime değil mesela. Kiracıyım, öğrenciyim, apartman dairesinde yaşıyorum. O amfide biraz ses açsam hemen şikayet alırım büyük ihtimalle. Ama evde kullanabilen bir çok arkadaşım da var.

Blues çalacaksan amfinin önüne bir tubescreamer koysan yeter genel itibarı ile. Ama bu iş sonuçta zevk renk işi. Beğendiğin drive pedalları ile kendi zevkine göre bir ton da kullanabilirsin. Hd500’ü satmamış olman güzel olmuş. Fx kısmını hd500’den kullanabilirsin. Sana müthiş bir fx yelpazesi sağlayacaktır ilk etapta. Şimdiden güle güle kullan.👍

Noktalama işaretlerine bu kadar takilacaginiza elle tutulu birseyler yazsanız daha iyi olurdu arkadaşlar birdahakine daha dikkatli olurum cevap verenlere ayrıca teşekkür ederim.

İnsanlar iyi niyetle cevap vermek istiyor ama okumak zor, paragraf, noktalama, türkçe karakter vs ... . Aha güzek konu gelmiş dedim ama açıkçası okuyamadım, sonra alttaki yorumları görünce yalnız değilmişim dedim.

Okuyana kadar canım çıktı ama anladıklarıma cevap vereyim.

Peavey c30 hakikaten güzel alet. Ev için uygun mudur? Benim evime değil mesela. Kiracıyım, öğrenciyim, apartman dairesinde yaşıyorum. O amfide biraz ses açsam hemen şikayet alırım büyük ihtimalle. Ama evde kullanabilen bir çok arkadaşım da var.

Blues çalacaksan amfinin önüne bir tubescreamer koysan yeter genel itibarı ile. Ama bu iş sonuçta zevk renk işi. Beğendiğin drive pedalları ile kendi zevkine göre bir ton da kullanabilirsin. Hd500’ü satmamış olman güzel olmuş. Fx kısmını hd500’den kullanabilirsin. Sana müthiş bir fx yelpazesi sağlayacaktır ilk etapta. Şimdiden güle güle kullan.👍
Teşekkür ederim hocam daha iyisi sizin olur inşallah.

Noktalama işaretleri yoksa Kafka olsan da yazdıkların bize eziyet.

Anlayabildiğim kadarıyla prosesör - amfi - cde/mp3 input birlikteliği sorunuz. Ben HD500X'i bazen HT5R'ye 4 kablo metodu ile bağlıyorum. Amfi preampını kullanma / kullanmama ve preamp sonrasına efekt yerleştirebilme açısından ton çeşitliliği ve kalitesi açısından bence prosesör- amfi birlikteliğinde en iyisi. Tek olumsuz yanı amfi mono ise (ki çoğu öyle) prosesörü stereo olarak kullanamamak. Harici backing track kayıtı için görebildiğim kadarıyla peavey'de cd/mp3 imput yok, prosesörde var ancak tahminin o giriş stereodur. Prosesör bu stereo girişi sol çıkıştan birleştirerek mi yoksa sadece sol tarafı mı gönderir, bunun bir ayarı var mıdır bilemiyorum. Bunu siz basitçe kendiniz deneyerek anlayabilirsiniz.

Eğer prosesör gitsin analog pedal setup gelsin diyorsanız yavaştan ihtiyacınıza göre toplamakta fayda var. Siz bir arkadaş bulup veya bir mağazaya gidip deneyin kafanızdakileri en iyisi.
Detaylı cevap için teşekkür ederim sizi yormak istemezdim birdahakine daha dikkat edeceğim imla kurallarına procesor fx kismi cok mantikli deneyecegim

Lambalı amfide bütün bileşenler etkileşimli olacağı için az açarım sesini idare ederim mantığı işlemiyor, bazen volume en önemli faktör oluyor tadını almak için. Ev ortamında 5watt üzeri herşey "overkill" yabancı tabiriyle. Olur mu olur ama tabi amfi dışındaki bileşenler devreye girer: ses izolasyonu, ev müstakil mi apartman mı, komşu ilişkileri, yan odada uyuyan çocuk/yaşlı.... 1watt amfiler lambalı olsa da o tadı vermiyor, 5watt olanlar çok daha iyi. Blackstar'ın tüm 1 ve 5'lerini kullandım - 5 iyidir. Ha öte yandan konumuz o değil ama Blackstar demişken 1 veya 5 yerine ID:TVP 15'ten çok daha iyi randıman alıyorum (solidstate düşünürsen).

Lambalı amfide bütün bileşenler etkileşimli olacağı için az açarım sesini idare ederim mantığı işlemiyor, bazen volume en önemli faktör oluyor tadını almak için. Ev ortamında 5watt üzeri herşey "overkill" yabancı tabiriyle. Olur mu olur ama tabi amfi dışındaki bileşenler devreye girer: ses izolasyonu, ev müstakil mi apartman mı, komşu ilişkileri, yan odada uyuyan çocuk/yaşlı.... 1watt amfiler lambalı olsa da o tadı vermiyor, 5watt olanlar çok daha iyi. Blackstar'ın tüm 1 ve 5'lerini kullandım - 5 iyidir. Ha öte yandan konumuz o değil ama Blackstar demişken 1 veya 5 yerine ID:TVP 15'ten çok daha iyi randıman alıyorum (solidstate düşünürsen).
Merhaba cevap için teşekkürler solid statue açıkçası sıcak bakmıyorum çünkü dijitallesmeden uzaklaşmaya çalışıyorum ama vatt olayında güzel bir noktaya değindiniz şu an gözümü lanet serisine dikmiş durumdayım

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler