iki seçeneğim var

ya 7 telli schecter omen alıcam ve köprüsünde duncan jb olacak ya da bir ibanez rg 321 scalloped klavyeli bir gitar alıcam. gönlüm scalloped klaveli ibanezde ama 750 tl'ye köprüsünde jb olan bi gitar bulamam diye düşünüp 7 telli schecter almak istiyor gibi oluyorum yardımcı olur musunuz

Sanırım bahsettiğiniz iki gitarı da sahibinden'de buldum. İki gitar da aslında birbirinden epey farklı. Eğer bu gitarlardan birini siz ana gitarınız olarak kullanmayıp elimde farklı şeyler de olsun diye almayı düşünüyorsanız sizin tercihiniz. Ama tek gitarınız veya ana gitarınız olacaksa ikisi de ''tuhaf gitar'' söyleyeyim. Tuhaf derken, Öncelikle 7 telliye alışabilirseniz harika, ama siz büyük çoğunlukla standart 6 teli kullanıyorsanız bir zaman sonra ekstra tel ve geniş klavye sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Scalloped klavye ise bambaşka bir tuşe hassasiyeti isteyen zor bir klavye.

İkinci el kondüsyonu ile birlikte düşünüldüğünde ise bence Schecter alınası gitar. Ibanez sonradan scalloped yapılma (işçilik nasıl?), fotolar çok net değil ama daha yıpranmış gibi. Schecter ise hem manyetik modu, fiyat üstünlüğü, hem de sonradan satmak isteseniz sizi scalloped klavyeli ibanez kadar zorlamayacak bir gitar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım bahsettiğiniz iki gitarı da sahibinden'de buldum. İki gitar da aslında birbirinden epey farklı. Eğer bu gitarlardan birini siz ana gitarınız olarak kullanmayıp elimde farklı şeyler de olsun diye almayı düşünüyorsanız sizin tercihiniz. Ama tek gitarınız veya ana gitarınız olacaksa ikisi de ''tuhaf gitar'' söyleyeyim. Tuhaf derken, Öncelikle 7 telliye alışabilirseniz harika, ama siz büyük çoğunlukla standart 6 teli kullanıyorsanız bir zaman sonra ekstra tel ve geniş klavye sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Scalloped klavye ise bambaşka bir tuşe hassasiyeti isteyen zor bir klavye.

İkinci el kondüsyonu ile birlikte düşünüldüğünde ise bence Schecter alınası gitar. Ibanez sonradan scalloped yapılma (işçilik nasıl?), fotolar çok net değil ama daha yıpranmış gibi. Schecter ise hem manyetik modu, fiyat üstünlüğü, hem de sonradan satmak isteseniz sizi scalloped klavyeli ibanez kadar zorlamayacak bir gitar.

şimdi 7 tellinin kullanımı konusunda haklısınız 7 telli dinlediğim pek şarkı bile yok bi süre sonra rahatsız edebilir hem de normalden uzun scale çalımı zorlaştırabilir ama o fiyata böyle manyetik modifiyeli bir gitar asla bulamam sanırım. bir yandan da scalloped klavyeyi hep çok istemiştim malmsteen'i de çok severim ama sesi tonu duncan gibi olmaz herhalde kafam karışık ve schecter izmirde ibanez istanbulda ben izmirdeyim aslında gönlüm ibanezi almaktan yana ama kargoda başına bi şey gelir diye korkuyorum

Yine siz bilirsiniz ama scalloped klavyeyi elinize alıp denemeden, bir süre vakit geçirmeden, Malmsteen öyle kullanıyor diye satın aldığınızda büyük pişmanlık yaşamamanızı umarım. Usta gitarist düzeyinde tuşe hassasiyetiniz yoksa sırf kolay bend yapayım derken akor basamaz hale gelebilir, gitardan garip komalı sesler almaya başlayabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok canım sadece malmsteen öyle kullanıyor diye değil bendlerde ne gibi bi rahatlık yaratacağının farkında olduğumdan dolayı istiyorum ve kısa bi sürede alışabileceğimi de düşünüyorum ama korkum kargoda başına bi şey gelmesi ve çalım bakımından rahat olsa bile tonunun tatmin etmemesi

7 telli ve bariton enstrüman merakınız var da omen’in alternatiflerden biri olmasının sebebi bu mu, yoksa sadece rastgele bir taramada fiyat/performans bazında karşınıza çıkan makul bir seçenek mi orasını anlayamadım. Eğer bu tip enstrümanlar ve bunlarla neler yapılabileceği ilgi duyduğunuz konular değilse 7 telli yanlış bir tercih olabilir.

Geri