Bu deseni-stickerı nasıl kaldırabilirim?

Bugün 2. el bir gitar aldım fakat alırken farketmediğim bir şey gördüm şu an gitarda. Gitarın üstüne çok az belli bir şekilde sticker tarzı bir şey yapıştırılmış ama nedir nasıl yapıştırılmış tam anlayamadım, ön kısım tamamen grup isimleriyle kaplı ışıkta zar zor belli oluyor. Bunu nasıl sökebilirim?

Dosyalar

• DSC_0228-01.jpeg
    DSC_0228-01.jpeg
    198.1 KB · Gösterim: 265
Bunun sebebi etiket olan alanın renginin solmaması/kirlenmemesidir muhtemelen. Parlaklığını kaybettirecek kadar ağır olmayan bir temizlik maddesiyle temizleyin. Bu işe yaramazsa cila çekip kurutup silin. Normalde kılcak çizikleri bile alır. Yine olmazsa bu sefer pasta + cila yapabilirsiniz. Pasta biraz zor bir iş olduğu için uzman birine yaptırmanız yerinde olur. Ama bu işlemleri yaparken emin olun. Risklerin farkında olun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunun sebebi etiket olan alanın renginin solmaması/kirlenmemesidir muhtemelen. Parlaklığını kaybettirecek kadar ağır olmayan bir temizlik maddesiyle temizleyin. Bu işe yaramazsa cila çekip kurutup silin. Normalde kılcak çizikleri bile alır. Yine olmazsa bu sefer pasta + cila yapabilirsiniz. Pasta biraz zor bir iş olduğu için uzman birine yaptırmanız yerinde olur. Ama bu işlemleri yaparken emin olun. Risklerin farkında olun.
Kolonyayı bi beze döküp silmeyi düşünüyorum genelde işe yarar, aseton falan da olabilir ama zarar verebilir gitara. Gitara bir zararı olmaz heralde kolonyanın?

Bugün 2. el bir gitar aldım fakat alırken farketmediğim bir şey gördüm şu an gitarda. Gitarın üstüne çok az belli bir şekilde sticker tarzı bir şey yapıştırılmış ama nedir nasıl yapıştırılmış tam anlayamadım, ön kısım tamamen grup isimleriyle kaplı ışıkta zar zor belli oluyor. Bunu nasıl sökebilirim?
Hiçbirsey yapma yüzüne gozune bulaşır aynısı benım basıma gelmişti.
Yıllar ıcınde uzerınde stıcker olmasından dolayı boya uzerındekı matlasma o bolgede olmamıs.Bır nevı protectıon durumu olmus.
Bu sekılde kullanmaya devam et bırkac ay ıcerısınde kendılıgınden kayboldugunu goreceksın.

Ben gitarın üzerindeki herşeyi söküp ön yüzünü 1500 ve 2000 grit zımpara ile takoz kullanarak tüm yüzeyden ince bir kat kaldırmayı denerdim, tabi eğer çok gözüme takılıyorsa. Sonra da carnauba yağı ve matkap ucuna takılan keçeyle tekrar polisaj.

Geri