Line6 POD X3 serileri

Bana usb bağlantısı olan,guitar rig amplitube gibi programlarda ses kartı olarak kullanabileceğim,mikrofonumu bağlayıp gitar ve mikrofonu aynı anda proc eden bir processor lazım.Bütün bu yollar x3 yada gnx4 emi çıkıyor acaba.Bunları yapabilen başka bir processör yok haralde.

Merhaba arkadaşlar ben 2. el bir pod x3 live buldum alacağım fakat usb kablosu yok ucuz birşey midir ucuz bir usb kablosu alsam aynı işlevi görür mü? Bir de cubase ile falan kayıt yaparken bir altyapı ile nasıl kayıt alırız?

Merhaba arkadaşlar ben 2. el bir pod x3 live buldum alacağım fakat usb kablosu yok ucuz birşey midir ucuz bir usb kablosu alsam aynı işlevi görür mü? Bir de cubase ile falan kayıt yaparken bir altyapı ile nasıl kayıt alırız?
usb kablosu aracılıgıyla prosesörü bilgisayara taktıktan sonra driverleri yukleyip cubase'e x3 live'i ses kartı olarak gösterdiğin zaman istediğin şekilde ve gayet kaliteli kayıtlar alabilirsin :) kendi yapmıs olduğum kayıtlar merak edersen sana fikir vermesi açısından özelden yollayabilirim.
Eyvallah arkadaşım ( ;
ne demek görevimiz :)

Ya bugün aldım srv den aleti fakat ton ayarlarken boost tonu için tone2 tuşuna basıyorum fakat tone2 tuşu hiçbir şekilde yanmıyor. Belli şartlar altında mı çalışıyor o tuş yoksa durup duruken bile basınca ışığının yanması lazım mıdır? Bir de pilot arkadaşım demek istediklerini anladım fakat şu aklıma takılıyor. Cubase i açınca tamam güzel kayıt alınıyor fakat alttan bir guitarbacking track ı nasıl veriyoruz. Backing track ı indirip cubasein içine falan mı çağırmamız gerekmekte? : (

Cubase aç, , bir boş kanal aç ister sürükle bırak yap altyapıyı ister import menusunden ekleyerek yapabilirsin. Diğer sorun içinde comp(boost) swichine bastığında ışığın yanması lazım. Çift tone yapacak isen iki tone yazman lazım. Tam sorununu anlayamadım. Normalde hiç bir presette yanmıyorsa bir sorun olabilir. Belli presetlerde yanıyorsa ayarlarınla ilgili bir sıkıntın olabilir.

merhaba arkadaslar bu pod x3 live da dual ton diye birşey var sahnede bir anda ona geçti tone 1 ve tone 2 yi aynı anda kullandı kapatamadım ton 2 yi ve a b c d kanallarının hepsine buna yaptı aynı ton 2 yi butun kanallara çözümü nedir acaba ben biraz cahilim prosesör kullanımında senelerce analog kullandıktan sora alışmak zor oluyor.

merhaba arkadaslar bu pod x3 live da dual ton diye birşey var sahnede bir anda ona geçti tone 1 ve tone 2 yi aynı anda kullandı kapatamadım ton 2 yi ve a b c d kanallarının hepsine buna yaptı aynı ton 2 yi butun kanallara çözümü nedir acaba ben biraz cahilim prosesör kullanımında senelerce analog kullandıktan sora alışmak zor oluyor.
Ekranda alt kısımda bir kilit işareti var,eğer kilitli gözüküyor ve yanında 2 varsa 2.tonu her presette kullanır.Düzeltmek için kilit işaretinin altındaki potu çevir,kapalı kilit açığa dönücek.Dual tonu kapamak için de tone2 tuşuna basılı tutman gerekiyor.

Geri