Line6 POD X3 serileri

iyi yapmış eskileri satışa cıkaralım hemen, güzel aletmiş bu da. bende daha haziranda aldım xt live'i yani bu haber pek hoş olmadı.

Abiler bu şu an itibariyle aşık olmuş durumdayım :ask
Kesinlikle alacağım ben.Gitar ve vokal aynı anda olayıda çok iyiymiş.Özellikle abiniz bas gitaristse çok işinize yarıyormuş diye duydum :deli :mrgreen:

Çok güzel bi çözüm getirmişlerde gerçekten içime oturdu podxt live, daha gelişmiş daha kapsamlı bir alet olmuş.
şaşırdım walla.

Düşünüyorumda en kesin çözüm begendiğin bir ampliyi almak. Bu şekilde teknoloji takip edilmez ya. Satsan tatmin olmuyorsun alsan yenisi cikiyor.

Aklımda kaldığı kadarı ile.
2 input girişi yani aynı anda gitar vokal vokal bass bass gitar gibi calisma secenegi
aynı anda 2 ampli modelleyicisi kullanma
Bass preampları, vokal preampları, gitar preampları
mevcut.

Bence henüz alet ile ilgili yeteri kadar bilgi yok.

Bana sorarsanız sinyali 2ye ayırıp farklı işleyebilmek, gitarın yanında vokal bağlayabilmek bunlar öyle çok gerekli olacak şeyler değiller :)

Benim yeni nesil bir Pod'dan beklediğim amfi modellemelerinin geliştirilmesi ve çoğaltılması, ne bileyim daha çok bantlı bir parametric eq. daha çok stomp box seçeneği gibi şeyler.. Şu ana kadar gördüğümüz yenilikler yeni nesil bir POD getirecek kadar büyük şeyler değiller bence ve büyük ihtimalle de firmware güncellemesiyle POD XT'ye uygulanamayacak değişiklikler olduğu için yeni nesil bir POD çıkarttılar. Umarım yakın zamanda bu POD X3lerin aslında daha çok yenilik getirdiğiyle ilgili şeyler öğreniriz :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
Bence henüz alet ile ilgili yeteri kadar bilgi yok.

Bana sorarsanız sinyali 2ye ayırıp farklı işleyebilmek, gitarın yanında vokal bağlayabilmek bunlar öyle çok gerekli olacak şeyler değiller :)

Benim yeni nesil bir Pod'dan beklediğim amfi modellemelerinin geliştirilmesi ve çoğaltılması, ne bileyim daha çok bantlı bir parametric eq. daha çok stomp box seçeneği gibi şeyler.. Şu ana kadar gördüğümüz yenilikler yeni nesil bir POD getirecek kadar büyük şeyler değiller bence ve büyük ihtimalle de firmware güncellemesiyle POD XT'ye uygulanamayacak değişiklikler olduğu için yeni nesil bir POD çıkarttılar. Umarım yakın zamanda bu POD X3lerin aslında daha çok yenilik getirdiğiyle ilgili şeyler öğreniriz :)
Bende katılıyorum, ayrıca efektlerde biraz daha yenilikler getirsinler, daha kaliteli şeyler yapsınlar, ben beğenmiyorum efekt lerini podların mesela.. :arrow:

Görüldüğü kadarıyla XT Live üzerine bass model pack, metal shop ve collectors classics yüklenmiş ve mic preamp çakılmış gibi. 2 ayrı amfi modeli ile çıkış alabilmemiz haricinde "vaav ovsım!" dedirtecek bir özelliği yok yeni gelen :LOL:

gt-8in videolarından izlediğim kadarıyla aynı anda iki amfi modellemesi kullanabilmek daha kullanışlı aslında, birine hafif delay koyabiliyordun bunda da öyleyse bayağı bir kullanışlı olabilir aslında.

bir de stomboxları yaklaşık 2ye katlamışlar gibi gördüm sanki uykulu uykulu yanlış mı okumuşum yoksa :)

evet. nedense modelleme teknolojilerinin ayrintilarini pek afise etmiyolar. sample rateleri, parametreleri, islem sayisini vs vs. kulagimiza guvenmek zorunda kaliyoruz ama ard arda dinlemiyince de karar vermek zor. websitesinde de xt den daha iyi bir modelleme teknigi ile geldiklerinden falan bahsetmiyor. cok fena kaziklaniyoruz gibi geliyor bana ama neyse :) buyuk konusmayayim.

Vallahi ben vidyosunu izledim sitesinden gayet ikna oldum.Tabi elimize alıp bol bol denememiz lazım.Ne zaman gelir buralara kaça gider bilinmez ki bence 1500 ytlnin altında olmaz.

sitesindeki demolara göre konuşacak olursam;
elektronun cleanlari,akustikler,basslar(özellikle) ve vokaller çok başarılı..hepsinin bir alette olması birçok enstruman çalan biri için ideal bir alet olacaktır..ve kayıtta da çok işe yarayacağını zannediyorum..
fakat benim için en önemli olan ve bu eksiklik yüzünden geçer not veremiyeceğim başarısız bulduğum "elektro driveları"..
*(sadece demolara dayanarak konuştum ve kendi fikrim ve zevkim farklı düşünen olabilir)

keremd demiş ki:
En güzel yatırım amfi almak. Bu ne böle teknolojiyimi takip edicez devamlı

Kessinlikle katılıyorum.şahsen engl invader 150 alıcam.
Olmuyo böyle bu sefer elindekide insanın içine oturuyo.Hoş bu aletin elektro gitar kısmı için pek bir farkı yok ama ne bileyim bu prosesör piyasasını takip etmek için tuzunun kuru olması lazım.Onu takip edeceğime çalışıp elimdekileri satıp amfi almaya karar verdim bende.Hiç değilse analog pedal alır satarım böylece custom bi tonum olur.
Koca satriani bile 5 tane pedalla çıkıyo :D zaten kaçımız aldığımız prosesörlerin bütün özelliklerini kullanıyo ki gerçi bu çalınan ortamada bağlı galiba.Şimdi yabancı bir forumda okudum Boss ta geliyomuşş....Bence prosesör alcaklar bunu göz önünde bulundurmalı nemelazım......

Geri