Line6 POD X3 serileri

maximan demiş ki:
arkadaşlar merhabalar.. HD 500 ü Line 6'nın web sitesinde yayınladıkları ses demolarını inceledikten sonra X3 Live almaya karar verdim.. çok fazla ahım şahım bir fark olmadığı kanaatindeyim.. gelmesini beklemeye deyecek gibi görünmüyor.. ve pardon X3 Live almaya karar verdim demişim (aldım bile) :) şuanda POD X3 Live sahibiyim.. bugün sabahtan akşama kadar kurcaladım.. genel olarak tatmin edici geldi.. tüm driverlarını vs.lerini kurdum.. ve şunu sormak istiyorum.. Sonar 8 ve Cubase 5 ile ses kayıt denemeleri yaptım, bu 2 programlada kaliteli bir ses kaydı elde edemedim. en yüksek ses kalitesini elde etmek için jak'la değilde diğer bağlantılarla mı giriş yapmamız gerekiyor? Hangi çıkıştan kaliteli ses kaydı yapabiliriz ve o gereken kablonun adı nedir? bir de sistemim artık eskidi.

AMD Athlon 3500+ işlemci
ASUS A8V Anakart
Ati Radeon 9550 / 256 MB.
1 GB Ram
ve Anakartın kendi ses kartını kullanıyorum. (Ses kartımızın eski, veya kötü olması sanırım etkilememesi gerekiyor çünkü X3 Live'in kendi ses kartı var.. ne kadar güçlü bir ses kartı bu bilmiyorum gerçi)
X3 Live'in kendi ses kartı tek başına yeterli geliyor mu? yoksa harici ses kartı da almalımıyız?

bu arada önümüzdeki hafta içerisinde sağlam bir sistem (PC) toplayacağım..

arkadaşlar kısaca özetlemek gerekirse ben bu aletten en yüksek en kaliteli kaydı hangi ek aparatlarla alırım..? yardımlarınızı bekliyorum..

kayıt için x3 ü usb kablosuyla bilgisayara baglaman yeterli
driverlarınıda kurduysan x3 ses kartı gibi çalışır bilgisayardan cıkan seslerde x3 ün outputuna taktıgın hoparlorden kulaklıktan cıkar

alperrrr demiş ki:
maximan demiş ki:
arkadaşlar merhabalar.. HD 500 ü Line 6'nın web sitesinde yayınladıkları ses demolarını inceledikten sonra X3 Live almaya karar verdim.. çok fazla ahım şahım bir fark olmadığı kanaatindeyim.. gelmesini beklemeye deyecek gibi görünmüyor.. ve pardon X3 Live almaya karar verdim demişim (aldım bile) :) şuanda POD X3 Live sahibiyim.. bugün sabahtan akşama kadar kurcaladım.. genel olarak tatmin edici geldi.. tüm driverlarını vs.lerini kurdum.. ve şunu sormak istiyorum.. Sonar 8 ve Cubase 5 ile ses kayıt denemeleri yaptım, bu 2 programlada kaliteli bir ses kaydı elde edemedim. en yüksek ses kalitesini elde etmek için jak'la değilde diğer bağlantılarla mı giriş yapmamız gerekiyor? Hangi çıkıştan kaliteli ses kaydı yapabiliriz ve o gereken kablonun adı nedir? bir de sistemim artık eskidi.

AMD Athlon 3500+ işlemci
ASUS A8V Anakart
1 GB Ram
ve Anakartın kendi ses kartını kullanıyorum. (Ses kartımızın eski, veya kötü olması sanırım etkilememesi gerekiyor çünkü X3 Live'in kendi ses kartı var.. ne kadar güçlü bir ses kartı bu bilmiyorum gerçi)
X3 Live'in kendi ses kartı tek başına yeterli geliyor mu? yoksa harici ses kartı da almalımıyız?

arkadaşlar kısaca özetlemek gerekirse ben bu aletten en yüksek en kaliteli kaydı hangi ek aparatlarla alırım..? yardımlarınızı bekliyorum..

driverlarınıda kurduysan x3 ses kartı gibi çalışır bilgisayardan cıkan seslerde x3 ün outputuna taktıgın hoparlorden kulaklıktan cıkar

alperrrr nasıl kayıt yapıldığını sormadım.. zaten yazıyı okuduysan kayıt almamda sorun yok.. x3 live almadan önce yaptığım araştırmalarda bazı yabancı sitelerde denk gelmiştim başka kablo ve aparatlarla daha kaliteli ses kaydı alınabiliyordu. harici ses kartı kullananlarda var sanırım.. bununla ilgili bilgi istiyorum, yine de mesajın için teşekkür ederim..

maximan demiş ki:
alperrrr demiş ki:
maximan demiş ki:

AMD Athlon 3500+ işlemci
ASUS A8V Anakart
1 GB Ram

alperrrr nasıl kayıt yapıldığını sormadım.. zaten yazıyı okuduysan kayıt almamda sorun yok.. x3 live almadan önce yaptığım araştırmalarda bazı yabancı sitelerde denk gelmiştim başka kablo ve aparatlarla daha kaliteli ses kaydı alınabiliyordu. harici ses kartı kullananlarda var sanırım.. bununla ilgili bilgi istiyorum, yine de mesajın için teşekkür ederim..

usb yeterli derken aslında ekstra bi ses kartı kullanmana gerek yok demek istemiştim

yani x3ten cıkan sesi x3 ün herhangi bi cıkışından ses kartına girip ordanda pcye girmekle
direk x3 ten usb ile pc ye girdigimizdeki halinden daha kaliteli hale getiremeyiz

alperrrr demiş ki:
maximan demiş ki:
alperrrr demiş ki:
maximan demiş ki:

AMD Athlon 3500+ işlemci
ASUS A8V Anakart
1 GB Ram

usb yeterli derken aslında ekstra bi ses kartı kullanmana gerek yok demek istemiştim

yani x3ten cıkan sesi x3 ün herhangi bi cıkışından ses kartına girip ordanda pcye girmekle
direk x3 ten usb ile pc ye girdigimizdeki halinden daha kaliteli hale getiremeyiz

usb kullanmadan, yani direk pc ye girmeden başka bir cihaza girip ordan pc ye aktarım yapabileceğimiz bir sistem mesela ? başka bir cihazdan kastım mikser gibi veya benzeri araçlar..

Merhabalar arkadaşlar,

Yaklaşık 2 yıldan uzun süredir Pod X3 sahibiyim ve aleti gerek stüdyoda, gerek evde ses kayıt amaçlı kullanmaktayım.

Benim şöyle bir problemim var. Pod'u 10 wattl'lık Ibanez 10g amfime girdiğimde aldığım ses Marshall AVT50 amfime power in'den girdiğim sesten daha net oluyor nedense. Yüksek güçlü amfilerle kullandığımda hiç bir zaman iyi bir sonuç alamadım. Bu tarz problem yaşayan arkadaşlar var mı ? Ya da ben kendi kendime mi kuruntu yapıyorum ?

end_of_beginning demiş ki:
Merhabalar arkadaşlar,

Yaklaşık 2 yıldan uzun süredir Pod X3 sahibiyim ve aleti gerek stüdyoda, gerek evde ses kayıt amaçlı kullanmaktayım.

Benim şöyle bir problemim var. Pod'u 10 wattl'lık Ibanez 10g amfime girdiğimde aldığım ses Marshall AVT50 amfime power in'den girdiğim sesten daha net oluyor nedense. Yüksek güçlü amfilerle kullandığımda hiç bir zaman iyi bir sonuç alamadım. Bu tarz problem yaşayan arkadaşlar var mı ? Ya da ben kendi kendime mi kuruntu yapıyorum ?

Analog setup a gecmenin zamani gelmis arkadasim :).Processor iyidir guzeldir ama analog tadini vermez bu durum da buyuk amfide siritir.Ben de processorden kucuk amfide analog setupdan daha iyi ton aliyorum bilmem inanirmisin.Ama buyuk amfide kesinlikle durum degisiyor.Dusun bir de dual recto ya marshall tslye girdigini sikinti daha da buyuyecektir amfi buyudukce.Modulasyon bir nebze tamam desek de drive kesinlikle tatmin etmeyecektir.En azindan benim processor deneyimim bu sekilde sonuclandi...

Arkadaşlar Pod xt live sahibiyim. Pod x3 içinde rahatça şunu söyleyebilirim. Anfiye bağlantı ayarlarını, kabin seçim ayarlarını doğru yaptıkça bu aletten kötü ton duymak bence imkansıza yakın. Tabi analog sistem bir tercihtir. Ama analog her daim bu ürünlerden daha iyi sonuç verir gibi bir yargı bence yanlış.

POD X3 live iyidir güzeldir.

İlk çıktığı hafta yurtdışından aldım. Hala kullanıyorum.
Çok az bir dijital gürültüsü oluyor onu da driveları kısarak hallediyorum. Bas kayıtları için de kullanıyorum. Ses kartı EMU USB 0404 ve kartın SPDIF inputlarını kullanıyorum. Gayet tatmin edici bir cihaz.

Çok fazla da ampli ile denemedim desem yeridir.

end_of_beginning demiş ki:
Merhabalar arkadaşlar,

FX Return kullanırsan amplinin preamp katını kullanmadan sadece power ve kabinini kullanırsın. Öyle denersen ve pedaldan outputu kısıp ampliden sesleri yükseltirsen daha iyi olur. Bir de çıkışlarını tabi ki amp için ayarlaman lazım PODun.

Selam arkadaşlar, herkesin olduğu gibi benim de bir sorum olacak. Bir hafta kadar önce turkrock pod x3 live üyeleri arasına katıldım, aleti biraz kurcaladım, bişeyler yaptım. Fakat bazı sorunlarım oluştu. Şuan aleti amfisiz olarak pc hoparlörüne bağlayıp çalıyorum. Bağlantım hoparlör ucu büyültücü ile phones veya mono output üzerinde, usb kablosu ise pc ye bağlı. Fakat çıkan ses hep tek hoparlörden geliyor, ne yapsam çifte hoparlöre ulaşamıyorum. Aynı durum kulaklık için de geçerli. Standart mp3 player kulaklığı kullanıyorum bu arada. Büyütücü aparatta sorun var diyeceğim, standart jak ile de aynı sorunu yaşıyorum. Ses hep bir yerden geliyor ve ne yapsam düzelmiyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Umarım az da olsa anlatabilmişimdir derdimi. Şimdiden teşekkürler ;)

Arkadaşlar toneport ux1den pod x3'e geçiş yaptım. Driverların sürümünü güncelledim, yeniden gearbox kurdum. Kulaklık çıkışına bağladım hoparlörleri. Dönüştürücü kullandım fakat ses alamıyorum. Nuendoyu açtığımda nuendonun sesi aldığını gördüm ama hoparlörlerden ses gelmiyor. Ayrıca bilgisayarı her açık kapadığımda x3 yeniden kuruluyor falan. Ses kartı olarak devamlı kullanamayacak mıyım ux1 gibi ? Her açık kapamada yeniden yüklemek mi lazım ? Bi el atın be arkadaşlar :D

Selam arkadaşlar. Tek jak kullanıyorum çıkış için. "Dual" tonlar için farklı bir kablo mu gerekli ve eğer öyleyse bu kabloyu nasıl edinebilirim/adı ne? Bu kabloyu alırsam da kulaklığı nasıl kullanacağım bu durumda?

Ayrıca Metal Muff'u POD'daki 2. pedal girişine bağladıysam da sese bir etkisini göremedim. Neyi ıskalıyorum?

Arkadaşlar bağlantı ayarlarından bahsetmişsiniz.Bende marshall avt 50 var.Sizce en verimli şekilde amfimle prosesörümü nasıl bağlamalıyım.Şu anda pod x3 live ı amfinin fxreturn una bağlıyorum.Ve sizlerden son ricam direct out ground lift,live out level ve guitar in pad switchleri hangi konumda olursa daha performanslı bir ton alabilirim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Geri